Ściany i elewacje – lista artykułów

Jak doborze wybrać kolor elewacji domu?

Wbrew stereotypom, które zainteresowanie kolorami i ich odmianami przypisują – w nieco żartobliwym tonie – kobietom, obcowanie z przedmiotami oraz obiektami codziennego użytku o odpowiednich barwach dla każdego jest i powinno być kwestią niezwykle istotną. Mają one bowiem niebagatelny wpływ na nasze emocje, odczuwanie i skojarzenia, a także, co niemniej ważne, wrażenia estetyczne.

Najmodniejsze odcienie szarości farb do wnętrz i elewacji

Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego wprowadzono do oferty nowe odcienie tej eleganckiej barwy do farb wewnętrznych, zewnętrznych oraz tynków. Najnowszy wzornik Colors of Termo Organika posiada 264 kolory, a ponadto producent zastrzega, że istnieje możliwość tworzenia dodatkowych barw według indywidualnych preferencji klienta.

Elewacja pokryta cegłą klinkierową w kolorze intensywnej szarości

Emanujący spokojem, harmonią i naturalnym pięknem: taki jest nie tylko Tybet, ale również inspirowana tą niezwykłą krainą cegła klinkierowa. Jej niepowtarzalna uroda i wyjątkowe właściwości to dla architektów i inwestorów szczególna okazja, by z wybranym projektem zdobyć Himalaje stylu.

Elewacja z desek z drewna tradycyjnego i modyfikowanego termicznie - co wybrać?

Drewniane deski elewacyjne na ścianach domów to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań architektonicznych ostatnich lat. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dodają budynkom niepowtarzalnego charakteru, ocieplają ich wygląd, a do tego są ponadczasowe. O czym jednak warto wiedzieć decydując się na ich montaż?

Samodzielny montaż desek włóknocementowych na elewacji bez pomocy fachowców.

Alternatywą dla tradycyjnych systemów elewacyjnych jest włóknocementowa deska elewacyjna, wyglądem przypominająca naturalne drewno. Jedną z podstawowych zalet tego produktu jest łatwość i szybkość montażu. Z ich pomocą można odmienić swoją fasadę, obramowania okien, drzwi czy podbitkę dachu.

Wykończenie elewacji na gładko masą strukturalną

Kornik czy baranek? Do tej pory możliwość wyboru struktury tynku na elewacji była mocno ograniczona. Dzięki zastosowaniu masy strukturalnej silikonowej możliwe jest uzyskanie nowoczesnego efektu gładkiej powierzchni elewacji a także kreatywne kształtowanie jej wyglądu.

Jaka powinna być grubość spoiny tradycyjnej, a jaka cienkowarstwowej?

Przystępując do budowy domu, inwestorzy dużą wagę przykładają zwykle do wyboru materiałów ściennych. Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko, niemały wpływ na ostateczne parametry przegród będą miały bowiem także rodzaj stosowanej zaprawy i poprawność wykonania spoinowania. O to jakie znaczenie ma grubość spoiny w murze i jak ją dostosować do rodzaju zaprawy zapytaliśmy specjalistę.

Jak przeprowdzić renowację drewnianej elewacji samodzielnie?

Drewno na elewacji nadaje budynkom wyjątkowy charakter. Jednak aby dom zachował swój naturalny urok, należy zadbać o jego odpowiednią konserwację. W jaki sposób zadbać o drewniany dom zaprezentujemy wspólnie z pracownią stolarską Wióry Lecą. która podjęła się renowacji starej elewacji podczas majowych warsztatów w Ossolinie.

Szara cegła klinkierowa w modernistycznej aranżacji

Cegła klinkierowa to dla projektantów i inwestorów jeden z synonimów dobrego smaku w architekturze. I to nie tylko tej o klasycznym charakterze. Materiał ten cieszy się bowiem dużą popularnością również w projektach nowoczesnych, których ducha skutecznie podkreśla zwłaszcza klinkier w modnych odcieniach szarości. Kiedy najlepiej sprawdza się on jako element modernistycznej aranżacji?

Czym się sugerować przy wyborze tynku na elewację?

Dobór dekoracyjnej wyprawy wierzchniej to decyzja na lata. Aby elewacja długo spełniała swoje funkcje, stanowiąc przy tym efektowną wizytówkę domu, należy zadbać o to, by wybór ten podyktowany był nie tylko kolorem czy strukturą, a przede wszystkim – jej właściwościami użytkowymi. Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie tynku elewacyjnego - zapytaliśmy eksperta.


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17107 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >