Wykrywacz przewodów IntelliScan firmy Stanley

Wykrywacz przewodów IntelliScan firmy Stanley

Firma Stanley wprowadziła na rynek wykrywacz przewodów IntelliScan. Pomaga w lokalizacji podziemnych kabli przesyłowych oraz z zastosowaniem dodatkowego osprzętu – instalacji niemetalowych np. kanalizacyjnych.

Podczas prac ziemnych ekipy budowlane często napotykają problemy związane z ustaleniem rozmieszczenia kabli i instalacji przesyłowych. Papierowe mapy bywają niedokładne i istnieje ryzyko przerwania przewodu elektrycznego, czy też instalacji kanalizacyjnej. W takiej sytuacji niezwykle przydatny staje się detektor, który precyzyjnie wskaże położenie wszystkich linii.
Takie urządzenie znajdziemy w najnowszej ofercie firmy Stanley. IntelliScan to prosty w użyciu wykrywacz, który umożliwia szybkie ustalenie położenia instalacji w obszarze prowadzonych prac. Precyzyjnie lokalizuje przewody zasilające, znajdujące się do trzech metrów w ziemi, poprzez wykrywanie emitowanych przez nie fal.


Funkcje lokalizacyjne IntelliScan można rozszerzyć korzystając z dodatkowych akcesoriów. Wiele instalacji nie emituje bowiem fal elektromagnetycznych, jak np. kanały ściekowe. Tu z pomocą może przyjść Stanley® IntelliGen - nadajnik ułatwiający wyszukiwanie takich podziemnych urządzeń, współpracujący z sondą IntelliSonde, przewodem IntelliRod, klamrą nadawczą Stanley Signal Clamp oraz zestawem Stanley Property Connection.


IntelliSonde doskonale sprawdzi się przy śledzeniu szerokich kanałów, natomiast przewód IntelliRod – przy rurach o mniejszej średnicy. Oba urządzenia, podłączone do IntelliGen, można wprowadzić do poszukiwanej instalacji. Nadajnik generuje fale o częstotliwości 8 kHz lub/i 33 kHz, które są wykrywane przez detektor Stanley’a. Dzięki temu można precyzyjnie określić położenie danego kanału.
.
Stanley Signal Clamp to klamra nadawcza 100 mm przydatna przy wykrywaniu kabli. Zapięcie jej na wybranym przewodzie wygeneruje w nim pole o częstotliwości wykrywalnej przez IntelliScan.
Ostatnim elementem jest zestaw łączący Stanley Property Connection. Pozwala na precyzyjną lokalizację położenia przewodów elektrycznych w ścianie. Z jednej strony podłączony do nadajnika IntelliGen, a z drugiej do gniazdka elektrycznego, indukuje pole elektromagnetyczne wykrywane przez detektor przewodów.

Dane techniczne IntelliScan:
Częstotliwość odbioru dla
• kabli elektrycznych: 50 Hz - 1,5 kHz,
• kabli radiowych 15 kHz – 30 kHz,
• przy użyciu nadajnika 8 kHz lub 32 kHz.
Dokładność: 10 proc. w zakresie od 0,3 do 3 m.
Głębokość skanowania dla:
• kabli elektrycznych: 3m,
• kabli radiowych: 2m,
• przy użyciu nadajnika: 3m,
• przy użyciu IntelliSonde: 5m.

Produkty dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

 

 
Źródło: Effective Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 118 Grupa: Budowa i re... Myślę, że narzędzia z supermarketu nie są najlepszym rozwiązaniem. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Ja zamawiam urządzenia dynamometryczno-hydrauliczne....
  • Praca Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Ja za pracą musiałem wyjechać za granicę do Niemiec ale dobrze mi tutaj i w końcu zarabiam tyle ich zawsze chciałem. Mam też duże zwroty z podatku, tutaj https:...
  • Jakie błędy najczęściej popełniamy ogrzewając dom... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
  • Wywóz gruzu Liczba postów: 21 Grupa: Moja budowa Ja nie wyobrażam sobię już pracy bez tych worków typu big bag z czterema zaczepami czy dwoma. Najczęściej takie worki zamawiam od firmy https://www.polrod.pl/.....
  • Automatyczna brama garażowa Liczba postów: 42 Grupa: Budowa i re... Ja mogę polecić bardzo bardzo dobrą firmę http://unissoll.pl/, która oferuję u sprzedaż, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w tym zajmuję się doradzt...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >