Projekt ALCHEMIA

Projekt ALCHEMIA

Deweloperem Projektu ALCHEMIA jest Torus Sp. z o.o. Sp. k. Firma powstała w Gdańsku w 2002 roku.

 

Specjalizuje się w budowie i komercjalizacji nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności i z powodzeniem zrealizowała kilka projektów mieszkaniowych, magazynowych i hotelowych.

 

Czytaj również: Popularny dom-kostaka

 

Opis ogólny inwestycji

ALCHEMIA to docelowo zespół 7 budynków o charakterze wielofunkcyjnym. 6 z nich realizowanych będzie w koncepcji wspólnej czterokondygnacyjnej bazy, oferującej usługi towarzyszące, na której posadowione będą wielokondygnacyjne wieże biurowe. Budynek siódmy stanowić architektoniczne zwieńczenie całej inwestycji oraz atrakcyjną dominantę, górującą nad skrzyżowaniem  Alei Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej. Inwestycja ze względu na swoją ponadczasową, elegancką architekturę oraz innowacyjne rozwiązania funkcjonalne będzie wyznaczała nowe trendy w zagospodarowaniu przestrzennym dzielnicy Oliwa -  niezwykle dynamicznie rozwijającej się naukowo-biznesowej części Gdańska.

 

 

Opis funkcjonalności

I etap ALCHEMII to dwa budynki biurowe – sześcio i ośmiokondygnacyjny, połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą. Powierzchnia użytkowa przewidziana do wynajęcia to 21.480 metrów kwadratowych. Blisko 16.500 metrów kwadratowych zajmą powierzchnie biurowe najwyższej klasy. 4.000 metrów kwadratowych zajmie kompleks rekreacyjno-sportowy, oferujący 25 metrową pływalnię, salę sportową do gier zespołowych, 15 metrową ściankę wspinaczkową, a także fitness, siłownię, salę cardio oraz inne atrakcje. Istotnym elementem oferty będzie punkt przedszkolny, zlokalizowany na 1 piętrze. Oprócz głównych funkcji inwestycji przewidziano także ponad 700 metrów kwadratowych z przeznaczeniem na oddział banku, restaurację lub kawiarnię. Alchemia będzie jedynym obiektem w Trójmieście z tak bogatą ofertą usług towarzyszących funkcji biurowej. Dopełnieniem oferty będzie ponad 400 miejsc parkingowych zlokalizowanych na czterech poziomach.

 

Czytaj również: W Szwecji powstaje pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin


Lokalizacja

Jednym z głównych atutów Alchemii jest bez wątpienia jej lokalizacja. Aglomeracja trójmiejska na linearny charakter, jest długa i stosunkowo wąska. Usytuowanie kompleksu w jej geograficznym centrum - bezpośrednio przy Alei Grunwaldzkiej – ma wyjątkowe znaczenie dla osób, które będą pracowały na terenie inwestycji. Łatwy i szybki dojazd samochodem zarówno z dzielnic mieszkalnych Gdańska, jak i z Gdyni czy Sopotu to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu dla osób, które korzystają z tego środka lokomocji. Infrastruktura drogowa w okolicy Alchemii to trzypasmowy odcinek Alei Grunwaldzkiej, zapewniający płynność ruchu kołowego. Pracownicy i użytkownicy Alchemii, będą mieli do dyspozycji bezpośredni dostęp do przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej – Gdańsk Przymorze Uniwersytet. Kilka przystanków autobusowych usytuowanych w najbliższej okolicy jest udogodnieniem dla osób podróżujących na mniejsze odległości w obrębie Gdańska. Po zakończeniu modernizacji układu komunikacyjnego ulicy Słowackiego, czas dojazdu do portu lotniczego im. Lecha Wałęsy będzie wynosił około 15 minut.

 

 

Organizacja ruchu kołowego

Dogodna lokalizacja to nie wszystko. Istotna jest również taka organizacja ruchu pieszego i kołowego, która umożliwia sprawny wjazd i wyjazd z terenu inwestycji. Układ komunikacyjny Alchemii zakłada bezpośredni wjazd i wyjazd z Alei Grunwaldzkiej, a także dodatkowy wyjazd, poprzez włączenie w ulicę Kołobrzeską. Ruch kołowy na terenie inwestycji będzie zorganizowany przy pomocy dwóch ulic serwisowych, jednej zlokalizowanej równolegle do Alei Grunwaldzkiej od frontu, drugiej usytuowanej z tyłu, równolegle do torów kolejowych.

 

Czytaj również: Kostka mazowiecka w nowym wydaniu


Organizacja ruchu pieszego

Przy projektowaniu Alchemii wzięto bardzo poważnie pod uwagę osoby, które korzystają z transportu publicznego. Właśnie dla nich zostanie zrealizowane bezpośrednie wejście z terenu inwestycji na peron przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej – Gdańsk Przymorze Uniwersytet. Rozwiązanie to, oprócz komfortu zapewniać będzie także wysoki poziom bezpieczeństwa pieszych. Istotnym elementem układu funkcjonalnego będzie również rozdzielenie stref wejściowych do części biurowej i sportowo-rekreacyjnej. Zapewni to płynność ruchu pieszego oraz brak kolizji funkcjonalnych.

 

 

Opis powierzchni biurowej

Znaczną część I etapu Alchemii zajmą powierzchnie biurowe. Będzie to ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwszy budynek będzie miał sześć, a drugi osiem kondygnacji biurowych. Powierzchnie będą proste, funkcjonalne i elastyczne, zapewniając ponad 1.000 metrów kwadratowych na każdej kondygnacji. Dla użytkowników części biurowej przewidziano 3 poziomy parkingu – 2 podziemne i jeden nadziemny. W sumie prawie 300 miejsc.

 

Czytaj również: Niepowtarzalne architektoniczne projekty


Standard wykończenia budynków

Niewątpliwym atutem Alchemii będzie również standard wyposażenia. Zarówno budynki, jak i poszczególne powierzchnie biurowe zostaną wyposażone zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi. Reprezentacyjna recepcja na parterze, szybki i bezpieczny system ośmiu cichobieżnych wind, najnowocześniejsze systemy kontroli klimatu, łączące zaawansowaną klimatyzację z autonomiczną wentylacją oraz centralnym nawilżaniem, rozbudowany system zarządzania budynkiem BMS i uchylane okna zapewnią odpowiednią dozę komfortu użytkownikom. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie całodobowa ochrona wspomagana monitoringiem przy pomocy kamer CCTV oraz system kontroli dostępu połączony z instalacją alarmową. Niezwykle istotnym dobrem każdej firmy są dzisiaj dane. Za ich bezpieczeństwo odpowiedzialne będą centralne urządzenia UPS wraz z agregatami prądotwórczymi, w które wyposażone będą budynki. W połączeniu z dwustronnym zasilanie, z dwóch niezależnych źródeł, zapewni to pełną autonomię w zakresie zasilania w energię elektryczną.

 

 

Certyfikacja LEED

Ekologia to bardzo modne dziś słowo. W przypadku budynków komercyjnych nie jest to jednak kwestia mody, ale odpowiedź na rosnące wymagania potencjalnych użytkowników. Już na etapie planowania inwestycji deweloper podjął decyzję o certyfikacji Alchemii w LEED – Leadership in Energy & Environmental Design. Jest to restrykcyjny amerykański system certyfikacji zielonych budynków, który nakładając na inwestora szereg obowiązków i ograniczeń w fazie projektowania i realizacji inwestycji, gwarantuje osiąganie wymiernych oszczędności w fazie jej eksploatacji. Alchemia będzie pierwszym w Trójmieście, który otrzyma certyfikat LEED. Co to oznacza?  Przede wszystkim to, że woda i energia elektryczna będą konsumowane z rozwagą, a kwestie gospodarowania ciepłem w miesiącach zimowych i chłodem w miesiącach letnich będą traktowane bardzo poważnie. Oznacza to zatem przemyślane i zrównoważone gospodarowanie zasobami, a co najważniejsze przeciwdziałanie ich marnotrawieniu. Dla użytkowników Alchemii certyfikat LEED to nie tylko gwarancja bardzo wysokiego komfortu użytkowania, ale przede wszystkim niższych kosztów eksploatacji wynajętej powierzchni.

 

Czytaj również: Premiera systemu Schüco ProSol TF+


Przykładowe aranżacje

Kwestia aranżacji przestrzeni biurowej jest niezwykle istotna zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i pracodawcy. Odczucia i wrażenia estetyczne towarzyszące pracownikowi w miejscu pracy są wprost proporcjonalne do osiąganych przez niego wyników, co rzecz jasna przekłada się na wynik finansowy pracodawcy. Co więcej, kwestia jakości miejsca pracy jest coraz częściej jedną z przesłanek decydujących o wyborze określonego pracodawcy. Alchemia została zaprojektowana tak, aby zapewniać zatrudnionym w niej ludziom optymalne środowisko pracy – temperaturę, wilgotność, maksymalny dostęp światła słonecznego i niski poziom hałasu. Oprócz tego, wszystkie funkcje towarzyszące oferowane w obiekcie mają na celu podniesienie jakości pracy i wywieranie pozytywnego wpływu na samopoczucie przebywających w nim osób. Biura w Alchemii będą mogły mieć powierzchnię od 299 m2. Możemy zaoferować Państwu ich aranżację w systemie przestrzeni otwartej, częściowo zamkniętej lub odrębnych pomieszczeń. To potrzeby i wymagania użytkowników będą dla nas wytycznymi do projektowania. Wszystko po to, aby biuro było przyjazną człowiekowi przestrzenią.

 

 

Standard wykończenia powierzchni

Standardy wykończenia powierzchni biurowej zmieniły się w ostatnich latach. To, co kiedyś było zarezerwowane dla biur najwyższych klas zlokalizowanych w stolicach, powoli staje się standardem w obiektach średniej klasy w miastach regionalnych. Alchemia będzie oferować swoim użytkownikom bardzo wysoki poziom wykończenia powierzchni biurowej. W skład standardowego wykończenia powierzchni wejdzie podłoga podniesiona oraz wykładzina dywanowa, instalacje klimatyzacji i wentylacji, oświetlenie, systemy bezpieczeństwa pożarowego, sufity podwieszane, okablowanie strukturalne 6 kat. oraz okablowanie elektryczne. Standardem będą również zestawy gniazd naściennych lub studnie podłogowe w zależności od wymagań najemców. Jako jeden z niewielu obiektów biurowych w Trójmieście, Alchemia oferować będzie pomieszczenia biurowe o wysokości 3 metrów. 

 

Operatorzy telekomunikacyjni

W Alchemii swoje punkty dystrybucyjne będą mieli wszyscy liczący się na rynku operatorzy telekomunikacyjni. Oznacza to, że najemcy powierzchni biurowych zamawiać będą mogli usługi telekomunikacyjne i nie obawiać się długich terminów realizacji. Dostępność usług będzie obejmować zarówno transmisję danych jak i głosu, za pośrednictwem przewodów miedzianych lub światłowodów.

 

 

 

Źródło: EVOLUTION / budnet.pl

Tagi

aglomeracja,

aranżacja,

aranżacja przestrzeni,

aranżacje,

atrakcje,

bank,

bezpieczeństwo,

biura,

biuro,

budowa,

budynek,

budynki,

certyfikat,

ciepło,

czas dojazdu,

design,

deweloper,

dojazd,

energia,

energia elektryczna,

firmy,

funkcjonalność,

gdańsk,

gniazdo,

gwarancja,

hałas,

infrastruktura,

innowacyjne,

instalacja,

instalacje,

inwestor,

inwestycja,

jasny,

klimatyzacja,

kolizja,

komfort,

koncepcja,

kontrola,

lato,

miasto,

miejsca,

miejsce pracy,

moc,

modernizacja,

monitoring,

najemca,

nowoczesny,

obiekt,

obręb,

ochrona,

oferta,

okablowanie,

okablowanie strukturalne,

Okna,

okno,

około,

operator,

opis,

organizacja ruchu,

oświetlenie,

oszczędność,

oszczędności,

państwo,

parking,

parter,

peron,

piętro,

planowanie,

podłoga,

pomieszczenia,

pomieszczenie,

potrzeby,

powierzchnia,

powierzchnia użytkowa,

powierzchnie,

poziom hałasu,

pracownik,

prawo,

projekt,

prosty,

przestrzeń,

przeznaczenie,

płynność ruchu,

realizacja,

realizacja inwestycji,

recepcja,

reprezentacyjny,

rozwiązanie,

ruch,

ruch kołowy,

Samochód,

skrzyżowanie,

skład,

standard,

standard wykończenia,

standard wyposażenia,

standardowy,

strefa,

studnia,

studnie,

sufit,

sufity,

Sufity podwieszane,

system,

system kontroli dostępu,

systemy,

teren,

teren inwestycji,

trend,

usługi,

usługi towarzyszące,

użytkowanie,

użytkownicy,

użytkownik,

wejście,

Wentylacja,

wieża,

wjazd,

woda,

wybór,

wykonczenie,

wykładzina,

wykładzina dywanowa,

wyposażenie,

wysoki,

wysokość,

zasilanie,

zielony

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • pompy ciepła Liczba postów: 29 Grupa: Innowacje w... Z jakiej formy ogrzewania korzystacie i dlaczego? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 75 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 64 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19177 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 389

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >