Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

Za wysokie progi na Twoje nogi? Zapomnij! Projektując funkcjonalny, a zarazem ergonomiczny dom postaw na niskoprogowe rozwiązania. Za tę inwestycję podziękujesz sobie w przyszłości – zwłaszcza, gdy po domu zacznie biegać mały odkrywca lub z upływem lat mobilność domowników będzie wymagała dodatkowego wsparcia. Bez potknięć, bez wypadków, a do tego… na najwyższym designerskim poziomie – choć bezpiecznie zrównanym z podłogą! Czytaj dalej

 

Jedno potknięcie można zapamiętać na całe życie, ale części z nich można bez wątpienia uniknąć. Na przykład tych domowych, kończących się siniakami, gdy pospiesznie wybiegamy z salonu do ogrodu. Tu z pomocą przychodzą niskoprogowe drzwi tarasowe, które zupełnie zmienią jakość korzystania z tych dwóch, połączonych ze sobą stref – zarówno funkcjonalnie, jak i wizualnie!

 

 Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

 

Konstrukcja pozbawiona barier, czyli jaka?

Aby drzwi były uznane za niskoprogowe, ich próg nie może być wyższy niż 20 milimetrów. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu spadkowi, ramy płynnie łączą się z podłogą oraz posadzką balkonu lub tarasu, pozwalając na płynne przejście miedzy wnętrzem i światem zewnętrznym.

 

Można jednak iść o krok dalej i już od progu… zupełnie zrezygnować z tego elementu. – Nowoczesne, innowacyjne drzwi tarasowe mogą nie mieć progu wcale – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – Przykładem takiego rozwiązania jest system Ultraglide Monorail, gdzie niski profil progowy może zostać w całości wbudowany w warstwy posadzkowe. Efekt? Niczym niezakłócony ciąg komunikacyjny i jeszcze lepszy widok – dodaje ekspert.

 

Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

 

Czytaj również: Aranżacja łazienki – jak urządzić łazienkę?

 

Tym, co jeszcze kilka lat temu mogło budzić wątpliwości inwestorów, była kwestia termoizolacji. Przyjęło się bowiem, że wysoki próg to gwarancja lepszego zatrzymywania ciepła w czterech ścianach i pełne zabezpieczenie przed mostkami termicznymi. Nic bardziej mylnego. Aktualne możliwości konstrukcyjne sprawiają, że warianty niskoprogowe niczym nie ustępują swoim tradycyjnym odpowiednikom. Dodatkowa wkładka termoizolacyjna, zwiększona liczba komór w pakiecie szybowym i o kwestie energooszczędności nie trzeba się już martwić.

 

Niski próg, wysokie zalety

Montaż nisko- lub bezprogowych drzwi niesie za sobą cały szereg korzyści – zarówno, gdy mowa o funkcjonalności, jak i estetyce.

 

Po pierwsze, to doskonałe rozwiązanie dla domu, w którym mieszkają dzieci. Wyścigi, gonitwy, zabawa w berka – tu zasady gry są proste: liczy się szybkość, nie uważność. W tym przypadku o wypadek nietrudno, chyba że na drodze zabawy nie stanie wystający próg, prawda?

 

Po drugie, niski próg to absolutny „must have” dla starszych członków rodziny oraz tych o specjalnych potrzebach motorycznych. Poruszanie się o kulach, na wózku inwalidzkim czy po prostu większe problemy ruchowe to wystarczająca, codzienna niedogodność. Tu aranżacja bez barier, dosłownie i w przenośni, gra bez wątpienia pierwszoplanową rolę.

 

Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

Czytaj również: Czy warto inwestować w personalizowane okna, wykonane na zamówienie

 

Po trzecie, tak zaprojektowana konstrukcja ułatwi codzienne korzystanie z salonu otwartego na ogród, zwłaszcza, gdy taras zmienia się w letnią jadalnię, a duża rodzina spotyka się na wspólnym posiłku.

 

Pragmatyzm to jedno, ale w aranżacji domu liczy się też efekt wow, a ten bez wątpienia mogą zapewnić nisko- lub bezprogowe konstrukcje.

 

Tak, jak piękny obraz potrzebuje idealnie okalającej go ramy, tak powiększenie powierzchni szklenia i zminimalizowanie szerokości profili pozwoli spojrzeć na przydomowe widoki z zupełnie nowej perspektywy. Dodatkowo, takie rozwiązanie to jeszcze więcej światła we wnętrzach, które nie tylko wpłynie na nasz komfort termiczny czy samopoczucie, ale wydobędzie z kompozycji prawdziwy blask.

 

HST, PSK, Smart Slide?

Wybór progu za nami, ale to nie koniec decyzji, jakie należy podjąć, gdy mowa o drzwiach przesuwnych. – W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz suwanek PSK, HST oraz Smoovio – podkreśla Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. - Pierwsze to rozwiązania uchylno-przesuwne, w których skrzydła znajdują się w jednej linii, a otwarcie następuje poprzez wysunięcie skrzydła do wewnątrz. HST to skrzydła podnoszono-przesuwne. System umożliwia uniesienie skrzydła okiennego i pozwala przesunąć je na część stałą. Smoovio to najnowsza generacja drzwi tarasowych. Ich ruch opiera się na łagodnym wysunięciu skrzydła z ramy, a następnie przesunięciu po specjalnej szynie. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość „odstawienia skrzydła” w pozycji spoczynkowej, dzięki czemu zyskujemy dodatkową opcję wietrzenia. Przykładem Smoovio jest system Morlite Vision – dodaje.

 

Wisienką na projektowym torcie będzie decyzja o kolorze, rodzaju wykończenia oraz detalach konstrukcyjnych.

 

Niskoprogowe lub bezprogowe drzwi tarasowe to rozwiązanie, które wyniesie komfort życia na zupełnie nowy poziom i zmieni perspektywę patrzenia na domową przestrzeń. Salon w pełni otwarty na ogród? Tym razem bez najmniejszych potknięć. Również projektowych! 

 

Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 110 Grupa: Ekologiczny... Ciężko powiedzieć, wiele oczywiście zależy od budżetu jaki masz na budowę domu. Pozdrawiam i oczywiście dajcie znać jak to ostatecznie wyszło u Was!
  • Podłogi Liczba postów: 226 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1042 Grupa: Ogrodzenia... A jeśli chcesz kupić wszystko w jednym miejscu, to doskonałym miejscem będzie https://posesjaplus.pl Tutaj poza ogrodzeniem panelowym czy siatkowym kupisz też o...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 238 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy , która oferuję sprzedaż dozowników celkowych to polecam z całą pewnością zgłosić się do firmy https://www.filtrowent.com.pl/. Ja...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 83 Grupa: Ogrody A myśle że w każdej porze roku ogród jest piękny! :) Wiadomo, że wiosna lato jest najpiękniej ale zima też ma swój klimat :) My z żoną juz patrzymy za jakimiś k...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 179 Grupa: Nowości ara... A ja zauważyłam ostatnio że w producent ubranek dla niemowląt gdzie zawsze zamawiałam tylko ciuszki dla moich potrzeb znajdę też inne produkty takie jak zabawki...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17644 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >