Ściany i elewacje – lista artykułów

Produkty do renowacji ścian i elewacji w budynkach zabytkowych.

Miejska starówka, hotel w XVIII-wiecznym pałacyku, zabytkowa biblioteka – historyczne budynki bez wątpienia mają klimat, który nie sposób podrobić. Można jednak starać się go zachować tak, by cieszył oko następnych pokoleń. W tym trudnym, choć możliwym do realizacji przedsięwzięciu z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty i rozwiązania.

Kiedy na wiosnę elewacja potrzebuje czyszczenia...

Wiosna to najlepszy czas na oczyszczenie elewacji z zabrudzeń, zacieków i nalotów – warto wykonać te czynności przynajmniej raz na kilka sezonów. Omawiamy 3 najważniejsze sposoby pracy ze ścianami, które przywrócą budynek do wzorowego stanu.

Murowanie ścian na tzw. cienką spoinę

Wznoszenie ścian na tzw. cienką spoinę to jedna z metod na wyeliminowanie niepożądanych strat ciepła przez przegrody zewnętrzne, a także sposób na skrócenie czasu pracy ekipy budowlanej oraz właściwe wypoziomowanie poszczególnych elementów murowych. Jaka powinna być grubość zaprawy, aby spełniała kryteria spoiny cienkowarstwowej?

Zalety silikatowej farby w wykończeniu elewacji

Zastosowanie farby silikatowej do wykończenia elewacji budynku dodatkowo ją uodporni, powstrzymując wchłanianie wilgoci, naloty jak i zabrudzenia. W połączeniu z powierzchniami z tynków mineralnych i cienkowarstwowych farba pomoże powstrzymać przedwczesną degradację ścian spowodowaną zmiennymi warunkami pogodowymi.

Budujemy dom - wybieramy tynk na elewację

Starannie wykonana elewacja świadczy o jakości budynku i wyróżnia go na tle sąsiednich budynków. Dobierając tynk przystosowany do warunków użytkowania budynku, systemu ocieplenia, jak i do warunków pogodowych, pomożemy ścianom utrzymać nienaganny stan. Jaki rodzaj tynku będzie najlepszy dla naszej inwestycji?

Rustykalny styl domu i posesji, dzięki wykorzystaniu cegły klinkierowej

Nostalgiczna, pełna niepowtarzalnego uroku i ponadczasowo piękna – cegła klinkierowa potrafi wzbogacić każdy projekt o element prawdziwej architektonicznej magii. Zwłaszcza wtedy, gdy utrzymana jest w stylu rustykalnym, który – za pomocą licznych niedoskonałości – eksponuje jej naturalne piękno i wyjątkową duszę.

Nowoczesna elewacja z szarych płytek klinkierowych

Niezależnie od przemijających trendów, największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się materiały budowlane odznaczające się wysokimi parametrami technicznymi i estetycznymi przez długie lata. Jednym z nich jest klinkier, dostępny w coraz szerszej kolorystyce. W nowym roku w ofercie produktów importowanych pojawiły się nowe płytki klinkierowe utrzymane w najmodniejszych szarościach.

Jak prawidłowo położyć gładź szpachlową?

Nakładanie gładzi jest ostatnim etapem remontu ścian, pomaga wygładzić chropowate powierzchnie tynku lub betonu. Stanowi również podłoże pod warstwy dekoracyjne – tapety lub farby. Stosowanie gładzi nie jest trudne, jednak wymaga dokładności i wprawy. Podpowiadamy jak stosować ją samodzielnie.

Cieniowana cegła klinkierowa w szarych tonacjach nie tylko na elewacji

Cegła klinkierowa, która doskonale sprawdza się jako stylowa ozdoba zarówno elewacji, jak i wnętrz jest modna, uniwersalna i dostępna w szerokim wachlarzu odcieni – szarość to w ostatnich latach jeden z najchętniej wykorzystywanych kolorów w projektach aranżacyjnych. Może być z powodzeniem stosowana zarówno jako tło dla innych barw, jak i element dominujący. Wiele zależy od wybranej tonacji oraz materiału.

Klinkierowa ściana trójwarstwowa - praktyczne i estetyczne rozwiązanie elewacji domu

Stylowy wygląd to najbardziej widoczna, ale nie jedyna zaleta elewacji klinkierowych. Inwestorów przekonują także ich szczególne właściwości techniczne oraz prosta kalkulacja kosztów. Ściana trójwarstwowa to połączone kotwami – wewnętrzna konstrukcyjna i zewnętrzna klinkierowa – a pomiędzy nimi warstwa izolacji z wełny mineralnej. Przepis na klinkierową ścianę trójwarstwową jest prosty i stosunkowo łatwy w realizacji.


Stron: 48 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 23939 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >