Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

Zaplanowanie instalacji nowoczesnego oświetlenia, podłączenie skomplikowanych urządzeń elektronicznych czy chociażby sprawne i szybkie działanie awaryjne, to czynności, których każdy wymaga dziś od fachowca. Schneider Electric prezentuje nowy konfigurator osprzętu i udowadnia, że branża elektryczna też może iść z technologicznym duchem czasu. Czytaj dalej

 

– Architekci, inżynierowie czy sprzedawcy na całym świecie korzystają z aplikacji i systemów, które pozwalają im na wykonywanie swojej pracy z poziomu smartfona, dzięki czemu mają dostęp do potrzebnych materiałów zawsze i wszędzie. Teraz przyszedł czas na elektryków, dlatego – aby ich wesprzeć i ułatwić im pracę – uruchomiliśmy nowy konfigurator osprzętu dobierz-gniazdko.pl – mówi Magdalena Bogusz, Specjalista Digital Marketing w Schneider Electric.


Elektryk do zadań specjalnych

Elektrycy, tak jak specjaliści z innych branż, muszą mierzyć się z coraz wyższymi wymaganiami klientów, którzy oczekują kompleksowej usługi i pełnego doradztwa. Aby sprostać takim oczekiwaniom fachowcy powinni patrzeć na instalację jak na całościowy projekt – dbając nie tylko o spełnienie wymogów technicznych, ale także o design i funkcjonalność. 


Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

 

Czytaj również: Najnowsze narzędzie dla inżynierów projektantów


– System, który umożliwia elektrykowi wybór osprzętu z jednej strony dopasowanego do określonego pomieszczenia i jego designu, a z drugiej gwarantującego funkcjonalność niezbędną do realizacji danego projektu sprawia, że usługi fachowca stają się bardziej kompleksowe. Elektryk nowej generacji nie zamyka się bowiem na kwestie techniczne i montaż, ale staje się prawdziwym doradcą i ekspertem przy realizacji projektu. - komentuje Magdalena Bogusz.


Lepsza organizacja pracy

Nowoczesne aplikacje mają nie tylko wzmocnić ekspertyzę elektryka i poszerzyć jego możliwości doradztwa klientowi, ale także ułatwić organizację pracy. Czasochłonne poszukiwania pasujących elementów osprzętu, czy złożona wycena, to bolączki wielu fachowców z branży. 


Konfiguratory takie jak dobierz-gniazdko.pl są tworzone właśnie po to, by elektrycy mogli zrezygnować z uciążliwych wizyt w sklepach. Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste – każdy komponent po skompletowaniu listy ma numer referencyjny, graficzny podgląd, kartę katalogową ze szczegółowymi informacjami do pobrania, a także cenę. Taki układ pozwala na sprawną weryfikację listy potrzebnych produktów, a później także ich zamówienie. Odpowiedni program powinien też wspierać komunikację z klientami i podwykonawcami, dlatego konfigurator dobierz-gniazdko.pl umożliwia pobranie z systemu zamówienia wraz ze zdjęciami wybranych produktów i kartami katalogowymi na komputer, tablet lub telefon – w dowolnym formacie za jednym kliknięciem. – dodaje Magdalena Bogusz.


Oszczędności na miarę XXI wieku

Podążanie za nowinkami technologicznymi nie tylko pozwala na lepsze spełnienie potrzeb klienta i ułatwia pracę, ale gwarantuje także oszczędności. Część dostępnych na rynku aplikacji posiada systemy partnerskie, dzięki którym elektrycy otrzymują zniżki, np. za pierwsze zakupy na platformie, pobranie programu na telefon czy zapisanie się do newslettera. 

 

Czytaj również: Internet rzeczy a inteligentne ogrzewanie


– Skoro cały świat korzysta z udogodnień internetu, my też chcieliśmy dać fachowcom taką możliwość. Połączyliśmy działanie konfiguratora dobierz-gniazdko.pl ze znanym programem motywacyjno-lojalnościowym Elektroklub i oferujemy zwrot środków na kartę w systemie, gdzie każde 10 pkt., to 1 zł zwrotu na konto. Jeśli więc elektryk zrobi zakupy w naszej aplikacji za 2000 zł, na jego konto wraca 200 zł bez żadnych dodatkowych czynności czy zobowiązań – podsumowuje Magdalena Bogusz.

Źródło: CluePR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wesele w plenerze Liczba postów: 82 Grupa: Firmy budow... Cześć! Właśnie wychodzę za mąż. Chciałabym, aby to nie był zwykły dzień, lecz uroczystość, która pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Zastanawiam się nad f...
  • Śmiałe zestawienia kolorów drzwi wewnętrznych Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... To wnętrze na ostatnim zdjątku jest bardzo mdłe, czy nie uważacie tak samo jak ja? No dziwne, a drzwi bardzo ładne :)
  • Wymiana okien Liczba postów: 9 Grupa: Moja budowa Sama zanim jeszcze zdecyduję się na zakup jakichś konkretnych produktów, staram się możliwie jak najwięcej do wiedzieć na ich temat. Masa cennych informacji na....
  • Nowoczesne maszyny na rynku rolniczym Liczba postów: 209 Grupa: Budowa i re... Gdyby maszyny się popsuły to warto udać się do profesjonalistów, którzy je wyremontują ;) Ja bardzo polecam https://www.martech-hs.pl/
  • Wentylacja Liczba postów: 56 Grupa: Firmy budow... Wykonanie wentylacji wolałem powierzyć stosownym specjalistom, aby śmigała jak należy. Dlatego wybór padł na ekipę https://santier.pl/wentylacja/ . Zadanie zrea...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >