Technologie okien i drzwi

Technologie okien i drzwi

Nowe wielopunktowe zamki elektromechaniczne / „Eneo CC“ otwiera drzwi automatycznie / wygodne i bezpieczne rozwiązanie Roto / skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem / połączenie z systemem kontroli dostępu / opcjonalne otwieranie pilotem / korzyści dla producentów drzwi / kolejna premiera: napęd do drzwi

 

Inteligentny komfort

Monachium/Leinfelden-Echterdingen – (rp) Komfortowe, a zarazem bezpieczne rozwiązania do mieszkań, domów jedno- i wielorodzinnych, hoteli czy biurowców były na targach „BAU“ w Monachium niemalże wszechobecne. Także na stoisku Roto. Najnowsze rozwiązanie specjalisty w dziedzinie technologii okien i drzwi nosi nazwę „Eneo CC“. Są to elektromechaniczne zamki wielopunktowego ryglowania, które dzięki automatycznemu otwieraniu i zamykaniu zapewniają wygodną obsługę nowoczesnych domów i które można stosować do pomieszczeń bez barier. Stanowią one „inteligentną alternatywę” dla uciążliwego otwierania drzwi kluczem. 

 

Czytaj również: Systemy przesuwne idealne dla dużych przestrzeni

 

 

W skład nowości, która znalazła się w portfolio produktów Roto „DoorSafe“, wchodzą: zamek główny, jednostka napędowa, elementy na ościeżnicy i dwa rygle łączone. Te ostatnie w połączeniu z solidną listwą zaczepową ze stali szlachetnej zapewniają doskonałe zabezpieczenie antywyważeniowe oraz szczelność drzwi przez długie lata użytkowania.Zamek można stosować do drzwi ze wszystkich dostępnych na rynku profili drewnianych, PVC i aluminiowych. Pozwala on na integrację z różnymi nowoczesnymi systemami kontroli dostępu i otwieranie drzwi przy ich pomocy.

 

Czytaj również: Stolarka w profilach

 

Producent wymienia tu klawiatury kodowane na PIN, Bluetooth czy odcisk linii papilarnych. Łatwo je można wymienić dzięki identycznym wymiarom montażowym i połączeniom wtykowym. Największy komfort obsługi zapewnia opcjonalny, kompaktowy pilot, działający niezależnie od wybranego systemu kontroli. Jednakże również w „erze bez klucza“ zdarzają się sytuacje awaryjne, kiedy drzwi trzeba otworzyć w tradycyjny sposób. Na przykład w przypadku braku prądu: od zewnątrz drzwi z zamkiem „Eneo CC“ można otworzyć kluczem.

 

 

Od wewnątrz zamek otwiera drzwi po naciśnięciu przycisku – niezależnie od tego, czy są one zamknięte na klucz czy nie. Nowoczesne zamki elektromechaniczne przynoszą wymierne korzyści również producentom drzwi. Umożliwiają one proste i płynne podłączenie na bazie uniwersalnych połączeń wtykowych typu plug & play. Jednolite wymiary frezowań, stosowanie wkładek bębenkowych dostępnych na rynku i okuć zewnętrznych także ułatwia produkcję, wyjaśniali specjaliści Roto podczas targów w Monachium.

 

 

Oszczędza to na przykład stosowanie kosztownych wkładek z biegiem jałowym.W styczniu 2013 swoją premierę świętował poza tym ukryty napęd do drzwi – najsilniejszy akcent w dziedzinie komfortu. Niewidoczny napęd zamontowany w skrzydle sprawia, że drzwi drewniane i aluminiowe zachowują swój nienaganny, piękny wygląd. Napęd wraz z wielopunktowym zamkiem "Eneo" stanowi zarówno dla użytkowników jak i producentów drzwi wyjątkowo komfortową ofertę. 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17362 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >