Szerokie zastosowanie paneli

Szerokie zastosowanie paneli

Panele podłogowe to nie tylko lśniąca deska o wymiarach 160x1286 mm dedykowana wnętrzom w budownictwie z wielkiej płyty. Dziś panele montujemy niemal wszędzie: w kuchni, łazience, w biurze i… na ścianach. Zastępują płytki, dywany, tapety i boazerię. Czytaj dalej

 

– Ze względu na wysoką jakość materiałów, z których są wykonywane, ale też na bogatą gamę kolorystyczną, różnorodność rozmiarów, panele podłogowe dają nam dziś wiele możliwości aranżacyjnych – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy Classen – W zależności od potrzeb, przeznaczenia i zaplanowanych wydatków, można dziś panelami zastąpić deski drewniane, płytki, wykładziny i dywany (np. w pokoju dziecięcym), czy nawet tapetę i boazerię.

 

Czytaj również: Idealna podłoga dla branży spożywczej

 

Niestandardowe rozwiązania na podłogę wg Classen:

1. Panele winylowe

 

 Kolekcje paneli winylowych to ciekawa alternatywa dla podłóg  drewnianych, doskonała do miejsc, w których zastosowanie klasycznych paneli laminowanych nie jest możliwe. Specjalnie wzmocnione deski przystosowane zostały do intensywnie obciążonych pomieszczeń użyteczności publicznej. Klasa użyteczności 32 oraz winylowa powłoka o grubości 1,5 mm sprawiają, że podłoga winylowa jest bardziej odporna na zarysowania, ślady obuwia, czy ścieranie. Ponadto jest miękka i ciepła w dotyku, dzięki czemu zapewnia komfort chodzenia oraz uczucie ciepła pod stopami. Panele winylowe sprawdzą się w miejscach aktywnie uczęszczanych i narażonych na niekorzystne warunki, np. w łazience. Komfort użytkowania zapewnia także izolacja akustyczna, dzięki której odgłosy kroków są wytłumione. Classen oferuje aktualnie trzy kolekcje podłóg winylowych: Velvet, Traffic i Fountain.

 

Czytaj również: Klepki parkietowe znów popularne

 


 

2. Panele niczym kafle

 Alternatywą dla kafli, a tym samym związanego z ich montażem wszechobecnego nieporządku (pyłu przy docinaniu, czy brudzącego kleju) są panele podłogowe w postaci płytek. Kamienna struktura, przypominająca tę, która pokrywa kafle, a nawet rozmiar powodują, że deski trudno odróżnić od płytek. W ofercie Classen tego typu panele dostępne są m.in. w kolekcji Visiogrande 4V w rozmiarze 282x605 mm. Deski sprawdzą się m.in. w przedpokoju, kuchni, czy w pomieszczeniach biurowych.

 

Czytaj również: Lite i ręcznie postarzane podłogi dębowe

 

3. System instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko

 System Gekko to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie umożliwiające instalację podłogowych paneli laminowanych także na ścianie. Ta alternatywa dla tapet i boazerii cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród osób pragnących wyrwać się ze schematów i konwenansów. System posiada również dodatkową przewagę nad najpopularniejszym ciągle malowaniem ścian. Pod farbą bowiem ciężko jest ukryć ewentualne mankamenty ścian, o okablowaniu nie wspominając. Przede wszystkim jednak argumentem wykorzystania takich instalacji w aranżacji jest fakt, że laminat wygląda świetnie na ścianach i daje możliwość stworzenia unikalnych kompozycji estetycznych. Gekko pozwala na aranżację wnętrza w dowolny sposób, niemal bez ograniczeń. W technologii Gekko mogą być stosowane panele laminowane w różnych dekorach, które są wyposażone w system montażu Classen Megaloc i nie są grubsze niż 8 mm. To warunek konieczny. Wybór struktury i rozmiaru deski zależy już od indywidualnych upodobań. W zależności od pomysłu panelami mogą być pokryte całe ściany lub tylko ich wybrana część.

 

Czytaj również: Odpowiednia podłoga do SPA

 


 

4. Niestandardowe rozmiary desek

W zależności od tego, czy  w planach mamy optyczne powiększenie wnętrze, czy też stworzenie go bardziej przytulnym, możemy wybierać spośród kilku rodzajów rozmiarów paneli podłogowych. Standardowa deska posiada wymiary 160x1286 mm, zwykle jest gładka i bez tzw. V-fugi. Aby różnica między prawdziwą deską drewnianą a panelem była niemal niezauważalna, Classen stosuje specjalny zabieg frezowania krawędzi paneli. W ten sposób powstaje ścięta krawędź, która po złożeniu paneli przypomina literę „V”, nazywana właśnie potocznie V-fugą. Dzięki temu deski wyglądają na podłodze niczym te z naturalnego drewna. W ofercie producenta znajdziemy liczne kolekcje paneli podłogowych wykończonych V-fugą, co sygnalizuje on oznaczeniem 4V. Tym samym, jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, a nasza podłoga ma sprawiać wrażenie naturalnej, wystarczy sięgnąć po panele np. z kolekcji Discovery 4V czy Adventure 4V. Do bardzo przestronnych pomieszczeń polecane są z kolei deski z linii Extravagant Dynamic XXL (243x2175 mm).

 

Czytaj również: Kamień na podłodze wyrazem nowoczesności

 

5. Panele Hello Kitty i Joy Kids do pokoi dziecięcych

Panele dla najmłodszych. Kolorowe, z walorem edukacyjnym. Alternatywa dla ozdabianych wykładzin, czy dywanów. Wzory paneli podłogowych Kids i Hello Kitty zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach bajek, szczególnie dzieci. Kids (kolekcja Joy) to deski z kolorowymi rysunkowymi postaciami: pieskami, kotkami, kurczaczkami, owieczkami i kwiatkami. Panele zdobią też pojedyncze angielskie słowa i zwroty (sleep well, home sweet home, play with me, cheese). Linia dedykowana fanom najbardziej znanej bohaterki japońskich kreskówek Hello Kitty to z kolei szerokie panele z dekorami kotki, panel z kwiatem hawajskim i ze wzorem w tle.

Źródło: JBCOMM / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >