Schody ogrodowe z gotowych bloków

Schody ogrodowe z gotowych bloków

Wykonanie pięknych schodów terenowych jest możliwe z użyciem krawężników i drobnej kostki brukowej. Poradzi sobie z tym każda doświadczona ekipa brukarska. Można też skorzystać z gotowych bloków schodowych. Czytaj dalej

 

Ogromną pomocą przy budowie schodów terenowych są prefabrykaty w formie gotowych bloków schodowych. Monolityczne elementy pozwalają na łatwe, szybkie i przede wszystkim estetyczne zabudowanie stopni schodowych przy tarasie, w ogrodzie – a dzięki swej wytrzymałości – nawet w przestrzeni publicznej. 

 

Naturalny rytm ludzkiego chodu jest nieparzysty. Dlatego liczba stopni w biegu również powinna być nieparzysta. Najlepiej, jeśli są to nie mniej niż trzy i nie więcej niż pięć stopni w jednym ciągu. Bloki schodowe oferowane przez Buszrem to trzy stopnie o wysokości 15 cm. Szerokość stopnicy można dopasować do indywidualnego projektu przez nałożenie drugiego bloku. Ma ona wtedy od 30 do 40 cm. Przy montażu wystarczy odpowiednie przygotowanie i zagęszczenie podłoża, tak samo jak w wypadku nawierzchni brukowanych. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu niewielkiego spadku (wystarczający to około 0,5 – 1%) zapobiegającemu zatrzymywaniu wody na stopniach. 

 

Czytaj również: Jak w łatwy i szybki sposób wykonać taras modułowy?

 

Bloki schodowe Buszrem dostępne są jako marmurowe i granitowe, barwione w masie naturalnymi kruszywami i powierzchnią wykończoną w technologii śrutowania. Nadaje im to ekskluzywny i elegancki wygląd. Schody w tej postaci nie wymagają dodatkowych okładzin i wykończenia. Istnieje też wersja podstawowa z gładkim wykończeniem szarego betonu wibroprasowanego. Elementy bloków schodowych zachowują odporność na działanie niskich temperatur i mają nasiąkliwość identyczną jak wszystkie wysokiej jakości betonowe kostki brukowe (poniżej 6%). Wysoka precyzja wykonania (zgodność wymiarów) ułatwia i przyspiesza prace przy układaniu schodów zewnętrznych. 

 

Bloki schodowe oferowane przez BuszremBloki schodowe Buszrem 

grubość: 15 cm

długość: 100 cm

szerokość: 40 cm

wykończenie: marmur, granit (powierzchnia śrutowana); szary (powierzchnia gładka)

cena: 123 PLN / szt. brutto

 

Czytaj również: Stopnie blokowe gotowe w jeden dzieńŹródło: nota bene / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17203 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >