Ściany i elewacje – lista artykułów

Jaka powinna być grubość spoiny tradycyjnej, a jaka cienkowarstwowej?

Przystępując do budowy domu, inwestorzy dużą wagę przykładają zwykle do wyboru materiałów ściennych. Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko, niemały wpływ na ostateczne parametry przegród będą miały bowiem także rodzaj stosowanej zaprawy i poprawność wykonania spoinowania. O to jakie znaczenie ma grubość spoiny w murze i jak ją dostosować do rodzaju zaprawy zapytaliśmy specjalistę.

Jak przeprowdzić renowację drewnianej elewacji samodzielnie?

Drewno na elewacji nadaje budynkom wyjątkowy charakter. Jednak aby dom zachował swój naturalny urok, należy zadbać o jego odpowiednią konserwację. W jaki sposób zadbać o drewniany dom zaprezentujemy wspólnie z pracownią stolarską Wióry Lecą. która podjęła się renowacji starej elewacji podczas majowych warsztatów w Ossolinie.

Szara cegła klinkierowa w modernistycznej aranżacji

Cegła klinkierowa to dla projektantów i inwestorów jeden z synonimów dobrego smaku w architekturze. I to nie tylko tej o klasycznym charakterze. Materiał ten cieszy się bowiem dużą popularnością również w projektach nowoczesnych, których ducha skutecznie podkreśla zwłaszcza klinkier w modnych odcieniach szarości. Kiedy najlepiej sprawdza się on jako element modernistycznej aranżacji?

Czym się sugerować przy wyborze tynku na elewację?

Dobór dekoracyjnej wyprawy wierzchniej to decyzja na lata. Aby elewacja długo spełniała swoje funkcje, stanowiąc przy tym efektowną wizytówkę domu, należy zadbać o to, by wybór ten podyktowany był nie tylko kolorem czy strukturą, a przede wszystkim – jej właściwościami użytkowymi. Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie tynku elewacyjnego - zapytaliśmy eksperta.

Jak w prosty sposób usunąć uszkodzenia ściany przed malowaniem

Remont ścian okaże się dla nas ciekawym wyzwaniem, jeśli poznamy kilka sprawdzonych sposobów na ich naprawę. Dowiedz się, jak doprowadzić do porządku pęknięcia, odpadające tapety, rysy i zacieki.

Efektowna i trwała elewacja wykonana włóknocementowych desek

Efektowna jak drewno, wytrzymała jak cement – to połączenie cech włókno-cementowej deski elewacyjnej CEDRAL. Jest nowoczesnym sposobem na wykończenie fasady budynku, spełniającym jednocześnie funkcję ochronną. Dostosowana do samodzielnego i szybkiego montażu.

Co na elewację domu poza tynkiem elewacyjnym?

Elewacja domu pełni bardzo wiele funkcji – oprócz poprawiania estetyki budynku wykończenie wspiera również właściwości termo- i hydroizolacyjne domu. Najczęściej wybieranym sposobem wykończenia domu okazuje się tynk elewacyjny, który wygląda schludnie i jest tani (6–10 zł/m2).

Kolor elewacji, jak ważny jest to wybór

O tym, że kolory w architekturze są istotne, nie trzeba przekonywać nikogo. Gdyby tak nie było, elewacje i fasady wszystkich budynków byłyby jednobarwne. Tymczasem wystarczy stanąć na rynku niemal dowolnej europejskiej stolicy czy większego miasta, by zachwycić się widokiem kamieniczek we wszystkich odcieniach tęczy. Ale jakie konkretnie znaczenie ma dla ludzi kolor elewacji? Okazuje się, że jest ich kilka – i wszystkie równie ważne.

Z jakiego materiału najchętniej robimy elewację domu

Przeglądając katalogi z projektami domów, szukajmy materiałów elewacyjnych, które podkreślą wyjątkowy charakter budynku. Co wybrać - tynk, płytki, kamień, a może drewno? Oceniamy popularne rozwiązania pod kątem estetyki, trwałości i ceny za montaż.

Ściany wykonane z bloczków silikatowych zapewnią optymalną izolację

Własny dom kojarzy się z ciepłem oraz ciszą. O tym, aby zapewnić taki komfort również w budynkach wielorodzinnych, trzeba pomyśleć już na etapie projektowania i budowy. Pomoże nam w tym nowy, innowacyjny bloczek SILIKAT NT25, który zapewni jednocześnie odpowiedni poziom izolacyjności akustycznej, jak i właściwą izolacyjność termiczną.


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16669 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 420

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >