Meble łazienkowe marek Artvillano i Anderstil - Łazienka dobrze umeblowana

Meble łazienkowe marek Artvillano i Anderstil - Łazienka dobrze umeblowana

Wiele napisano już o łazience, jej funkcjonalności, kolorystyce i wyposażeniu. Ogólny zarys wymarzonej łazienki każdy z nas ma w głowie, jednak gdy zabieramy się do oceny konkretnych potrzeb związanych z miejscem na kosmetyki, ręczniki, detergenty czy suszarkę, sprawa znacznie się komplikuje. Czytaj dalej

Może warto skorzystać z gotowychi ciekawych rozwiązań aranżacyjnych w ofercie Artvillano i Anderstil?

Po pierwsze – czego naprawdę potrzeba w łazience
Ważnym etapem planowania przestrzeni łazienkowej jest ucziwe odpowiedzenie sobie na pytanie – co musi w łazience pozostać, a co można z powododzeniem umieścićw innych pomieszczeniach. To ogólna zasada, która nie odnosi się jedynie do małych łazienek; o ile jest taka możliwość, także większą łazienkę warto „odciążyć” z wybranych elementów, aby w pełni uwypuklić jej walory estetyczne.
Dobrym przykładem na przełamanie schematu jest umieszczenie pralki w kuchnilub instalacja prysznica w ubikacji – rzecz możliwa czasem tylko przy niewielkim powiększeniu tego pomieszczenia. W ten sposób domownicy mogą równocześnie skorzystać z wanny i prysznica – poranny tłok w łazience rozładowany!Warto przeanalizować także, czy artykuły chemiczne, kubły i szczotki muszą być składowane w łazience – można na nie przeznaczyć miejsce w kuchni, przedpokojulub balkonie.  

Po drugie - wszystko pod ręką
Dopiero odpowiedziawszy sobie na pytanie, co naprawdę powinno znaleźć miejsce w łazience, przechodzimy do wyboru mebli łazienkowych. Podstawowa zasada - codzienne drobiazgi maja być pod ręką, skoncentrowane wokół lustra i umywalki, umiejscowione intuicyjnie.
Marka Anderstil ma w ofercie wiele rozwiązań spełniających ten warunek. Zestaw z wodoodpornego drewna (Anderstil ML-056) jest ciekawym przykładem na niesztampowe zagospodarowanie miesca nad blatem i umywalką. Zarówno lustro, jak i umywalka, umieszczone niesymetrycznie w stosunku do blatu szafki, zajmują lewą połowę obszaru całości kompletu. Prawa strona zbalansowana jest ciekawą, pięciokomorową szafką o „mozaikowym” układzie, podkreślonym poziomym i pionowym ułożeniem słojów okleiny. Całość zajmuje niewiele więcej miejsca niż tradycyjny układ szafek, natomiast daje dużo więcej osłonietej przestrzeni na wszystkie drobiazgi łazienkowe, których nie chcemy zostawiać na widoku.

W  każdej łazience sprawdzaja się szafki podwieszane, które oprócz miejsca osłoniętego drzwiczkami oferują całkiem sporą przestrzeń na blacie. Zależnie od naszych upodobań, możemy wykorzystać ją na dużą umywalkę, po bokach której zostaje dużo miejsca na przybory toaletowe, lub wygospodarować miejsce na blacie poprzez zainstalowanie mniejszej umywalki nablatowej.
Przykładem pierwszego z opisanych rozwiązań jest zestaw meblowy marki Anderstil ML-096, który oferuje szafkęo szerokości aż 1 metra, w zestawie z umywalką ceramiczną o tej samej szerokości i niemal tak samo dużym lustrem (90 cm)! Wykończenie boków lustra drewnem bambusowym, z którego wykonana jest także szafka oraz półka pod lustrem, daje niezwykle ciekawy efekt. Osobno montowana pojedyncza półeczka uzupełnia całość oraz daje dodatkowe miejsce na kosmetyki w łazience.

Jeśli zdecydujemy się na umywalkę nablatową, warto zadbać o to, żeby  meble były dobrej jakości oraz wykonane z ładnego drewna, ponieważ drewniany blat kontrastujący z bielą umywalki bardzo zwraca uwagę – ślady używania czy zniszczenia będą natychmiast zauważalne.

Duża i mała

Mając do dyspozycji obszerną łazienkę można pozwolić sobie na pewne „marnotrawstwo” przestrzeni, ale to także należy robić z głową. Zbyt duże odległości między sanitariatami, umywalką  czy haczykami na ręczniki nie są praktyczne, ponadto pozostawienie obszarów niezagospodarowanych odbiera łazience przytulność, która w tym niezwykle prywatnym obszarze domu jest konieczna.

Pustą ścianę możemy zagospodarować większym niż standardowe lustrem, najlepiej bez żadnych obramowań, co sprawia, że lustro będzie wydawało się większe i „cięższe” niż w rzeczywistości.
Można też pozwolić sobie na wyjątkowo długi blat – taki jak w zestawie meblowym Artvillano ML-048. Szafki w układzie poziomym dają wyjatkowo dużą powierzchnię blatu, na którym gustownie zaprezentuje się umywalka nablatowa oraz dowolny element dekoracyjny. Obok dominującego lustra można zawiesić na ścianie lekkie geometryczne półki – idealne na kosmetyki stojące.
Inne zadania stawia przed nami mała łazienka, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr. Dlatego też bardzo praktyczny wydaje się pomysł, aby zagospodarować miejsce także nad toaletą. Zazwyczaj przestrzeń ta pozostaje pusta, nie wiesza się tam szafek, a ewentualna murowana półeczka wynikająca z obudowy geberitu pozwalana postawienie zaledwie kilku rzeczy.
Nietypowe rozwiązanie na zabudowanie tej strefy odnaleźć można w ofercie Artvillanow zestawie lekkich fantazyjnych mebli - Artvillano ML-046 i Artvillano ML-043. Stojąca szafka z obudową na toaletę Artvillano ML-046 zbudowana jest z drewna wodoodpornego, pomalowanego na kolor biały i komponuje się z zestawem mebli łazienkowych Artvillano ML-043.
Szafka z obudową na toaletę ma tę niezaprzeczalną zaletę, że – zajmując niewiele więcej miejsca niż sama muszla, daje możliwość pełnego wykorzystania pionowej przestrzeni ponad nią. Drzwiczki osłaniają wszystkie drobiazgi, które tym samym nie stwarzają wrażenia bałaganu porzucone w przypadkowych miejscach.

Łazienka, pomimo tego, iż to nasz najbardziej prywatny terenw mieszkaniu, nie powinna stać się składowiskiem przypadkowych przedmiotów. Przy odrobinie starań może stać się kolejnym pokojemw naszym domu, gustowniei przemyślanie urządzonym.
Docenią to z pewnością sami domownicy, a także ich goście.

Źródło: Boutique PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Meble metalowe do gabinetu medycznego Liczba postów: 13 Grupa: Porady i op... Which game is your favorite? I'm more at ease playing healthy games like fall guys. I had great fun just typing the fall men on the computer or phone!
 • Sala konferencyjna w województwie Mazowieckim Liczba postów: 7 Grupa: Porady i op... Your document's intriguing and unique elements are not available to everyone. Because I care so deeply about them, I'm delighted to join you in the game: poppy....
 • Mycie elewacji domu Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... Your comments are more appealing than the pleasure of playing fnaf security breach, the most popular game on the market right now that young people like me are....
 • Efektowna ściana Liczba postów: 44 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, nie można przejść obojętnie obok dekoracji ścian. Tu świetnie sprawdzą sie płytki klinkierowe z King Klinker http://kingklinker.pl/. Są estety...
 • Łazienka bez nudy? Liczba postów: 573 Grupa: Nowości ara... Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie w łazience kącika czytelniczego. Niektórzy lubią czytać w wannie lub załatwiając swoje potrzeby. Co o tym myślicie?

Ostatnio na forum

 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 189 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, Pokój dziecka jest miejscem intensywnych zabaw. Dlatego do malowania ścian warto zastosować farbę, która pozwoli na łatwe, szybki i skuteczne....
 • Podłogi Liczba postów: 231 Grupa: Robimy stro... A co powiecie o podłogach panelowych oraz bambusowych z drewna egzotycznego? Bo moim zdaniem prezentują się równie fajnie i ciekawie, są ponadczasowe ,a ich sze...
 • Tajniki ocieplania domu Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ja osobiście polecam system ociepleń FAST, posiadam już od ponad 10 lat na styropianie 12mm i nic się nie dzieje :D
 • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 353 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 247 Grupa: Firmy budow... Światowa gospodarka powoli odchodzi od pozyskiwania węgla kamiennego na rzecz innych, bardziej ekologicznych źródeł energii. To przekłada się na coraz mniejsze....
 • blacha trapezowa Liczba postów: 138 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18519 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 88

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >