Ściany i elewacje – lista artykułów

Z jakiego materiału najchętniej robimy elewację domu

Przeglądając katalogi z projektami domów, szukajmy materiałów elewacyjnych, które podkreślą wyjątkowy charakter budynku. Co wybrać - tynk, płytki, kamień, a może drewno? Oceniamy popularne rozwiązania pod kątem estetyki, trwałości i ceny za montaż.

Ściany wykonane z bloczków silikatowych zapewnią optymalną izolację

Własny dom kojarzy się z ciepłem oraz ciszą. O tym, aby zapewnić taki komfort również w budynkach wielorodzinnych, trzeba pomyśleć już na etapie projektowania i budowy. Pomoże nam w tym nowy, innowacyjny bloczek SILIKAT NT25, który zapewni jednocześnie odpowiedni poziom izolacyjności akustycznej, jak i właściwą izolacyjność termiczną.

Prace renowacyjne i uzupełnianie ubytków na elewacji - jakie środki zastosować?

Wiosna to czas, kiedy warto dokonać przeglądu stanu technicznego budynku. Jednym z kluczowych elementów, które w trakcie zimy mogły ulec zniszczeniu, jest elewacja. Naprawę poważniejszych uszkodzeń dobrze jest powierzyć fachowcom, jednak mniejsze ubytki jesteśmy w stanie z powodzeniem usunąć samodzielnie. Jak przeprowadzić prace remontowe i dobrać odpowiednie materiały budowlane podpowiada specjalista -Tomasz Mazurkiewicz.

Czyszczenie elewacji najprościej wykonać urządzeniem wysokociśnieniowym

Elewacja to wizytówka każdego domu. Jeśli chcesz by Twój dom robił doskonałe wrażenie to powinieneś zadbać o stan elewacji zwłaszcza po zimie, gdy znajdują się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Z pomocą myjki ciśnieniowej co gwarantuje, że pracę wykonasz szybko a efekty wprawią w zachwyt nie tylko odwiedzających Cię gości ale również przechodniów czy spostrzegawczych sąsiadów. Zatem do dzieła!

Produkty do renowacji ścian i elewacji w budynkach zabytkowych.

Miejska starówka, hotel w XVIII-wiecznym pałacyku, zabytkowa biblioteka – historyczne budynki bez wątpienia mają klimat, który nie sposób podrobić. Można jednak starać się go zachować tak, by cieszył oko następnych pokoleń. W tym trudnym, choć możliwym do realizacji przedsięwzięciu z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty i rozwiązania.

Kiedy na wiosnę elewacja potrzebuje czyszczenia...

Wiosna to najlepszy czas na oczyszczenie elewacji z zabrudzeń, zacieków i nalotów – warto wykonać te czynności przynajmniej raz na kilka sezonów. Omawiamy 3 najważniejsze sposoby pracy ze ścianami, które przywrócą budynek do wzorowego stanu.

Murowanie ścian na tzw. cienką spoinę

Wznoszenie ścian na tzw. cienką spoinę to jedna z metod na wyeliminowanie niepożądanych strat ciepła przez przegrody zewnętrzne, a także sposób na skrócenie czasu pracy ekipy budowlanej oraz właściwe wypoziomowanie poszczególnych elementów murowych. Jaka powinna być grubość zaprawy, aby spełniała kryteria spoiny cienkowarstwowej?

Zalety silikatowej farby w wykończeniu elewacji

Zastosowanie farby silikatowej do wykończenia elewacji budynku dodatkowo ją uodporni, powstrzymując wchłanianie wilgoci, naloty jak i zabrudzenia. W połączeniu z powierzchniami z tynków mineralnych i cienkowarstwowych farba pomoże powstrzymać przedwczesną degradację ścian spowodowaną zmiennymi warunkami pogodowymi.

Budujemy dom - wybieramy tynk na elewację

Starannie wykonana elewacja świadczy o jakości budynku i wyróżnia go na tle sąsiednich budynków. Dobierając tynk przystosowany do warunków użytkowania budynku, systemu ocieplenia, jak i do warunków pogodowych, pomożemy ścianom utrzymać nienaganny stan. Jaki rodzaj tynku będzie najlepszy dla naszej inwestycji?

Rustykalny styl domu i posesji, dzięki wykorzystaniu cegły klinkierowej

Nostalgiczna, pełna niepowtarzalnego uroku i ponadczasowo piękna – cegła klinkierowa potrafi wzbogacić każdy projekt o element prawdziwej architektonicznej magii. Zwłaszcza wtedy, gdy utrzymana jest w stylu rustykalnym, który – za pomocą licznych niedoskonałości – eksponuje jej naturalne piękno i wyjątkową duszę.


Stron: 48 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16856 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 539

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >