Zadbaj o swój akumulator przed zimą - prostowniki do ładowania i rozruchu marki Proma

Zadbaj o swój akumulator przed zimą - prostowniki do ładowania i rozruchu marki Proma

Nowością w asortymencie firmy Proma są prostowniki do ładowania i rozruchu.

Nadchodzą zimne miesiące, które większość kierowców napawają grozą. Przymarznięte wycieraczki, szron na szybach, zamarznięte zamki i rozładowany akumulator to zimowa codzienność. By pusty akumulator nie pokrzyżował nam planów, warto doładowywać go średnio co trzy miesiące. Proma Polska proponuje do tego celu Prostowniki z serii PNZ.
Prostownik do ładowania PNZ-12 to małe i poręczne urządzenie, które nie zajmie wiele miejsca w garażu. Pozwala on na ładowanie akumulatorów o maksymalnej pojemności znamionowej 55 Ah w czasie do 1.5 h, przy efektywnym prądzie ładowania 5/6 Ah. Dodatkowo Prostownik PNZ-12 wyposażony jest w dwa stopnie prędkości ładowania.

Dla osób bardziej wymagających Proma Polska posiada w swoim asortymencie Prostownik do ładowania PNZ-30, wyposażony w przełącznik napięcia wyjściowego 12V/24V. Efektywny prąd ładowania w tym wypadku wynosi 16/20 Ah. Aż 4 stopnie regulacji prądu ładowania pozwalają na dobranie odpowiednich parametrów. Prostownik PNZ-30 przeznaczony jest do ładowania akumulatorów o maksymalnej znamionowej pojemności 250 Ah, nie posiada jednak funkcji rozruchu.
Obie wersje Prostowników z serii PNZ dostarczane są z przewodami i zaciskami. Prostowniki zabezpieczane są bezpiecznikami topikowymi a postęp ładowania widoczny jest na wskaźniku.
Propozycją dla posiadaczy warsztatów samochodowych, komisów samochodowych, czy dużej floty pojazdów są prostowniki do ładowania i rozruchu PNZ-400S i PNZ-600S firmy Proma. Funkcja wspomagania rozruchu staje się szczególnie przydatna, gdy pojazdy są długo unieruchomione np. w zakładzie mechanicznym czy komisie.
Prostowniki te służą do ładowania 12 i 24 woltowych akumulatorów kwasowych. Umożliwiają rozruch samochodów z silnikami benzynowymi oraz diesla (w tym vanów, ciężarówek, traktorów i sprzętu budowlanego).
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 419

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >