Co wybrać? Wanna czy prysznic?

Co wybrać? Wanna czy prysznic?

Wielu właścicielom małych łazienek sen z powiek spędza pytanie: wanna czy prysznic? Za wanną przemawiają relaksujące kąpiele na koniec pracowitego dnia. Czytaj dalej

 

Prysznic natomiast ułatwia nam utrzymanie higieny w chwilach pośpiechu i usprawnia poranną krzątaninę. Nie musimy już jednak wybierać. Parawan nawannowy jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam połączyć zalety wanny i prysznica, także w  małej łazience. Dobrze zaprojektowana mała łazienka powinna być funkcjonalna i uporządkowana. Powinna być pomieszczeniem wielofunkcyjnym: salonem kąpielowym, pralnią, suszarnią. Jak tu zmieścić i wannę, i prysznic, tak aby uszanować przyzwyczajenia każdego z domowników? Wyjściem z tej sytuacji jest montaż parawanu nawannowego. Dzięki niemu nie trzeba rezygnować ani z szybkiego prysznica na początku dnia, ani z relaksującej wieczornej kąpieli.

 

Czytaj również: Czym się kierować przy zakupie panelu prysznicowego

 

 

Montaż parawanu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy planują w dalszej perspektywie remont łazienki, i wstawienie wanny oraz  oddzielnego prysznica, a chcieliby już teraz niewielkim kosztem zwiększyć funkcjonalność swojej łazienki. Parawan nawannowy to alternatywa dla długotrwałego i kosztownego remontu, która jednak w znaczący sposób podniesie komfort codziennej higieny.

 

 

„Parawany nawannowe zyskują dużą popularność wśród konsumentów, głównie ze względu na podwójną funkcjonalność. Dzięki nim klienci nie muszą już wybierać pomiędzy wanną, a prysznicem. Mogą korzystać z udogodnień, jakie dają te oba urządzenia, nawet jeżeli dysponują bardzo ograniczoną przestrzenią” – podkreśla Dominik Wabno, szef działy sprzedaży w firmie Aquaform.

 

Czytaj również: Jaki brodzik będzie najlepszy do łazienki


 

Aquaform, producent wyposażenia łazienek, w swojej ofercie posiada szeroką gamę parawanów nawannowych dostosowanych do różnego rodzaju wanien – zarówno tych klasycznych prostokątnych, jak i bardziej nowoczesnych – asymetrycznych. Różnorodność modeli i rozmiarów parawanów Aquaform umożliwia każdemu idealne dopasowanie ich do rozmiaru i kształtu wanny, a także powierzchni, jaką dysponujemy w łazience.

 

 

Możemy wybierać spośród modeli wahadłowych (jednoelementowych) oraz składanych harmonijkowo – dwu lub kilkuelementowych.  Wieloczęściowe parawany, składane harmonijkowo na ścianę, np. modele Novum 5 i 7 czy Standard 3, dzięki unikatowej konstrukcji, pozwalają stworzyć pewien rodzaj kabiny prysznicowej. W zależności od naszych upodobań oraz charakteru naszej łazienki możemy także wybrać rodzaj szkła – przejrzyste lub matowe. Dla posiadaczy bardzo małych łazienek dobrym rozwiązaniem jest parawan ze szkła przejrzystego, który nie pomniejsza optycznie łazienki. Natomiast dla tych, którzy chcą oddzielić strefę kąpielową od reszty łazienki, dobrym pomysłem będzie parawan ze szkła satinato lub szyby polistyrenowej.

 

Czytaj również: Uchwyty dla wanien wspomagające sprawną kąpiel


 

Wszystkie parawany nawannowe firmy Aquaform wyposażone są w uszczelki elastomerowe, które są dużo trwalsze niż tradycyjnie stosowany silikon. Dzięki nim parawany Aquaform charakteryzują się dużą szczelnością i trwałością. Uszczelki elastomerowe nie kruszą się, nie zmieniają barwy i są odporne na trwałe zanieczyszczenia. Natomiast element, który montujemy do ściany - profil U - w parawanach Aquaform, usprawnia montaż i umożliwia przytwierdzenie parawanu nawet przy nierównej ścianie. Profil U niweluje krzywizny i pozwala optymalnie dopasować brzeg parawanu do ściany, co jest bardzo ważne dla prawidłowego zamontowania parawanu i jego prawidłowego funkcjonowania.

 

 

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >