Rolety zewnętrzne - zalety, montaż, rodzaje

Rolety zewnętrzne - zalety, montaż, rodzaje

Rolety zewnętrzne zyskują coraz więcej zwolenników. Funkcjonują one bowiem nie tylko jako rozwiązanie zaciemniające i gwarantujące prywatność, lecz także chroniące przed silnym wiatrem, uderzeniami w szyby oraz potencjalnymi złodziejami.

 

Za co klienci cenią rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to przede wszystkim rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Łączą w sobie one właściwości tradycyjnych rolet z dodatkową ochroną przed warunkami zewnętrznymi. Zapewniają więc ochronę przed zbyt intensywnym działaniem światła dziennego. Doskonale chronią przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Jednocześnie zapewniają ochronę przed spojrzeniami osób z zewnątrz, odgradzając przestrzeń od tego, co na zewnątrz. Rolety pomagają budować prywatność, zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Rolety zewnętrzne, w porównaniu z tymi tradycyjnymi montowanymi wewnątrz mieszkania lub domu, mają dodatkowe zalety:

 

  • pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, w okresie zimowym zapewniając dodatkową izolację cieplną, latem - chroniąc przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem.
  • wzmacniają szczelność akustyczną, chronią przed dźwiękami z zewnątrz, idealnie sprawdzają się w hałaśliwej okolicy. 
  • chronią okna przed szkodliwymi zjawiskami pogodowymi: wiatrem, gradem oraz uderzeniami mechaniznymi (np. gałęzi drzew czy piłki uderzonej niecelnie przez bawiące się dzieci),
  • konkretne modele mają właściwości antywłamaniowe - dodatkowo chronią przed ryzykiem włamania i kradzieży. 

 

Czytaj również: Rolety zaciemniające do okien na poddaszu - jaki model będzie najlepszym wyborem?

 

Rolety zewnętrzne - zalety, montaż, rodzaje

 

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Oferta rolet zewnętrznych jest bardzo bogata: www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne. Co ważne, poszczególne modele różnią nie tylko mechanizmem montażu lecz także kolorystyką, dzięki czemu dobranie ich do koloru elewacji nie stanowi większego problemu. Wyróżnić można co najmniej kilka typów rolet zewnętrznych. Możesz znaleźć jest na RoletyAlu. Najprostszy podział to przede wszystkim ten na rolety montowane na zewnątrz samego budynku (tzw. rolety adaptacyjne) oraz te montowane na zewnętrznej stronie okien (tzw. rolety nakładane).  Obydwa rozwiązania mają swoje zalety. Sprawdzają się zarówno w budynkach tradycyjnych, jak i tych o nowoczesnej bryle. Rolety można także podzielić ze względu na sposób obsługi - do wyboru są manualne, jak i sterowane za pomocą odpowiednich mechanizmów. Wybór w dużej mierze jest uzależniony przede wszystkim od twoich oczekiwań, efektu wizualnego, jaki chcesz uzyskać i funkcjonalności, na której ci najbardziej zależy (np. rolety antywłamaniowe to osobna grupa produktów).

 

Czytaj również: Rolety zewnętrzne - czyszczenie i konserwacja

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16452 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 511

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >