Ściany i elewacje – lista artykułów

Kolorowe farby do ścian zewnętrznych - odnawiamy elewację na wiosnę

Jaka będzie najbliższa wiosna? Z nową elewacją może być kolorowa. Wprowadzone do oferty rynkowej nowe produkty umożliwiają stworzenie trwałej i estetycznej elewacji, zgodnie z najmodniejszymi trendami kolorystycznymi. Piękno elewacji leży w rękach właściciela budynku. Z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów i inspirujących pomysłów, fasada budynku zyska niepowtarzalny wygląd i trwałość na lata.

Płytki cegłopodobne – dzięki nim wykreujesz rustykalną elewację albo ścianę niczym z nowojorskiego loftu

Cegłopodobne płytki są wszędzie – przyciągają entuzjastów skandynawskiego minimalizmu, miłośników surowych loftów czy wielbicieli rustykalnego piękna. Nic dziwnego, w końcu potrafią odmienić wygląd każdej ściany, wnęki lub kominka. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy, czym się różnią płytki gipsowe od betonowych i które z nich lepiej sprawdzą się w naszej aranżacji!

Co to są tynki mozaikowe i jak je stosować?

Tynki mozaikowe inaczej nazywane dekoracyjnymi tynkami cienkowarstwowymi lub tynkami „kamyczkowymi”, z reguły stosuje się na cokołach budynków bądź innych elementach architektonicznych. Tynk mozaikowy jest trwały i łatwy w utrzymaniu oraz dostępny w gotowej do użycia masie tynkarskiej. Nic więc dziwnego, że tynki mozaikowe są z powodzeniem stosowane na elewacjach zewnętrznych. Jak je zastosować? I z czego są naprawdę wykonane?

Jak prawidłowo stawiać ścianki działowe w suchej zabudowie

Podziały, które nie tylko aranżują przestrzeń, ale też dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo? Wewnętrzne ścianki działowe odgrywają ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać! Zabezpieczenie przed przenoszeniem dźwięków przez sąsiednie ściany i stropy oraz poprawienie pasywnego bezpieczeństwa pożarowego budynku w przypadku tych przegród jest możliwe, jeśli postawimy na właściwe materiały izolacyjne i konstrukcyjne oraz będziemy przestrzegać kilku wykonawczych reguł. Przedstawiamy krótki kurs stawiania nowej ścianki działowej.

Elewacja bardziej nowoczesna - jak przeprowadzić taką metamorfozę domu?

Raz zbudowany dom staje się naszą ostoją na dekady. To nie znaczy jednak, że przez ten czas musi wyglądać tak samo. Zmiana wyglądu elewacji jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek. Nie wiąże się też z dużymi kosztami i pracochłonnym remontem.

Malowanie domu farbą elewacyjną w nowoczesnej technologii nanosieci kwarcowych NQG

Farby elewacyjne mają szczególne znaczenie w systemach ociepleń ETICS, gdzie cienka warstwa tynku jest termicznie niemal odizolowana od muru. Gdy tynk się nagrzewa, a następnie gwałtownie stygnie, może to doprowadzić do pękania powłoki na skutek naprężeń. To powoduje brak ciągłości powłoki, a to w efekcie może prowadzić do odspajania się wyprawki od materiału izolacyjnego lub od muru. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiednią farbę elewacyjną w nowoczesnej technologii np. nanosieci kwarcowych NQG. Czym wyróżnia się ta technologia?

Prefabrykowana balustrada słupkowa bardzo prosta w montażu

Słupkowa balustrada Corelone to system zaprojektowany z myślą o elewacjach, balkonach, tarasach oraz loggiach, który mocować można zarówno do podłogi (FCM38), jak i do lica ściany (FCM38U).

Wilgoć w domu - jak z nią walczyć

Jeżeli na ścianach zauważyłeś zielonkawy lub brunatny nalot, oznacza to, że pojawiła się agresja mikrobiologiczna. Grzyby-pleśnie na ścianie czy suficie to częsty problem w domach, który najczęściej daje znać o sobie w miesiącach, kiedy rzadziej otwieramy okna, utrudniając tym samym wymianę wilgotnego powietrza na świeże. Tymczasem ich obecność to zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Jak bronić się przed atakiem tych nieproszonych gości i zapewnić swojej rodzinie przyjemny oraz zdrowy mikroklimat?

Cegła klinkierowa o nietypowym kształcie i kolorze podkreśli charakter projektu

Elewacja budynku coraz częściej staje się polem do popisu dla architektów, którzy z roku na rok chętniej eksperymentują z materiałami o nietypowych kształtach i formatach. W efekcie coraz częściej obserwujemy rodzącą się modę na projekty wyróżniające się nie samą bryłą, ale również niesztampowym podejściem do faktury ściany zewnętrznej.

Elewacja domu dobrze zabezpieczona farbą hybrydową

Długotrwała ekspozycja na warunki środowiska zewnętrznego, błędy wykończeniowe czy niskiej jakości materiały mają bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd elewacji każdego budynku. W celu zapewnienia optymalnego wyglądu i trwałości powierzchni zewnętrznej powstały specjalne farby hybrydowe dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Produkt przez długie lata nie straci nic ze swoich estetycznych walorów i będzie niezmiennie cieszył nas nieskazitelnym wyglądem


Stron: 56 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15913 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >