Ściany i elewacje – lista artykułów

Użyteczne cechy kamieni elewacyjnych. Dlaczego są popularne?

Kamień elewacyjny to tak naprawdę grupa materiałów pochodzenia naturalnego, bardzo chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju aranżacjach domowych, dekorowaniu przydomowych ganków czy tworzenia nowoczesnych elewacji. Wśród kamieni elewacyjnych, oprócz tych pochodzenia naturalnego, można wyróżnić także syntetyczne odpowiedniki kamieni. Są to tworzywa pochodzenia sztucznego, wytworzone z materiałów mających imitować naturalny kamień. Są zazwyczaj znacznie tańsze, lżejsze i można je kupić niemalże w każdym sklepie budowlanym.

Nowa elewacja w domku letniskowym - do zrobienia w 1 weekend

Domki letniskowe na ogródkach działkowych, to jedna z najbardziej pożądanych nieruchomości ostatnich miesięcy. Z powodu pandemii rezygnujemy z dalekich wyjazdów, unikamy turystycznych miejsc, w których gromadzą się tłumy. Marzy nam się ucieczka od sąsiadów i kawałek ziemi tylko dla siebie. Nabywcy domków letniskowych muszą się jednak liczyć z tym, że zanim rozpoczną błogi relaks, czekają ich małe prace porządkowe i remontowe.

Drewniana, ażurowa elewacja - designerskie wcielenie Twojego domu

Co roku borykamy się z problemem jakim jest wygląd elewacji naszych domów. Kolory blakną, szarzeją, ciemnieją... Warto więc zastosować rozwiązanie, które pozwoli dłużej cieszyć się estetycznym wyglądem. Elewacja ażurowa stworzona z desek elewacyjnych wprowadza nowoczesny wygląd fasady i dodaje architektonicznej lekkości budynkom. To oryginalne rozwiązanie, które w dyskretny sposób chroni wnętrze przed rażącym słońcem oraz ciekawskimi spojrzeniami.

Dekoracyjna powłoka elewacyjna odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Sposób wykończenia elewacji nie tylko wpływa na wygląd budynku i mówi wiele o jego mieszkańcach, lecz także tworzy scenerię dla codziennego życia. Odpowiednio zaaranżowana potrafi „wyczarować” niezwykły nastrój, sprzyjający relaksowi i spotkaniom na świeżym powietrzu. Dzięki rozszerzonej linii kolorystycznej powłok dekoracyjnych możliwości w zakresie projektowania przydomowej przestrzeni są teraz jeszcze większe.

Elewacja jak nowa - jak pozbyć się zabrudzeń i odpowiednio zabezpieczyć fasadę?

Elewacja domu nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim chroni budynek przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio zabezpieczona fasada zachowuje pierwotne kolory oraz strukturę na wiele lat. Jednak po kilku lub kilkunastu latach od wykończenia elewacji, brud staje się widoczny, wpływa to niestety negatywnie na estetyczny wygląd domu. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać okresowe przeglądy i konserwacje oraz wybierać produkty elewacyjne najwyższej jakości, gwarantujące długotrwałą ochronę przed kurzem, mikroorganizmami czy niekorzystnym oddziaływaniem promieniu UV. O czym jeszcze warto pamiętać, aby osiągnąć jak najlepszy i najtrwalszy efekt?

Nowości frmy BAUMIT - naturalne materiały budowlane z Certyfikatem natureplus®

Zdrowa dieta, zdrowy sen, zdrowy tryb życia… Do modnych ostatnio haseł dotyczących dbałości o własny organizm na pewno należy dołączyć również zdrowe mieszkanie. Eksperci zgodnie przyznają, że w tym przypadku warto być na czasie, bo warunki panujące w naszym domu mogą nam w znaczący sposób pomóc, ale też zaszkodzić. Na co więc powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę?

Efekt szlachetnego piaskowca lub nowoczesnego betonu na elewacji uzyskasz tynkiem modelowym

Elewacja zdobi i chroni budynek, podkreślając jego charakter. Jej wykończenie z użyciem naturalnego drewna lub kamieni może być jednak kosztowne i wymagać czasochłonnej konserwacji. Alternatywę dla zastosowania tych materiałów stanowi Tynk Modelowany, który pozwala na uzyskanie nawet najbardziej wyszukanych projektów: efektów deski, betonu, piaskowca czy trawertynu. To rozwiązanie tańsze, szybkie w realizacji i dające niesamowite wrażenia wizualne.

Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Wraz z rozwojem technologii budowlanych fasady wentylowane stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które można stosować do różnych konstrukcji budynków zarówno nowych, jak i modernizowanych. Rosnące wymagania odnośnie izolacji termicznej ścian zewnętrznych sprawiają, że rośnie również zapotrzebowanie na produkty, które minimalizują powstawanie mostków termicznych. Wymagania współczesnego budownictwa nie mogą być już spełnione tylko poprzez zastosowanie grubszej izolacji. Z uwagi na to, że w systemie elewacji wentylowanych wymagana jest duża liczba mocowań, na szczególną uwagę zasługują punktowe mostki termiczne.

Dekoracyjny tynk elewacyjny, który po nałożeniu do złudzenia przypomina drewno

Drewniane elewacje doskonale się prezentują i świetnie komponują się z otoczeniem. Wykorzystanie nawet niewielkich fragmentów drewna na elewacji to zabieg podnoszący walory całego obiektu, który zyskuje niepowtarzalny styl i elegancję. Jednak drewno ma swoje wady – jest drogim materiałem wykończeniowym, wymaga również czasochłonnej i kosztownej konserwacji. Czy zatem można cieszyć się drewnianą elewacją bez konieczności inwestowania znacznych środków finansowych, sporej ilości czasu i energii?

Czym wyczyścić elewację z nalotów i zapobiegać powstawaniu nowych

Czysta i estetyczna elewacja to pierwsza wizytówka każdego budynku. Inwestorzy stawiający nowe obiekty powinni myśleć o utrzymaniu fasady w idealnym stanie już na etapie wykończenia. W tej sytuacji sprawdzą się nowoczesne systemy ociepleń, które eliminują ryzyko występowania alg i pleśni. Z kolei do odświeżania już istniejących obiektów przydadzą się produkty do czyszczenia i renowacji elewacji.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16245 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >