Ściany i elewacje – lista artykułów

Jak prawidłowo położyć gładź szpachlową?

Nakładanie gładzi jest ostatnim etapem remontu ścian, pomaga wygładzić chropowate powierzchnie tynku lub betonu. Stanowi również podłoże pod warstwy dekoracyjne – tapety lub farby. Stosowanie gładzi nie jest trudne, jednak wymaga dokładności i wprawy. Podpowiadamy jak stosować ją samodzielnie.

Cieniowana cegła klinkierowa w szarych tonacjach nie tylko na elewacji

Cegła klinkierowa, która doskonale sprawdza się jako stylowa ozdoba zarówno elewacji, jak i wnętrz jest modna, uniwersalna i dostępna w szerokim wachlarzu odcieni – szarość to w ostatnich latach jeden z najchętniej wykorzystywanych kolorów w projektach aranżacyjnych. Może być z powodzeniem stosowana zarówno jako tło dla innych barw, jak i element dominujący. Wiele zależy od wybranej tonacji oraz materiału.

Klinkierowa ściana trójwarstwowa - praktyczne i estetyczne rozwiązanie elewacji domu

Stylowy wygląd to najbardziej widoczna, ale nie jedyna zaleta elewacji klinkierowych. Inwestorów przekonują także ich szczególne właściwości techniczne oraz prosta kalkulacja kosztów. Ściana trójwarstwowa to połączone kotwami – wewnętrzna konstrukcyjna i zewnętrzna klinkierowa – a pomiędzy nimi warstwa izolacji z wełny mineralnej. Przepis na klinkierową ścianę trójwarstwową jest prosty i stosunkowo łatwy w realizacji.

Prace tynkarskie w jeden dzień z szybkowiążącym tynkiem - to możliwe!

„Czas to pieniądz” to prawda stara jak świat, która świetnie wpisuje się w realia budowlanych inwestycji. Nowa linia produktów Speed, pozwala wykonać tę samą pracę w znacznie krótszym czasie. Grupie tej przewodzą pierwsze na polskiej scenie szybkowiążące tynki cementowo-wapienne: MPI 30 Speed wraz z jego lekką odmianą – MPI 30 L Speed.

Na czym polega praca tynkarza? Krótka charakterystyka zawodu.

Prace remontowo-budowlane wymagają fachowej wiedzy i umiejętności, dlatego konieczne jest, aby poszczególne obowiązki wykonywali profesjonaliści. Osoby, które posiadają kompetencje w określonym kierunku znacznie lepiej wykonają swoją pracę. Jedną z tego rodzaju profesji jest zawód tynkarza. Co dokładnie należy do jego obowiązków? W jaki sposób można zostać tynkarzem? Odpowiedzi na tego typu pytania są istotne dla osób, które chcą nauczyć się tego fachu, ale też dla inwestorów, którzy poszukują rzetelnych profesjonalistów do budowy lub remontu mieszkania, domu, biura czy innych nieruchomości wymagających prac tynkarskich.

Idealnie gładkie ściany - remontujemy w weekend

Gruntowne odnowienie domu lub mieszkania w ciągu weekendu? Większość z nas powiedziałoby z pewnością – „niemożliwe”. Odpowiednie dobranie profesjonalnych produktów sprawi, że taki plan jest jak najbardziej wykonalny i to z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.

Jak zadbać o cegłę klinkierową na elewacji, aby wyglądała estetycznie przez lata?

Choć elewacje wykonane z cegły klinkierowej nie wymagają od inwestorów poświęcania im większej uwagi, warto zadbać o ich prawidłowe wykonawstwo oraz odpowiednie zabezpieczenie, aby w przyszłości uniknąć wielu niechcianych problemów

Kolor tynku trudny wybór, na co zwrócić uwagę?

Kolor elewacji to bardzo charakterystyczny element domu, pełni funkcję reprezentacyjną, więc naturalne jest, że przede wszystkim powinien podobać się mieszkańcom pod względem wizualnym. Warto jednak poznać kilka zasad związanych z wyborem różnych odcieni tynku, by spełniał on też oczekiwania pod kątem funkcjonalnym – cieszył długi czas żywą barwą oraz trwałością.

Odnawiamy elewację domu - farba, tynk ozdobny a może dekoracyjne imitacje kamienia na co się zdecydować?

Farby fasadowe i masy tynkarskie o ciekawych efektach dekoracyjnych mogą sprawić, że elewacja budynku zyska nowe życie. Doskonale sprawdzą się w renowacji domów jednorodzinnych, jak i na elewacjach obiektów komercyjnych jak hotele, czy instytucje użyteczności publicznej.

Co do ścian? - Tynk gipsowy

Na rynku dostępna jest obecnie tak bogata paleta farb, kolorów i faktur, że klient bez problemu może zrealizować nawet najbardziej wymyślny pomysł na aranżację wnętrza.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21997 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 330

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >