Ściany i elewacje – lista artykułów

Ścianki modułowe do samodzielnego montażu - zestawisz w dowolnej konfiguracji i dostosujesz do każdej przestrzeni

Marzysz o własnym biurze? Twoje dzieci potrzebują osobnych pokoi? Od miesięcy zastanawiasz się, jak zmienić niewielkim kosztem funkcjonalność swojego mieszkania? Nowoczesny system modułowych ścianek działowych do samodzielnego montażu to odpowiedź na twoje potrzeby.

Jaki kolor elewacji będzie odpowiedni? Na nadchodzący sezon polecamy odcienie bieli i szarości.

Z wyborem elewacji jest jak z wyborem kreacji. Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To wizytówka mieszkańców, która tak jak eleganckie ubranie może stać się dodatkowym atrybutem właściciela. Odpowiednio dobrane wykończenie elewacji, podobnie jak właściwie dobrany ubiór i jego kolor, podkreśli urodę i charakter obiektu. W eleganckich kreacjach niemal zawsze sprawdza się ciemny granat, a jeśli chodzi o elewacje domów to od lat sprawdza się połączenie odcieni bieli i szarości. To najmodniejsze barwy, które doskonale pasują do praktycznie wszystkich elewacji budynków.

Jak wybrać odpowiedni odcień kamiennej elewacji, aby dom w całości był harmonijny i wtapiał się w otoczenie?

Biała, grafitowa, w odcieniu gołębim, a może chłodnym beżu? Pomysłów na elewację domu jest wiele, dlatego warto je dobrze przemyśleć. Mnogość kolorów oraz struktur kamienia dekoracyjnego sprawiają, że na naszej posesji możemy mieć prawdziwą perełkę. Podpowiadamy, jaki kolor okładziny wybrać tak, aby pasowała do charakteru budynku!

Elewacja z kamienia naturalnego – dlaczego warto?

Materiał użyty do wykończenia elewacji wpływa nie tylko na estetykę, ale również wytrzymałość i funkcjonalność powłoki. Dlatego wybór odpowiedniego surowca wykończeniowego jest tak istotny. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na naturalny kamień.

Jak dbać o drewnianą elewację, aby nie pojawiły się na niej plamy?

Drewno nawet w postaci desek wciąż ulega subtelnym przemianom – od zmiany objętości przez wilgotność powietrza, po przemianę kolorystyczną pod wpływem promieni UV. Dzięki tym naturalnym ingerencjom, każdy kawałek tego materiału jest jedyny w swoim rodzaju. Skąd więc biorą się ciemne plamy na drewnianej elewacji? Czy możemy im zapobiec?

Efektowne elewacje współczesnych budynków z gotowych systemów elewacyjnych

Korzystanie z prefabrykowanych elementów elewacyjnych ułatwia wznoszenie budynków. Takie rozwiązania pociągają jednak za sobą ogromne kompromisy estetyczne i pozbawiają nas swobody projektowej. A gdyby to nie projektant musiał dostosować się do systemu, a system do projektanta? Dri-Design całkowicie zmienia dotychczasowe reguły gry i zapewniając niemal nieograniczone możliwości twórcze przywraca architektowi należną mu rolę.

Projekty elewacji zbudowanych z prefabrykowanych systemów modułowych

Modułowy system fasadowy to unikalne rozwiązanie umiejętnie łączące w jednym elemencie funkcję konstrukcyjną, izolacyjną i wykończeniową. W szybki i prosty sposób pozwala realizować nawet najbardziej oryginalne projekty architektoniczne. Dzięki wysokiej jakości materiałom i innowacyjnym rozwiązaniom spełnia zarówno wymagania techniczne, jak i estetyczne stawiane nowoczesnym budynkom.

Rodzaje tynków a systemy ociepleń budynku - podpowiadamy jak dokonać prawidłowego wyboru

Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ocieplania budynków ETICS (zwaną dawniej BSO, Bezspoinowy System Ociepleń). Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Tradycyjnie tynki były wykonywane z gipsu lub zaprawy i nie zapewniały odpowiedniej trwałości i estetyki elewacji. Stosowane obecnie innowacyjne wyprawy tynkarskie wykorzystują zaawansowane technologie i mają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym nadają się do zadań specjalnych.

Użyteczne cechy kamieni elewacyjnych. Dlaczego są popularne?

Kamień elewacyjny to tak naprawdę grupa materiałów pochodzenia naturalnego, bardzo chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju aranżacjach domowych, dekorowaniu przydomowych ganków czy tworzenia nowoczesnych elewacji. Wśród kamieni elewacyjnych, oprócz tych pochodzenia naturalnego, można wyróżnić także syntetyczne odpowiedniki kamieni. Są to tworzywa pochodzenia sztucznego, wytworzone z materiałów mających imitować naturalny kamień. Są zazwyczaj znacznie tańsze, lżejsze i można je kupić niemalże w każdym sklepie budowlanym.

Nowa elewacja w domku letniskowym - do zrobienia w 1 weekend

Domki letniskowe na ogródkach działkowych, to jedna z najbardziej pożądanych nieruchomości ostatnich miesięcy. Z powodu pandemii rezygnujemy z dalekich wyjazdów, unikamy turystycznych miejsc, w których gromadzą się tłumy. Marzy nam się ucieczka od sąsiadów i kawałek ziemi tylko dla siebie. Nabywcy domków letniskowych muszą się jednak liczyć z tym, że zanim rozpoczną błogi relaks, czekają ich małe prace porządkowe i remontowe.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16412 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >