Najnowsze narzędzie dla inżynierów projektantów

Najnowsze narzędzie dla inżynierów projektantów

Projektowanie przegród budynku ze względu na ich izolacyjność termiczną, akustyczną, bezpieczeństwo pożarowe i zrównoważone budownictwo są ważnym elementem w prowadzeniu i realizacji projektów budowlanych. Aby wspierać ten proces ISOVER dostarcza wiele narzędzi umożliwiających projektowanie dociepleń budynków zgodnie z najwyższymi standardami budownictwa. Jednym z nich jest właśnie oddana do użytku Strefa Projektanta. Czytaj dalej

 

Najnowsze narzędzie, to rozwiązanie stworzone z myślą o wsparciu pracy projektantów i osób biorących udział w procesie budowlanym. To zestaw materiałów i plików do pobrania, które w kompleksowy sposób wspomagają projektowanie przegród budynku przy stosowaniu izolacji z wełny mineralnej szklanej i skalnej ISOVER.


- Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów stale pracujemy nad tworzeniem nowych narzędzi, które mogą stanowić wsparcie dla ich codziennej pracy. Tak powstała właśnie Strefa Projektanta stanowiąca podręczne kompendium wiedzy i rozwiązań dla osób projektujących izolację - mówi Ewa Bryś, inżynier Biura Doradztwa Technicznego ISOVER.


Najnowsze narzędzie dla inżynierów projektantów

Czytaj również: Kalkulator Łączników SSO do realizacji projektów ociepleniowych


W swoim zestawie narzędzi Strefa zawiera VADEMECUM PROJEKTOWANIA oraz BIBLIOTEKĘ BIM. Dzięki temu w jednym miejscu znaleźć można wszystkie niezbędne z punktu widzenia projektowania danej przegrody materiały - wymogi techniczne, bibliotekę detali CAD, bibliotekę plików i rozwiązań BIM, a także filmy instruktażowe.


VADEMECUM PROJEKTOWANIA

Jako jedno z narzędzi Strefy Projektanta, VADEMECUM PROJEKTOWANIA w kontekście izolacji opisuje zagadnienia dotyczące ochrony cieplnej i wilgotnościowej, ochrony przed hałasem, bezpieczeństwa pożarowego i zrównoważonego budownictwa dla wszystkich aplikacji ISOVER.

Narzędzie daje możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wymogów i rozwiązań stawianych dla takich przegród jak ściana zewnętrza, ściana wewnętrzna, dach skośny, dach płaski i konstrukcje drewniane.  

W VADEMECUM dostępna jest również biblioteka detali CAD (w formacie dwg. oraz pdf.), przypisanie produktów do danej przegrody (aplikacji) oraz ogólne wytyczne projektowo-montażowe.  


BIBLIOTEKA BIM

Drugim narzędziem udostępnionym w Strefie Projektanta są biblioteki plików produktów (wełna szklana i wełna skalna do zastosowań w budownictwie i przemyśle, membrany i folie) oraz rozwiązań izolacyjnych przegród budowlanych w postaci modeli BIM dostępnych dla programów AUTODESK®REVIT® oraz GRAPHISOFT®ARCHICAD.


Biblioteki te łączą w sobie informacje na temat właściwości danego elementu budowlanego m.in. termiki, akustyki i ochrony przeciwpożarowej, na podstawie, których wybrać można konkretne rozwiązania i zaimplementować je do swojego projektu w formacie 3D.


Dodatkowo dla AUTODESK®REVIT® przygotowana została specjalna nakładka, dostępna do pobrania również w Strefie Projektanta. Usprawnia proces projektowania m.in. poprzez skrócenie czasu wyboru materiału lub gotowego rozwiązania przegrody budowlanej, dzięki możliwości wykorzystania kreatora filtrowania według różnych kryteriów i parametrów technicznych, np. takich jak: rodzaj materiału i jego grubość oraz rekomendowane zastosowanie, współczynnik przewodzenia ciepła λ, współczynnik przenikania ciepła przegrody Uc, klasa odporności ogniowej przegrody REI, izolacyjność akustyczna przegrody Rw.

 

Czytaj również: Jak wesprzeć projekty architektoniczne?


Strefa Projektanta dostępna jest na stronie www.strefa-projektanta.pl. Zapraszamy również do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego ISOVER, które odpowie na wszelkie pytania związane z produktami oraz rozwiązaniami ISOVER.

Źródło: Royal Brand PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 14450 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Możesz sprawdzić także ofertę firmy www.euro-rusztowania.pl. Oferują wysokiej jakości rusztowania w przystępnych cenach. Oprócz wynajmu i sprzedaży zajmują się....
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 487 Grupa: Budowa i re... Nie ma możliwości oceny całkowitego kosztu budowy domu, bo przecież projekt projektowi nie równy i jest to kwestia głęboko indywidualna. Oczywiście, trzeba wlic...
  • recykling Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Ja polecam firmę Wektor do Transportu Odpadów Budowlanych.
  • prace na wysokości Liczba postów: 5 Grupa: Firmy budow... Malowała u mnie niedawno dach firma - Grupa Biotop i jak rozmawialiśmy to mówili też że mają odpowiednie przeszkolenie, przygotowanie i sprzęt do prac alpinisty...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19341 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >