Pielęgnacja zieleni

Pielęgnacja zieleni

Wielozadaniowy zestaw dla profesjonalistów. Niezawodne maszyny do efektywnej pielęgnacji zieleni i utrzymania terenów zewnętrznych w przestrzeniach zurbanizowanych.Utrzymanie czystości, porządku i estetycznego wyglądu przestrzeni publicznych, w dobie dynamicznego rozwoju zabudowy miejskiej i zwiększającej się liczby mieszkańców miast, staje się coraz większym wyzwaniem dla samorządów, służb komunalnych, administratorów i zarządców nieruchomości mieszkaniowych jak i komercyjnych. Czytaj dalej

 

Zadbany i uporządkowany stan przestrzeni zurbanizowanych, a także terenów wokół hoteli i luksusowych SPA&Wellness zyskuje na znaczeniu – podnosi prestiż miejsca, wpływa na wizerunek miejsca i właściciela czy zarządcy. Takie też są oczekiwania mieszkańców i gości obiektów, gdyż jakość miejsca określa jakość życia.  W tym kontekście, wyzwaniem dla służb i firm profesjonalnie zajmujących się świadczeniem usług utrzymania terenów zewnętrznych i zielonych, jest sprawne i efektywne wykonywanie pracy, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich. Ciasna zabudowa nowoczesnych osiedli, wąskie uliczki, ciągi dla pieszych wymagają zastosowania urządzeń i maszyn dostosowanych do kameralnych przestrzeni: wydajnych i szybkich, cichych, łatwych w obsłudze i o niewielkich rozmiarach. 


Korzystnym, zarówno z punktu widzenia profesjonalnego wykonania usług jak i ich rentowności, jest wykorzystanie MULTIPRO – zestawu urządzeń i maszyn dostosowanych do sprawnej realizacji prac w trudno dostępnych, często kameralnych przestrzeniach, zwłaszcza w miejscach, w których standardowy sprzęt komunalny, ze względu na rozmiary i masę, nie może być zastosowany. Zestaw, konfigurowany do potrzeb, przeznaczony jest do całorocznego i kompleksowego utrzymania porządku na terenach publicznie dostępnych oraz pielęgnacji zieleni. 

 

Czytaj również: Opryskiwacz balkonowy

 

Zestaw profesjonalnych maszyn MULTIPRO obejmuje m. in. kosiarki, kosy, wertykulatory, glebogryzarki, narzędzie wielofunkcyjne Honda VERSATOOL™, rębaki, dmuchawę, odśnieżarki oraz ciągnik z osprzętem, jak przyczepa, zamiatarka, lemiesz do odśnieżania, rozsiewacz, brona aktywna, agregat glebogryzarki tylny.Maszyny MULTIPRO, wyposażone w niezawodne silniki spalinowe Honda i łatwe w obsłudze, są przyjazne dla otoczenia ze względu na obniżony poziom emisji spalin i głośności. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i możliwości łączenia ich z osprzętem, są zestawem wielofunkcyjnym -  zapewniają sprawne wykonanie zadań w każdych warunkach: na osiedlach mieszkaniowych, podwórkach i chodnikach, na placach zabaw, w parkach i ogródkach miejskich, na parkingach, na terenach okalających biurowce i centra handlowe, w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, na terenie obiektów sportowych – na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, bieżniach oraz w innych strefach zewnętrznych nieruchomości sportowych.

 


Maszyny MULTIPRO są dostępne w sieci ponad 150 Autoryzowanych Punktów Dilerskich Honda Power Equipment oraz w Aries Power Equipment, który jest Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce.
MULTIPRO – wiele zastosowańMaszyny MULTIPRO przeznaczone są do szerokiego zakresu prac, a ich wybór może być skonfigurowany odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

 

Czytaj również: Cichutka praca w ogrodzie

 


Uniwersalną maszyną zestawu MULTIPRO jest ciągnik jednoosiowy Honda F720 – jednostka napędowa, która wraz z osprzętem, zastępuje kilka maszyn specjalistycznych i jest wykorzystywana:do zamiatania traktów pieszych, uliczek, placów zabaw i podwórek, parkingów, terenów zewnętrznych biurowców, centrów handlowych, hoteli, SPA&Wellness i obiektów sportowych - w kombinacji z zamiatarką FBZ 120 i przyczepą transportową HV 500, do pielęgnacji zieleni  - spulchniania, napowietrzania i mieszania gleby, oczyszczania trawników, równomiernego rozsiewania nasion - w połączeniu z agregatem glebogryzarki tylnym Honda F720, broną aktywną FBB 120, z rozsiewaczem FBG 550,do transportu narzędzi i maszyn potrzebnych do wykonania prac w terenie, liści, śmieci czy skoszonej trawy – z przyczepą skrzyniową z siedziskiem HV 500,do bieżącej pielęgnacji i renowacji boisk z nawierzchnią sztuczną – zestaw Honda F720 (ciągnik jednoosiowy Honda F720, zamiatarka FBZ 120, brona aktywna FBB 120, rozsiewacz FBG 550 oraz równiarka rotacyjna FBR 80, szczotka wczesująca FBS 170)do odśnieżania i zabezpieczania traktów pieszych -  z zamiatarką FBZ 120, lemieszem do odśnieżania, rozsiewaczem FBG 550.


Kolejnym narzędziem wielofunkcyjnym jest Honda Versatool™, które służy do kompleksowej pielęgnacji zieleni – koszenia trawy i chwastów na trawnikach miejskich i terenach pochyłych (wyka szarka SSBC E), do przycinania krzewów (nożyce długie SSHE LE i krótkie SSHE SE), do obcinania gałęzi drzew (podkrzesywarka SSPP E), do wyrównywania krawędzi trawników (krawędziarka SSET E), do spulchniania i napowietrzania gleby (glebogryzarka SSCL E). Natomiast dmuchawa SSBL E – sprawdza się także w szybkim sprzątaniu resztek roślinnych i drobnych nieczystości.Do pielęgnacji terenów zielonych przeznaczone są spalinowe maszyny PROFI jak kosiarki Honda HRH 536 K4 HXE i UM 616 E, glebogryzarka Honda FJ500, kosa Honda UMK 435 UEET, wertykulator TV 510 i rębak GTS 1300.
Do utrzymywania porządku na terenach zewnętrznych służą, oprócz ciągnika jednoosiowego Honda F720 z osprzętem, dmuchawa SSBL E Honda Versatool™ oraz dmuchawa Honda HHB 25E. 

 

 


Do odśnieżania powierzchni w każdych warunkach przeznaczona jest odśnieżarka spalinowa Honda HSS 970 ET. W przestrzeniach zurbanizowanych i na terenach kompleksów sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowych doskonale sprawdzają się także: ciągnik jednoosiowy Honda F720 z zamiatarką FBZ 120 lub lemieszem do odśnieżania, który może być także podłączony do glebogryzarki Honda FJ 500 DER. Świeży opad śniegu można też szybko usunąć za pomocą dmuchawy SSBL E Honda Versatool™ lub HHB 25E. W zimowych warunkach, do zabezpieczenia traktów pieszych, jako piaskarko-solarkę można również wykorzystać rozsiewacz FBG 550 wraz z jednostką napędową Honda F720.


MULTIPRO - rentowność eksploatacji„Wybór narzędzi, maszyn do pracy w tej branży ma kluczowe znaczenie, ponieważ ich jakość i wydajność przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych przez nas usług i, co ważne w kontekście biznesowym, na organizację pracy i optymalizację kosztów.” – mówi Maciej Zięba, Prezes Zarządu Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk z Wrocławia. „Nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” obejmuje ponad 1 000 lokali mieszkaniowych i 12 lokali usługowo-handlowych znajdujących się w kilku budynkach. Ich obsługa, utrzymywanie czystości i porządku na terenach wokół budynków, wymaga sprawnej logistyki i szybkości pracy, a to mogą nam zapewnić dobrzy pracownicy oraz odpowiedni sprzęt – maszyny o wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarów, które zapewniają, po pierwsze, profesjonalne wykonanie danej pracy w krótkim czasie i sprawne przetransportowanie maszyny do kolejnej lokalizacji. Oznacza to lepsze planowanie czasu pracy pracowników i bardziej ekonomiczne zarządzanie kosztami pracowniczymi. Zimą, na przykład, odśnieżanie za pomocą odpowiedniej, niezawodnej odśnieżarki można rozpocząć półtorej-dwie godziny później niż w przypadku ręcznego usuwania śniegu i obsłużyć więcej lokalizacji w tym samym czasie. Posiadanie parku maszynowego jednej marki ułatwia eksploatację, umożliwia łączenie maszyn, bieżącą konserwację we własnym zakresie i serwisowanie – w takim przypadku korzysta się z usług jednego punktu serwisowego.”Maszyny MULTIPRO są dostosowane do profesjonalnego wykonywania usług porządkowych w każdych warunkach, a przede wszystkim w trudnych warunkach przestrzeni zurbanizowanych. Ze względu na niewielkie rozmiary, sprawdzają się szczególnie w miejscach, w których zastosowanie standardowych maszyn komunalnych jest ograniczone lub wręcz niemożliwe. Są łatwe w obsłudze, przechowywaniu i serwisowaniu, niezawodne i zapewniają dokładne wykonanie zadań w krótkim czasie. Ich eksploatacja przynosi wymierne korzyści wynikające z wielofunkcyjności zestawu, mniejszego zużycia paliwa (etylina 95Pb) i skrócenia czasu realizacji danej czynności, dzięki czemu można wykonać większy zakres prac w tym samym przedziale czasowym. Efektem jest lepsza organizacja pracy i optymalizacja kosztów pracowniczych. Natomiast niewielkie gabaryty maszyn oraz przyczepa transportowa HV 500 o ładowności do 500 kg, zapewniają szybkie przetransponowanie sprzętu w kolejne miejsce. 
MULTIPRO – niezawodne silniki spalinowe HondaWszystkie maszyny zestawu MULTIPRO są wyposażone w silniki spalinowe Honda, od najmniejszych GX25 o mocy 1KM po silniki typu GX390 o mocy 11KM. Nowoczesne silniki Honda gwarantują jakość na najwyższym światowym poziomie – są niezawodne w każdych warunkach i, przy prawidłowym użytkowaniu oraz konserwacji, zapewniają wieloletnią eksploatację maszyn. Silniki GXV 160 (w np. w kosiarkach Honda HRH 536 K4 HXE i UM 616 E) mają ponad 2 000 motogodzin żywotności i mogą być poddane kilku remontom (tak zwanym szlifom). Wszystkie są łatwe i niezawodne w uruchamianiu , cześć z nich posiada dodatkowo system ułatwiający rozruch EASY START. 


Moc silników zapewnia również wysoką wydajność danej maszyny, co przekłada się na szybkość i jakość wykonywanej pracy. Wszystkie funkcjonują na czystej bezołowiowej benzynie (etylina 95Pb) – takiej samej, która jest wykorzystywana w samochodach. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne obniżyły zużycie paliwa a także poziom emisji spalin i głośności, co z jednej strony przynosi wymierne oszczędności, a z drugiej sprawia, że maszyny są przyjazne dla otoczenia. Niski poziom wibracji silników 4-suwowych jest mniej uciążliwy dla ucha operatora jak i mieszkańców okolicy.

MULTIPRO – łatwa obsługa i profesjonalne serwisowanieMaszyny MULTIPRO są łatwe w obsłudze. Są stabilne, idealnie wyważone i wygodne w kierowaniu co znacznie usprawnia pracę i zapewnia bezpieczeństwo podczas manewrowania maszyną w przestrzeni zurbanizowanej – na wąskich traktach pieszych czy w osiedlowych zakątkach. Wszystkie maszyny zostały wyposażone w udogodnienia, których celem jest zapewnienie jak najlepszego wykonywania danego zadania, np. ergonomiczne manetki pochłaniające drgania, regulacja kąta manetek w celu ustawienia wysokości kierownicy do wzrostu operatora, regulacja prędkości jazdy czy wysokości koszenia, sprawna wymiana osprzętu.

 

Źródło: comunicat / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi Liczba postów: 229 Grupa: Robimy stro... Z własnego doświadczenia mogę polecić sprawdzoną i profesjonalną firmę https://www.sklepwykladziny.pl/panele-wi nylowe_k_245.html. Posiadają wysokiej jakości wyk...
  • Rozbiórki Liczba postów: 103 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 133 Grupa: Robimy dach Mam blachę dwumodułową na dachu swojego domu z firmy Regamet. Nie jest to może budynek gospodarczy, ale wiem, że mają też w swojej ofercie blachy trapezowe. Mam...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 182 Grupa: Nowości ara... kolory kolory i jeszcze raz kolory. Postaw na barwy pastelowe, delikatne i bardzo stonowane, oczywiście jasne. Rzuć okiem na wzornik NCS i wybierz kolor dla sie...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 245 Grupa: Firmy budow... Planujesz rozbiórkę starego domu? A może niedawno kupiłeś dom, który posiada zagracony garaż i pełno w nim złomu? Firma https://kamm.pl/ oferuje i specjalizuje....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 2 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >