Ściany i elewacje – lista artykułów

Imitacja drewna na elewację. Dlaczego warto ją wybrać?

Sztukateria elewacyjna przez pewien czas była mało popularna, jednak w ostatnim czasie wraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie desek elewacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty, które wyglądają jak naturalne drewno, lecz są znacznie trwalsze. Dowiedz się więcej o deskach elewacyjnych z włókna szklanego, które cechują się atrakcyjną ceną i długą żywotnością.

Jak się wykorzystuje membrany fasadowe we współczesnej architekturze?

Paroprzepuszczalne membrany wstępnego krycia to materiał kojarzony zazwyczaj z konstrukcją pokrycia dachowego. Stosuje się je jednak także jako pokrycie elewacyjne, zwłaszcza w przypadku fasad wentylowanych z otwartymi spoinami. Membrany fasadowe zwykle pozostają niewidoczne, pełniąc jedynie funkcję użytkową. Coraz częściej stanowią jednak również widoczny element estetyki elewacji. Jakie zatem cechy powinna mieć dobrej jakości membrana do zastosowania fasadowego?

Motyw cegły na elewacji to rozwiązanie modne na lata

Motyw cegły na elewacji od lat nie wychodzi z mody. W zależności od wyboru koloru produktów wykończeniowych, możemy stworzyć tradycyjną fasadę w odcieniach czerwieni lub nowoczesną i industrialną ścianę w kolorze antracytu. Montaż wyjątkowej okładziny, która będzie nie tylko spełniała walory estetyczne, ale będzie też odporna i wytrzymała, nie musi być domeną fachowców. Elastyczne płytki klinkierowe to rozwiązanie, które w prosty sposób możemy zamontować sami.

Czyszczenie elewacji z brudu i glonów - jak dobrać odpowiedni środek?

Elewacja to niewątpliwa wizytówka domu, o którą należy dbać nie tylko przy okazji wiosennych porządków. Pełni ona nie tylko funkcję ochronną, ale również izolacyjną i zabezpieczającą. Jak ją pielęgnować, by służyła przez lata? Ekspert podpowiada praktyczne rozwiązania.

Ceglane elewacje układane z elastycznych płytek klinkierowych

Wygląd fasad domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy obiektów użyteczności publicznej wpływa na architekturę całego miasta. Elewacja powinna być więc dobrana do indywidualnych wymogów projektowych, spełniając jednocześnie wysokie wymagania dotyczące jakości, trwałości i estetyki. Ciekawym wyborem w aranżacji ścian fasadowych są elastyczne płytki klinkierowe

Jeśli decydujemy się na białą elewację domu - to jaki rodzaj tynku będzie najlepszym wyborem?

Trendy kolorystyczne przychodzą i odchodzą, ale wybór klasycznej bieli to zawsze dobra decyzja – zwłaszcza, jeśli chodzi o elewację! Piękna fasada na lata to marzenie każdego inwestora. Podpowiadamy, jaki tynk cienkowarstwowy wybrać, by na długo zachował swój pierwotny wygląd.

Jak ciemny kolor elewacji wpływa na nagrzewanie się wnętrz?

Nie jest żadnym odkryciem, że niektóre kolory w większym stopniu przyciągają promienie słoneczne niż inne i szybciej też się nagrzewają. Wystarczy w ciepły, słoneczny dzień włożyć jasny, a potem ciemny t-shirt, by przekonać się o tym na własnej skórze. Jak to wygląda w przypadku elewacji? Czy wybór koloru wpływa na temperaturę wnętrz?

Do jakiego rodzaju ścian bloczki silikatowe będą najlepszym wyborem?

Wybór materiału budowlanego to trudna decyzja, której skutki będą nam towarzyszyły przez cały okres użytkowania budynku. Silikatowe bloczki murowe to materiał, który zapewnia wieloletnią trwałość, bezpieczeństwo i energooszczędność. Są one także uniwersalne pod względem zastosowania: możemy z nich wznosić zarówno ściany nośne, działowe i fundamentowe, zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wybór bloczków z oferty H+H pozwoli dobrać takie rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą budowę, a także pozwolą osiągnąć atrakcyjną elewację bez żadnych dodatkowych warstw wykończeniowych.

Renowacja i malowanie elewacji. Poradnik krok po kroku

Zanim rozpoczniesz malowanie elewacji, upewnij się, czy masz wszystkie potrzebne produkty i akcesoria. Nie zapomnij też o dokładnym, prawidłowym przygotowaniu ścian do malowania. Kieruj się naszą instrukcją, krok po kroku, a następnie użyj dobrej farby do elewacji – dzięki temu na pewno osiągniesz świetny, długotrwały efekt wymalowania.

Mineralne płytki klinkierowe - aranżacje elewacji

Na polskim rynku pojawiła się nowa marka mineralnych płytek klinkierowych. Produkty przeznaczone są dla segmentu DIY. Dostępnych jest aż 30 unikalnych modeli płytek o szerokiej palecie barw oraz 7 kolorów fugi, dzięki którym stworzymy niepowtarzalne klinkierowe elewacje oraz w piękny sposób wykończymy wnętrza.


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17008 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >