Mieszkanie w minimalistycznym stylu

Mieszkanie w minimalistycznym stylu

Trend minimalistyczny wyznacza ścieżki rozwoju współczesnej mody, designu, architektury. Bazujący na czystych barwach oraz prostych, a jednocześnie eleganckich formach, przeciwstawia się nadmiarowi wprowadzającemu do wnętrz chaos.

 

Minimalistyczne wnętrze wyciszone bądź punktowo ożywione barwami Tikkurila stanie się perfekcyjnie dopracowaną koncepcją. Ograniczanie nadmiaru jest trendem, który wkroczył niemal do wszystkich dziedzin życia. Podstawową zasadą stylu minimalistycznego jest powściągliwość - pełna subtelnego smaku prostota, oszczędność zdobień, eliminowanie zbędnych mebli i przedmiotów. Z kolei te, które wypełniają przestrzeń, muszą być najwyższej jakości – zarówno jeśli chodzi o design, jak i wykonanie. Tłem a zarazem głównym bohaterem minimalistycznego wnętrza jest odpowiednio dobrany kolor ścian. W klasycznej koncepcji minimalizmu stosowane barwy powinny być czyste a na większych powierzchniach jasne - tak, by uzyskać efekt przestrzenności.

 

Czytaj również: Jak przy pomocy koloru ścian wyodrębnić strefy w pokoju dziennym?

 

Ciekawie wygląda skontrastowanie czystej barwy ścian z jednolitą formą mebli lub z wymalowanymi na nich oryginalnymi, nowoczesnymi wzorami. Czystą biel możemy uzyskać dzięki zastosowaniu farby Tikkurila Pure White. Obok niej, w minimalistycznym wystroju doskonale sprawdzą się - stosowane na zasadzie uzupełnienia bądź kontrastu - wyrazista czerwień, głęboka czerń i soczyste kolory np. jaskrawy pomarańczowy bądź pełna świeżości jasna zieleń. Te i inne zgodne z minimalistycznymi trendami barwy znajdziemy m.in. w bogatej kolekcji odcieni Tikkurila Optiva.

 

Czytaj również: Wnętrze w kolorach szarości

 

Idealnie zgrana kompozycja kolorów

Głównym elementem kompozycyjnym jest biel ścian, w oryginalny sposób ożywiona intensywnością głębokiej czerwieni, którą wymalowano „ramę” okalającą przejście do kuchni. Dobrane ze smakiem dodatki: świeczniki, stoliki o klasycznie prostej, minimalistycznej formie i oryginalnej kolorystyce oraz designerska, ażurowa taca – ocieplają klimat aranżacyjny, nie odejmując mu nowoczesności.

 

 

Siła obrazu

Uwydatniona na śnieżnobiałej ścianie, skomponowana z wielu fragmentów fotografia jest wyrafinowana  i nadaje pomieszczeniu światową perspektywę. Mocny, szary kolor jednej ze ścian podkreśla klasykę bieli, a zieleń dodatków intensywnie ożywia atmosferę.

 

 

Biel modnie przełamana

Designerska lampa, umieszczona na tle neutralnej, podstawowej barwy sprawia wrażenie wyjątkowego eksponatu z galerii sztuki współczesnej. Dzięki ciekawej aranżacji kolorystycznej drugiej ściany, nowoczesny klimat wnętrza nie pozostaje jednak nazbyt chłodny. Pomarańczowa aplikacja uwydatniona na dwubarwnej ścianie, to wyrazisty i oryginalny motyw zdobniczy.  

 

 

Kolor głównym aktorem aranżacji

W tej aranżacji głównym aktorem jest kolor – wyrazisty, żywy oranż wpleciony w jasną szarość. Wymalowany na ścianie wzór, przyciąga wzrok zarówno intensywnością barwy jak i ciekawym kształtem. Ożywia wnętrze i przełamuje typową dla minimalizmu surowość.

 

Źródło: Publink / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >