Łazienka najbardziej ekologicznego promu na świecie

Łazienka najbardziej ekologicznego promu na świecie

Inteligentne, oszczędzające wodę baterie znalazły się w wyposażeniu łazienek najbardziej ekologicznego promu na świecie - M/S Viking Grace. Czytaj dalej

 

Luksusowy statek od stycznia pływa po Morzu Bałtyckim. Goście mają zapewniony komfortowy wypoczynek dzięki nowinkom technologicznym. Prom jest cały dosłownie „naszpikowany” najnowocześniejsza technologią. Statek M/S Viking Grace opisać można trzema słowami: ekologia, luksus, technika. Nie bez przyczyny główną cechą jest ekologia. Prom jest pierwszym na świecie dużym statkiem pasażerskim, który zasilany jest skroplonym gazem ziemnym LNG.

 

 

Według właściciela, fińskiej firmy Viking Line, dzięki wykorzystaniu gazu jednostka praktycznie nie emituje siarki, a emisja tlenków azotu jest niższa o ok. 90 proc. w porównaniu z tradycyjnym paliwem opartym na ropie. Silnik emituje również blisko jedną czwartą mniej dwutlenku węgla. Zgodnie z regulacjami prawnymi UE od  2015 roku statki pływające po Bałtyku, będą musiały używać paliwa, które nie zawierają siarki. Nowoczesny prom M/S Viking Grace już dziś spełnia ten wymóg.

 

Czytaj również: Dodatki łazienkowe

 

 

– "Ekologiczne rozwiązania zastosowano w każdym możliwym miejscu. Nie bez przyczyny łazienki wyposażono w baterie naszej marki. Inteligentna armatura sprawia, że goście wypoczywający na promie nie muszą pamiętać o oszczędzaniu, baterie robią to za nich" – informuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

 

 

Pływający luksus

Elegancki prom może pomieścić 2,8 tys. pasażerów. Ma 214 m długości oraz ponad 31 m wysokości. Od stycznia pływa regularnie pomiędzy Finlandią, Wyspami Alandzkimi i Szwecją.  Viking Grace reprezentuje zupełnie nową generację promów. Wybudowanie i wyposażenie jednostki kosztowało 240 ml euro. Przy opracowywaniu jego koncepcji zwracano szczególną uwagę na innowacyjne rozwiązania oferowane pasażerom. Zastosowano tu najnowsze rozwiązania technologiczne, nie tylko w części technicznej statku, ale także w miejscach przeznaczonych dla gości. Mogą oni liczyć m.in. na bezprzewodową sieć dostępu do internetu, czy wnętrza wyposażone w nowinki techniczne, jak np. elektroniczna, inteligentna armatura. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż nowoczesne rozwiązania zastosowane w budowie, sprawiają, iż statek jest także najcichszym promem na świecie. Wszystko to sprawia, że wypoczynek i podróż tym statkiem można określić jako naprawdę ekskluzywne. 

 

Czytaj również: Jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazience

 

Fot. Oras Baterie oras znajdują się w każdej kajucie na M/S Viking Grace

 

Wnętrze jednostki zostało zaprojektowane przez wielokrotnie nagradzane studio dSign Vertti Kivi & Co. Cały statek stanowi odzwierciedlenie nowego myślenia, w którym znaczenie mają wszystkie zmysły.  Armatura została dobrana tak, by stworzyć najbardziej optymalne rozwiązania zapewniające ekologiczny wymiar, czyli ograniczyć ilość zużywanej wody i zminimalizować ścieki, ale jednocześnie zapewnić gościom najwyższą jakość wypoczynku. Stąd m.in. wszystkie kajuty są wyposażone w ekologiczne baterie i natryski z linii Oras Cubista i Hydra, które oszczędzają wodę, ale bez obniżania komfortu brania natrysku.

 

 

M/S Viking Grace to najbardziej przyjazny środowisku statek wycieczkowy na świecie, na którym wodę i energię oszczędza się właśnie dzięki bateriom Oras.  Na promie zaplanowano strefy relaksu z gabinetami SPA, jacuzzi, i masażu, a także część rozrywkową, gdzie organizowane są eventy, dyskoteki i koncerty. Nie zabrakło także luksusowych restauracji, eleganckiego nocnego baru, oraz delikatesów, z dużym wyborem markowych alkoholi i innych produktów.

 

Źródło: Fair Play PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >