Nauka obsługi maszyn budowlanych z zastosowaniem symulacji

Nauka obsługi maszyn budowlanych z zastosowaniem symulacji

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych i urządzeń do robót publicznych wymaga na ogół specjalnego, kosztownego sprzętu.

Aby temu sprostać firma ACREOS opracowała innowacyjny sprzęt dydaktyczny - specjalną platformę do nauki obsługi maszyn z zastosowaniem symulacji. 

Platforma taka umożliwia w sposób profesjonalny odtworzenie funkcjonowania trzech maszyn budowlanych: koparki gąsienicowej, samochodu-wywrotki i przegubowej ładowarki kołowej, a także dwóch typów urządzeń podnośnikowych : żurawia przejezdnego i wieżowego.

Urządzenie do symulacji ACREOS umożliwia początkującym operatorom maszyn spokojną i bezpieczną naukę ich obsługi, a także wykształcenie właściwych reakcji. Praktykant, siedząc na regulowanym siedzeniu, przenosi się w bardzo realistyczne otoczenie, odtworzone dzięki symulowanym czynnościom urządzenia. Duży ekran wysokiej rozdzielczości lub odtwarzacz wideo umożliwiają wizualizację symulacji. Stanowisko opiera się na solidnej, dającej się rozbudowywać konstrukcji ramowej i jest wyposaźone w urządzenia informatyczne, multimedialne i elektroniczne. Dotykowy ekran zapewnia łatwy w obsłudze interfejs, nie wymagający od użytkownika szczególnej wiedzy informatycznej ani znajomości języków obcych. Oprogramowanie zostało opracowane z myślą o maksymalnym uproszczeniu użytkowania.

 

 

Platforma może być wykorzystywana przez praktykanta od początku nauki, umożliwiając mu samodzielne zdobywanie wiedzy. Rozmaite moduły składające się z wielu ćwiczeń, pozwalają na stopniowe zwiększanie poziomu trudności przy wypracowywaniu odpowiedniej zręczności i niezbędnych do przyswojenia odruchów. Po zakończeniu ćwiczeń, symulator wyświetla dające się wyrazić liczbowo wyniki ucznia. Wyniki te mogą być rejestrowane i przetwarzane w celu ich późniejszej interpretacji przez szkolącego. Specjalne oprogramowanie umożliwia ponadto zarządzanie oceną tych wyników, a także szybkością, z jaką czynione są postępy w nauce.

Ten sprzęt dydaktyczny może być konfigurowany w wielu językach : niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niderlandzkim, greckim, a także włoskim, portugalskim, arabskim itd. Może również wykorzystywać pomoce naukowe oraz informacje w formie pisemnej lub w postaci obrazów, jakie instytucja prowadząca szkolenie pragnie udostępnić praktykantom.

Sprzęt ten dostępny jest w dwóch wersjach szkoleniowych (dla jednego lub wielu urządzeń), Do istniejących modułów można dołączać opcjonalne wyposażenie dodatkowe, w zależności od potrzeb. Symulatory Acreos to urządzenia, których oprogramowanie można uaktualniać i rozbudowywać, przystosowując do pracy kolejnych maszyn. Właśnie dlatego platforma jednosprzętowa może zamieniać się w platformę wielosprzętową, umożliwiając uwzględnienie nowych urządzeń. 


 

Wykorzystanie platformy symulacyjnej do szkolenia posiada szereg atutów. Oprócz obniżenia poziomu stresu osoby szkolonej, system ten umożliwia również szybszą naukę. Badania wykazały, że skraca on czas wypracowywania właściwej koordynacji ruchów od 70 do 75%. Dzięki temu, w przypadku koparki gąsienicowej, czas przyswajania sobie samych tylko poleceń ulega skróceniu z 24 godzin do zaledwie 6-8 godzin. Ponadto, nie ma żadnego zagrożenie uszkodzenia sprzętu. Symulator o napędzie elektrycznym obniża koszt paliwa i nie powoduje zanieczyszczeń. Umożliwia on samodzielną naukę obsługi urządzeń i nie wymaga udziału szkoleniowców, a praktykantowi pozwala utrzymać własne tempo przyswajania umiejętności.
 
Firma ACREOS, która poszukuje dystrybutorów na terenie Europy i na Bliskim Wschodzie, zaprezentuje swoje platformy szkoleniowe podczas targów  BAUMA w Monachium w dniach od 19 do 25 kwietnia 2010 r.

 
Źródło: Misja Ekonomiczna Ubifrance / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17349 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 407

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >