Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

Zaplanowanie instalacji nowoczesnego oświetlenia, podłączenie skomplikowanych urządzeń elektronicznych czy chociażby sprawne i szybkie działanie awaryjne, to czynności, których każdy wymaga dziś od fachowca. Schneider Electric prezentuje nowy konfigurator osprzętu i udowadnia, że branża elektryczna też może iść z technologicznym duchem czasu. Czytaj dalej

 

– Architekci, inżynierowie czy sprzedawcy na całym świecie korzystają z aplikacji i systemów, które pozwalają im na wykonywanie swojej pracy z poziomu smartfona, dzięki czemu mają dostęp do potrzebnych materiałów zawsze i wszędzie. Teraz przyszedł czas na elektryków, dlatego – aby ich wesprzeć i ułatwić im pracę – uruchomiliśmy nowy konfigurator osprzętu dobierz-gniazdko.pl – mówi Magdalena Bogusz, Specjalista Digital Marketing w Schneider Electric.


Elektryk do zadań specjalnych

Elektrycy, tak jak specjaliści z innych branż, muszą mierzyć się z coraz wyższymi wymaganiami klientów, którzy oczekują kompleksowej usługi i pełnego doradztwa. Aby sprostać takim oczekiwaniom fachowcy powinni patrzeć na instalację jak na całościowy projekt – dbając nie tylko o spełnienie wymogów technicznych, ale także o design i funkcjonalność. 


Programy komputerowe, które ułatwiają pracę nowoczesnemu elektrykowi

 

Czytaj również: Najnowsze narzędzie dla inżynierów projektantów


– System, który umożliwia elektrykowi wybór osprzętu z jednej strony dopasowanego do określonego pomieszczenia i jego designu, a z drugiej gwarantującego funkcjonalność niezbędną do realizacji danego projektu sprawia, że usługi fachowca stają się bardziej kompleksowe. Elektryk nowej generacji nie zamyka się bowiem na kwestie techniczne i montaż, ale staje się prawdziwym doradcą i ekspertem przy realizacji projektu. - komentuje Magdalena Bogusz.


Lepsza organizacja pracy

Nowoczesne aplikacje mają nie tylko wzmocnić ekspertyzę elektryka i poszerzyć jego możliwości doradztwa klientowi, ale także ułatwić organizację pracy. Czasochłonne poszukiwania pasujących elementów osprzętu, czy złożona wycena, to bolączki wielu fachowców z branży. 


Konfiguratory takie jak dobierz-gniazdko.pl są tworzone właśnie po to, by elektrycy mogli zrezygnować z uciążliwych wizyt w sklepach. Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste – każdy komponent po skompletowaniu listy ma numer referencyjny, graficzny podgląd, kartę katalogową ze szczegółowymi informacjami do pobrania, a także cenę. Taki układ pozwala na sprawną weryfikację listy potrzebnych produktów, a później także ich zamówienie. Odpowiedni program powinien też wspierać komunikację z klientami i podwykonawcami, dlatego konfigurator dobierz-gniazdko.pl umożliwia pobranie z systemu zamówienia wraz ze zdjęciami wybranych produktów i kartami katalogowymi na komputer, tablet lub telefon – w dowolnym formacie za jednym kliknięciem. – dodaje Magdalena Bogusz.


Oszczędności na miarę XXI wieku

Podążanie za nowinkami technologicznymi nie tylko pozwala na lepsze spełnienie potrzeb klienta i ułatwia pracę, ale gwarantuje także oszczędności. Część dostępnych na rynku aplikacji posiada systemy partnerskie, dzięki którym elektrycy otrzymują zniżki, np. za pierwsze zakupy na platformie, pobranie programu na telefon czy zapisanie się do newslettera. 

 

Czytaj również: Internet rzeczy a inteligentne ogrzewanie


– Skoro cały świat korzysta z udogodnień internetu, my też chcieliśmy dać fachowcom taką możliwość. Połączyliśmy działanie konfiguratora dobierz-gniazdko.pl ze znanym programem motywacyjno-lojalnościowym Elektroklub i oferujemy zwrot środków na kartę w systemie, gdzie każde 10 pkt., to 1 zł zwrotu na konto. Jeśli więc elektryk zrobi zakupy w naszej aplikacji za 2000 zł, na jego konto wraca 200 zł bez żadnych dodatkowych czynności czy zobowiązań – podsumowuje Magdalena Bogusz.

Źródło: CluePR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 16687 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Roboty budowlane, remontowe, instalacyjne, konstru... Liczba postów: 316 Grupa: Firmy budow... Znam doskonale firmę http://wenmont.pl/oferta i my wiele razy korzystaliśmy z ich usług zarówno jeżeli chodzi o spawalnictwo jak i demontaż konstrukcji stalowyc...
  • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 142 Grupa: Budowa i re... Jeżeli takie konstrukcję to polecam skorzystać z oferty firmy http://wenmont.pl/oferta. Firma wykonuję prace w zakresie montażu konstrukcji nośnych linii transp...
  • Funkcjonalny garaż Liczba postów: 17 Grupa: Budowa i re... Garaż jest bardzo funkcjonalny, bo ja też nie trzymam tam tylko samochodu, ale też rowery, skuter i narzędzia do domu lub do samochodu. Warto też przemyśleć jeg...
  • Wywóz odpadów Liczba postów: 24 Grupa: Firmy budow... Racja, są od tego specjalne firmy, ale najlepiej szukać tych w swojej okolicy, bo zazwyczaj cennik jest zależny od odległości.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17663 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >