Jak zmienić aranżację łazienki za pomocą iluminacji diodami LED

Jak zmienić aranżację łazienki za pomocą iluminacji diodami LED

Iluminacja diodami LED pozostaje obecnie bardzo doceniana na rynku, szczególnie przez jej żywotność, energooszczędność oraz efekty, jakie można uzyskać we wnętrzu. Czytaj dalej

Światło LED pozwala wydobyć z projektowanego wnętrza to, czego nie dostrzeżemy przy świetle dziennym. Uzyskany efekt może zaskoczyć, tym bardziej, że wykorzystanie diod LED przy aranżacji nie generuje wysokich kosztów eksploatacji 

Iluminacja diodami LED pozostaje obecnie bardzo doceniana na rynku, szczególnie przez jej żywotność, energooszczędność oraz efekty, jakie można uzyskać we wnętrzu. Diody elektroluminescencyjne nie nagrzewają się, dlatego można je stosować w miejscach, gdzie zwykła żarówka mogłaby być niebezpieczna lub powodować uszkodzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku łazienki, gdzie nie trudno np. o wilgoć.

Łazienkowy inny świat
Wyobraźmy sobie, jak możemy rozjaśnić miejsce w którym żyjemy. Zaprojektowaliśmy własny dom, mieszkanie. Mamy już wszystko, dywany, zasłony, stoły i wygodne fotele. W łazience stoi wanna, w której ciepła kąpiel po długim dniu pracy urasta do rangi małej ceremonii. W miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, chcemy także czuć się swobodnie i wygodnie, tak aby spędzane tam chwile upływały wolno i błogo… - Jednym z najprostszych i najtrafniejszych rozwiązań, odpowiadających tak określonym potrzebom, może być udekorowanie łazienki diodowym przewodem LedNEON – radzi Maciej Leonhard z firmy LARS. 
- Wypełnienie krawędzi pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza pokoju kąpielowego świetlnym detalem będzie cieszyć wzrok i pozytywnie wpływać na nasz nastrój – dodaje. Ponadto, umiejscowienie przewodu LedNEON w obniżonym suficie, pozwoli uzyskać efekt rozproszonego równomiernie światła, które będzie delikatnie wypełniać całe pomieszczenie lub jego fragment. Scenerię łazienki wzbogacimy także podkreślając dolną krawędź wanny innym przewodem diodowym, np. LedTEC.


Własne małe SPA
Z pewnością niejednokrotnie marzyliśmy o weekendzie w SPA. I choć nie każdego stać na pobyt w takim miejscu, można spróbować stworzyć sobie przytulny, komfortowy salon kąpielowy we własnej łazience. Wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię. Odpowiednio dobrana kolorystyka, nastrojowe, intymne oświetlenie, miękkie ręczniki i pachnące olejki z pewnością nam w tym pomogą. W takim otoczeniu można poczuć się luksusowo. 


Produkty firmy LARS oparte na technologii LED:
 
Przewody LumiTEC wykorzystywane są do tworzenia efektownych reklam świetlnych, zaznaczania konturów obiektów oraz elementów dekoracyjnych w klubach, teatrach i kinach. Coraz powszechniej stosowane są także w mieszkaniach, nadając wnętrzom domów niepowtarzalny, designerski charakter. 
Przewód zbudowany jest z elektrody centralnej otoczonej izolatorem, na którą nałożona jest mieszanina luminoforu i spoiwa. Na tak zbudowanej elektrodzie centralnej znajdują się owinięte spiralnie dwie elektrody zewnętrzne. Taka konstrukcja zapewnia dużą elastyczność przewodu przy równomiernym rozkładzie światła na całym jego obwodzie.
Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski.

Przewody LedTEC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza walorami estetycznymi wymagana jest duża wytrzymałość. Żywotność zastosowanych diod określa się na 50 tysięcy godzin, czyli ponad 5 lat ciągłego świecenia! 
Kolorowe diody zamknięte są w trwałej, przezroczystej i elastycznej obudowie. Dzięki niej efekty świetlne pomagają stworzyć szczególny klimat, nie tworząc nieprzyjemnych refleksów.
LedTEC to innowacyjna konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem światła jest dioda LED.
Kolory: biały, ciepły biały, bursztyn, żółtozielony, czerwony, zielony, niebieski.
Nominalnym napięciem przewodów jest stabilizowane napięcie stałe 12V, dzięki czemu można wykorzystywać przewody LedTEC jako sygnalizacyjne oświetlenie awaryjne zasilane akumulatorami (na zamówienie także przewody zasilane 24V).
Szczelna konstrukcja, spełniająca wymogi IP 67, skutecznie chroni przed działaniem czynników atmosferycznych, dlatego przewody LedTEC mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

LedNEON to najnowocześniejsza, profesjonalna technologia oświetlenia do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki użyciu super jasnych diod LED oraz specjalnego tworzywa rozpraszającego światło, stał się on nie do odróżnienia od tradycyjnego neonu.
Kolory: biały, ciepły biały, żółty (bursztyn), pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski.
LedNEON może pracować na niskim napięciu, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, w porównaniu z innymi źródłami światła jest 50-krotnie trwalszy (żywotność do 50 000 godzin ciągłego użytkowania), a w stosunku do świetlówek ok. 10-krotnie. Jest łatwy w transporcie, bardzo prosty w montażu. Dostępne są wersje zasilania  24V, 230V.
Cechy charakterystyczne: elastyczność, niskie zużycie energii, intensywność kolorów, bardzo długa żywotność, duża wytrzymałość na uszkodzenia i wibracje, odporność na warunki atmosferyczne, brak promieniowania IR/UV oraz znikoma emisja ciepła.

Źródło: Yasna Communications Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie krzesła do jadalni? Liczba postów: 156 Grupa: Ciekawe pom... Krzesła stanowią bardzo ważny element wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Od jakiegoś czasu podobają mi się krzesła tapicerowane. Słyszałam, że takie krzesła są b...
  • Stylowe krzesła Liczba postów: 63 Grupa: Ciekawe pom... Bardzo podobają mi się krzesła tapicerowane. Czy ktoś z was posiada takie krzesła? Chciałabym się dowiedzieć czy ich pielęgnacja wymaga poświęceń? W Internecie....
  • Czym podkleić okleinę ? Liczba postów: 193 Grupa: Porady i op... Jest wiele produktów w sklepie do podklejenia okleiny tylko trzeba dobrze poszukać. Sama jakiś czas temu podklejałam i było ok
  • Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i a... Liczba postów: 33 Grupa: Wnętrza Polecam kilka stron, na których mozna poszukać inspiracji w urządzeniu wnętrz; homebook pinterest Warto jest również przejrzeć sobie strony biur projektowych,....
  • Telewizor w zaawansowanej technologii Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza Trzeba go też odpowiednio zamontować w naszym mieszkaniu. Ciekawym więc rozwiązaniem może być na przykład taki uchwyt do telewizora: https://www.emanta.pl/uchwy...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18315 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 63

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >