Stropy – lista artykułów

Do jakiej temperatury można szpachlować podłoża?

Dni robią się coraz krótsze, a temperatura za oknem spada. Startuje sezon grzewczy i nie ma co ukrywać – nadchodzą chłodne miesiące. Późny okres jesienny i zima to niekorzystny czas dla inwestorów i wykonawców budowlanych. Wielu zewnętrznych prac nie da się wykonywać podczas minusowych temperatur, a i zadania związane z wykańczaniem wnętrz są utrudnione. Szpachlowanie podłoża to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje się przed montażem okładziny podłogowej. Trzeba je przeprowadzić zwłaszcza wtedy, kiedy badanie jastrychu wykazało, że nie jest on w najlepszej kondycji.

Wymiana stropu w zabytkowej kamienicy

Położone w centrach miast zabytkowe kamienice coraz częściej stają się obiektem zainteresowania branży deweloperskiej. Lokalizacja, bliskość obiektów handlowych i usługowych, a także piękne, duże przestrzenie w mieszkaniach to niezaprzeczalne zalety dla ich przyszłych nabywców. Jednak przedwojenne budynki zwykle wymagają gruntownej rewitalizacji, zanim trafią na rynek wtórny do sprzedaży. Często wiąże się to również z koniecznością wymiany stropów.

Co to są sufity napinane i gdzie można je stosować?

Równie istotne co pozyskiwanie Klientów, jest znalezienie sposobu, dzięki któremu w tym samym czasie, wykonamy więcej zleceń, a nasi klienci otrzymają ładniejszy produkt. Dlatego nawet małe firmy wykończeniowe zająć się mogą sufitami napinanymi, które montuje się 5 razy szybciej niż gipsowo-kartonowe, a wykonać można je w dowolnym kształcie, kolorze, również z nadrukiem.

Izolacyjne właściwości podłóg drewnianych

Drewno jako materiał budowlany jest znane ludzkości od zarania i wykorzystywane w domach zawsze chętnie i z powodzeniem niezależnie od szerokości geograficznej czy kultury. Co jest takiego w drewnie, że przez wieki wzbudza niesłabnące zainteresowanie? IZOLACJA ? zaleta, jakiej nie mają inne naturalne materiały budowlane. Izolacyjne właściwości drewna mogą się odnosić do izolacji cieplnej lub akustycznej.

Panelowe stropy strunobetonowe

Przez lata popularne stropy gęstożebrowe odchodzą powoli do lamusa. Czasochłonność i nakład pracy powodują, że wypierane są przez nowe, dużo bardziej ekonomiczne technologie jak np. panelowe stropy strunobetonowe. Stropy gęstożebrowe do niedawna były najczęściej wybieranym systemem stropowym w domach jednorodzinnych.

Jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie stropu?

Firma KONBET we współpracy z ekspertami budowlanymi przygotowała kompendium wiedzy o dostępnych rozwiązaniach stropowych.

Czym wykończyć i ocieplić strop?

Oferta firmy Selena poszerza się o nowy system TYTAN EOS STROP, dedykowany do ociepleń stropów i sufitów metodą bezsiatkową. Przyjazne dla użytkownika produkty- oprócz najwyższej jakości, pozwalają przyspieszyć prace termomodernizacyjne oraz gwarantują uzyskanie doskonałego efektu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Jak przyspieszyć budowę stropu?

Budowa ścian domu o powierzchni 120 m2 w systemie YTONG może trwać zaledwie 2 tygodnie. Jednocześnie strop gęstożebrowy wykonuje się nawet przez 3 tygodnie, co zdecydowanie przedłuża czas budowy.

Jak oddzielamy kondygnacje? Budujemy dom cz. IV

Ten etap budowy tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszych wcześniejszych decyzji. Materiał i rodzaj stropu wybierzemy na podstawie kształtu budynku oraz rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz. Pamiętajmy, że jego właściwości związane są z produktami, jakie użyjemy.

Jakie roboty żelbetonowe i betonowe wyróżniamy? Vademecum robót remontowo-budowlanych cz. II

Podczas remontu czy budowy domu wykonujemy bardzo wiele przeróżnego rodzaju prac. Zaczynając od fundamentów, przechodząc do ścian i kończąc na dachu niejednokrotnie potrzebujemy pomocy profesjonalisty. W kolejnych częściach naszego vademecum wyszczególnimy działalności remontowo-budowlane, które ułatwią państwu określenie fachowcom jaką robotę mieliby wykonać przy modernizacji czy konstrukcji państwa budynku.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17827 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >