Witaj szkoło! Jak szybko i łatwo zamienić stare biurko w kolorowy kącik do nauki

Witaj szkoło! Jak szybko i łatwo zamienić stare biurko w kolorowy kącik do nauki

Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie. Czas więc, by zacząć myśleć o powrocie do szkoły. W natłoku spraw związanych z kompletowaniem szkolnej wyprawki, warto zastanowić się nad odświeżeniem pokoju dziecięcego, a zwłaszcza kącika do nauki. Odnowienie podniszczonego biurka nie jest trudne, a przyjazne otoczenie sprawi, że nasz mały uczeń poczuje przypływ energii do pracy. Czytaj dalej


Wrzesień to miesiąc przygotowań do szkoły. Wiążą się z nimi duże koszty i spore zamieszanie. Nic więc dziwnego, że często nie mamy głowy do remontu albo zwyczajnie nie starcza nam funduszy na nowe meble w pokoju dziecięcym.
Często wychodzimy z założenia, że biurko czy regał na książki mają dopiero 2-3 lata i nie ma potrzeby zmieniać ich na nowe. I słusznie. Czasem wystarczy lakier lub emalia do drewna oraz odrobina wyobraźni, by niewielkim nakładem sił i kosztów stworzyć naszemu dziecku zupełnie nowy kącik do nauki, w jego ulubionych kolorach.

Oto 3 propozycje, jak wykorzystując produkty marki Beckers, można odmienić wygląd zwykłego biurka niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji nowe meble z surowego drewna, czy też stare wcześniej już lakierowane lub malowane.


PROPOZYCJA 1

Meble z surowego drewna

Nowe biurko lub szafkę z surowego drewna należy zabezpieczyć lakierem lub bejcą. Przy tej okazji warto zastanowić się nad atrakcyjną dla dziecka dekoracją. Nie musimy przy tym rezygnować z charakterystycznego dla drewna rysunku słojów. Wystarczy wykorzystać wodorozcieńczalny lakier Nature Panellack marki Beckers, który jednocześnie zabezpiecza drewno, jak również nadaje kolor.

 

Jak to zrobić?


1. Kupując lakier Nature Panellack* poproś o zabarwienie go w specjalnym mieszalniku na wybrany przez Ciebie jeden z 26 kolorów. Do wykończenia przyda się również lakier bezbarwny.
2. Powierzchnię, którą chcesz polakierować  oczyść z kurzu i ewentualnych zabrudzeń.
3. Do lakierowania pierwszej warstwy rozcieńcz lakier z wodą w stosunku 1:1.
4. Po wyschnięciu (czas ok. 6-10 godzin) delikatnie przeszlifuj całą powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym (grubość ziarna 180-220). Szlifowanie należy przeprowadzać zawsze wzdłuż słojów drewna. Po szlifowaniu dokładnie oczyść powierzchnię z pyłu.
5. Pomaluj całość bezbarwnym lakierem Nature Panellack już bez rozcieńczania (jeżeli po pierwszym malowaniu uznasz, że kolor jest za mało intensywny, użyj na tym etapie jeszcze raz lakieru barwionego zamiast bezbarwnego).
6. Po wyschnięciu jeszcze raz delikatnie przeszlifuj całość drobnoziarnistym papierem ściernym. Pamiętaj o odpyleniu powierzchni po szlifowaniu.
7. Nałóż warstwę bezbarwnego lakieru Nature Panellack w celu utwardzenia i zabezpieczenia powierzchni.

*Lakier dostępny jest w dwóch wersjach połysku: Nature Panellack [20] — półmat i Nature Panellack [80] — wysoki połysk.

 

Czytaj również: Zmieniamy aranżację wnętrza kolorem - jak dopasować barwy?


 
PROPOZYCJA 2

Meble wcześniej malowane lub lakierowane

Nie zawsze kupujemy nowe meble. Często w pokoju małego ucznia zostaje postawione wcześniej już używane biurko czy regał. Możemy odświeżyć jego wygląd zmieniając kolor powierzchni, przy zachowaniu rysunku słojów.


Jak to zrobić?

1. Kupując lakier Nature Panellack poproś o zabarwienie go w specjalnym mieszalniku na wybrany przez Ciebie jeden z 26 kolorów. Do wykończenia potrzebny będzie również lakier bezbarwny.
2. Oczyść powierzchnię, którą chcesz malować. Dokładnie zeszlifuj stare warstwy lakieru lub farby, pamiętając o szlifowaniu wzdłuż słojów.
3. Nałóż pierwszą warstwę lakieru Nature Panellack.
4. Po wyschnięciu (czas ok. 6-10 godzin) delikatnie przeszlifuj całą powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym (grubość ziarna 180-220).
5. Całość polakieruj bezbarwnym lakierem Nature Panellack.  Jeżeli po pierwszym malowaniu uznasz, że kolor jest za mało intensywny, użyj na tym etapie jeszcze raz lakieru barwionego zamiast bezbarwnego.


PROPOZYCJA 3

Meble z płyty lub drewniane

Meble z płyty pilśniowej albo drewniane, malowane lub lakierowane na wysoki połysk, nie mają charakterystycznej dla drewna faktury słojów. Dlatego w tym przypadku zamiast lakieru można z powodzeniem zastosować półmatową emalię Designer Aqua Lackfärg [40]. Produkt przeznaczony  jest do barwienia na prawie 2000 kolorów, daje więc niemal nieograniczone możliwości zmiany wyglądu.

 

Jak to zrobić?

1. Kupując emalię Designer Aqua Lackfärg [40] poproś o zabarwienie jej w specjalnym mieszalniku na wybrany przez Ciebie kolor.
2. Oczyść powierzchnię, którą chcesz malować. Dokładnie zeszlifuj stare warstwy lakieru lub farby.
3. Nałóż pierwszą warstwę emalii Designer Aqua Lackfärg [40].
4. Po wyschnięciu (czas ok. 16 godzin) całą powierzchnię delikatnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym (grubość ziarna 180-220).
5. Nałóż drugą warstwę emalii.


Dodatkowy efekt dekoracyjny

W każdej z 3 propozycji można wykonać kolorowe wzory, które dodatkowo uatrakcyjnią wygląd odnawianego mebla. Sprawmy dodatkową przyjemność naszemu dziecku ozdabiając biurko ulubionym motywem: postacią z bajki, samolotem, czy kwiatowymi ornamentami. Wzory można wykonać samodzielnie lub skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w sklepach.

 

Jak to zrobić?

1. Kupując emalię Designer Aqua Lackfärg [40] poproś o zabarwienie jej w specjalnym mieszalniku na wybrane przez Ciebie kolory.
2. Szablon przyklej na mebel na etapie:
a.  po naniesieniu pierwszej warstwy lakieru i zeszlifowaniu jej (w propozycji 1 i 2),
b.  po dwukrotnym pomalowaniu całości emalią (w propozycji 3).
3. Pomaluj wybrane miejsce emalią Designer Aqua Lackfärg [40] i bezpośrednio po aplikacji oderwij szablon.
4. Po wyschnięciu:
a. na całą powierzchnię nałóż ostatnią warstwę lakieru bezbarwnego Nature Panellack (w propozycji 1 i 2),
b. dodatkowa powłoka nie jest wymagana w propozycji 3.

Lakier Nature Panellack oraz emalia Designer Aqua Lackfärg [40] posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, jako produkty spełniające restrykcyjne wymogi dotyczące ochrony przed alergią. Nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników i amoniaku, dzięki czemu mogą być używane do malowania mebli w pokojach dziecięcych oraz wszędzie tam gdzie nie powinny występować czynniki alergizujące. Rekomendację produktu potwierdza czytelna informacja na opakowaniu: Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i logotyp Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

 

Czytaj również: Ponadczasowa klasyka w nowych łóżeczkach

 

Informacje techniczne:

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >