Styl vintage w łazience

Styl vintage w łazience

Łazienki w stylu retro glamour to hit wśród osób, które lubią styl vintage, ale jednocześnie charakter innych pomieszczeń nie pozwala im oderwać „łazienki od rzeczywistości”. Urządzone są najczęściej w połączeniu stylizowanych na wiekowe materiałów, jak cegła czy kamień oraz nowoczesnego wyposażenia dodatkowego, które charakterem nawiązuje jednak do stylu retro, jak pralki, armatura czy elementy prysznicowe. Podpowiadamy, jak dobrać elementy wyposażenia, żeby idealnie dopełniały charakter wnętrza retro glamour Czytaj dalej

 

W łazienkach w stylu retro obowiązkowy akcent to glazura nawiązująca stylem do zamierzchłych epok. Może ją stanowić surowa biała cegła lub płytki ją imitujące, choć o bardziej użytkowym charakterze – nie absorbujące wilgoci. Ważny jest też dobór elementów sanitarnych – umywalki, brodziki czy armatura także powinny się wpisywać w ten trend. Elementami nowoczesnymi mogą być natomiast szafki czy przedmioty użytkowe. – Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.

 

 

Czytaj również: Łazienka pełna blasku

 

Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour trzeba do niej dopasować  dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca designem do dawnego stylu, lecz koniecznie poryta powłoką chromową. – Taką kolumną, odpowiadającą na coraz szersze potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo ­– dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności  czasów przedwojennych Grecie Garbo.

 

 

Retro glamour to moda, która zrodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy.  Styl ten łączy w sobie to co najlepsze – sprawdzone, klasyczne wzornictwo i nowoczesny charakter  jego otoczenia. Przy coraz szerszych możliwościach wyposażenia wnętrz w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku. Może więc warto przy okazji remontu domów i mieszkań o nim pomyśleć? 

 

 

Czytaj również: Urządzamy łazienkę dla gości

Źródło: Laveo / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >