Ściany i elewacje – lista artykułów

Zalety silikatowej farby w wykończeniu elewacji

Zastosowanie farby silikatowej do wykończenia elewacji budynku dodatkowo ją uodporni, powstrzymując wchłanianie wilgoci, naloty jak i zabrudzenia. W połączeniu z powierzchniami z tynków mineralnych i cienkowarstwowych farba pomoże powstrzymać przedwczesną degradację ścian spowodowaną zmiennymi warunkami pogodowymi.

Budujemy dom - wybieramy tynk na elewację

Starannie wykonana elewacja świadczy o jakości budynku i wyróżnia go na tle sąsiednich budynków. Dobierając tynk przystosowany do warunków użytkowania budynku, systemu ocieplenia, jak i do warunków pogodowych, pomożemy ścianom utrzymać nienaganny stan. Jaki rodzaj tynku będzie najlepszy dla naszej inwestycji?

Rustykalny styl domu i posesji, dzięki wykorzystaniu cegły klinkierowej

Nostalgiczna, pełna niepowtarzalnego uroku i ponadczasowo piękna – cegła klinkierowa potrafi wzbogacić każdy projekt o element prawdziwej architektonicznej magii. Zwłaszcza wtedy, gdy utrzymana jest w stylu rustykalnym, który – za pomocą licznych niedoskonałości – eksponuje jej naturalne piękno i wyjątkową duszę.

Nowoczesna elewacja z szarych płytek klinkierowych

Niezależnie od przemijających trendów, największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się materiały budowlane odznaczające się wysokimi parametrami technicznymi i estetycznymi przez długie lata. Jednym z nich jest klinkier, dostępny w coraz szerszej kolorystyce. W nowym roku w ofercie produktów importowanych pojawiły się nowe płytki klinkierowe utrzymane w najmodniejszych szarościach.

Jak prawidłowo położyć gładź szpachlową?

Nakładanie gładzi jest ostatnim etapem remontu ścian, pomaga wygładzić chropowate powierzchnie tynku lub betonu. Stanowi również podłoże pod warstwy dekoracyjne – tapety lub farby. Stosowanie gładzi nie jest trudne, jednak wymaga dokładności i wprawy. Podpowiadamy jak stosować ją samodzielnie.

Cieniowana cegła klinkierowa w szarych tonacjach nie tylko na elewacji

Cegła klinkierowa, która doskonale sprawdza się jako stylowa ozdoba zarówno elewacji, jak i wnętrz jest modna, uniwersalna i dostępna w szerokim wachlarzu odcieni – szarość to w ostatnich latach jeden z najchętniej wykorzystywanych kolorów w projektach aranżacyjnych. Może być z powodzeniem stosowana zarówno jako tło dla innych barw, jak i element dominujący. Wiele zależy od wybranej tonacji oraz materiału.

Klinkierowa ściana trójwarstwowa - praktyczne i estetyczne rozwiązanie elewacji domu

Stylowy wygląd to najbardziej widoczna, ale nie jedyna zaleta elewacji klinkierowych. Inwestorów przekonują także ich szczególne właściwości techniczne oraz prosta kalkulacja kosztów. Ściana trójwarstwowa to połączone kotwami – wewnętrzna konstrukcyjna i zewnętrzna klinkierowa – a pomiędzy nimi warstwa izolacji z wełny mineralnej. Przepis na klinkierową ścianę trójwarstwową jest prosty i stosunkowo łatwy w realizacji.

Prace tynkarskie w jeden dzień z szybkowiążącym tynkiem - to możliwe!

„Czas to pieniądz” to prawda stara jak świat, która świetnie wpisuje się w realia budowlanych inwestycji. Nowa linia produktów Speed, pozwala wykonać tę samą pracę w znacznie krótszym czasie. Grupie tej przewodzą pierwsze na polskiej scenie szybkowiążące tynki cementowo-wapienne: MPI 30 Speed wraz z jego lekką odmianą – MPI 30 L Speed.

Na czym polega praca tynkarza? Krótka charakterystyka zawodu.

Prace remontowo-budowlane wymagają fachowej wiedzy i umiejętności, dlatego konieczne jest, aby poszczególne obowiązki wykonywali profesjonaliści. Osoby, które posiadają kompetencje w określonym kierunku znacznie lepiej wykonają swoją pracę. Jedną z tego rodzaju profesji jest zawód tynkarza. Co dokładnie należy do jego obowiązków? W jaki sposób można zostać tynkarzem? Odpowiedzi na tego typu pytania są istotne dla osób, które chcą nauczyć się tego fachu, ale też dla inwestorów, którzy poszukują rzetelnych profesjonalistów do budowy lub remontu mieszkania, domu, biura czy innych nieruchomości wymagających prac tynkarskich.

Idealnie gładkie ściany - remontujemy w weekend

Gruntowne odnowienie domu lub mieszkania w ciągu weekendu? Większość z nas powiedziałoby z pewnością – „niemożliwe”. Odpowiednie dobranie profesjonalnych produktów sprawi, że taki plan jest jak najbardziej wykonalny i to z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.


Stron: 48 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22220 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >