Bramy garażowe – lista artykułów

Jak dopasować bramę przemysłową do potrzeb biznesu? Bramy wykonane na wymiar

Dla wielu inwestorów wybór bramy przemysłowej to spore wyzwanie. Przed ostateczną decyzją warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do codziennej pracy to jedno z głównych zadań inwestycji biznesowych. Bez względu na to czy mowa o małym warsztacie, czy wielkopowierzchniowej hali – dobór odpowiednich produktów pozwoli na wygodne i co ważne, bezawaryjne użytkowanie. Każda firma ma swój charakter, potrzebuje więc produktu skrojonego na miarę. W załączonym materiale ekspert podpowiada jak wybierać bramy do obiektów przemysłowych.

Jak zabezpieczyć siłownik bramy w okresie zimowym

Woda, wilgoć oraz zbliżające się mrozy to warunki niesprzyjające prawidłowemu funkcjonowaniu wszelkich urządzeń mechanicznych. Chłodniejsza część roku sprawia kłopoty uczestnikom ruchu drogowego, nie tylko utrudniając sprawne poruszanie się z punktu A do punktu B. Takie warunki niekorzystnie wpływają też na działanie automatycznych bram wjazdowych oraz garażowych, psując krew niejednemu kierowcy wracającemu do domu. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest przygotowanie na zimę automatyki do bramy.

Brama uchylna czy segmentowa?

Jeszcze kilka lat temu najchętniej wybieranymi bramami do garażu były modele rozwierane. Choć wciąż są szeroko dostępne i na ich korzyść przemawia niska cena, to jednak nie mogą się równać funkcjonalnością i estetyką z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednocześnie coraz szerszy wybór na rynku sprawia, że podjęcie decyzji może być nieco utrudnione. Na szczęście istnieje kilka czynników, które pozwalają stosunkowo łatwo rozstrzygnąć, czy lepiej postawić na bramę uchylną, czy na segmentową. Warto jednak najpierw poznać właściwości obu z nich.

Bramy rolowane to dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

Dzięki innowacyjnemu systemowi sprężyn naciągowych mogą one być stosowane zarówno z napędem elektrycznym, jak i z obsługą ręczną. Najtrwalsza, najcieplejsza i najatrakcyjniejsza wizualnie brama rolowana Decotherm SB wykonana jest z bardzo sprężystej, a jednocześnie twardej stali typu full hard. Bramy rolowane SB uruchamiane ręcznie stanowić mogą niedrogie zamknięcie niezbyt często użytkowanych otworów, na przykład w budynkach małych zakładów rzemieślniczych, w gospodarstwach rolnych lub sklepach.

Brama garażowa z zestawem do uchylania górnego segmentu - dla prawidłowej wentylacji

W bryle budynku czy wolnostojący, ogrzewany czy nieogrzewany – każdy garaż potrzebuje dobrej wentylacji. Aby zapewnić w nim skuteczną wymianę powietrza, z tą myślą powstał zestaw do uchylania górnego segmentu bramy. Dla najbardziej wymagających wraz z system czujników wilgotności, który pozwala na automatyczne wietrzenie garażu.

Niezawodne siłowniki do bram automatycznych

Bramy automatyczne to już standardowe rozwiązania wspomagające funkcjonowanie nowoczesnych firm. Codzienność wielu przedsiębiorstw wymaga urządzeń najwyższej klasy. Czym powinien charakteryzować się niezawodny zestaw bramy z siłownikiem?

Brama z kontrolą dostępu

Zamknięte osiedla, magazyny, parkingi strzeżone, centra logistyczne na co dzień korzystają z bram, które otwierają się minimum kilkadziesiąt razy na dobę. Lider w produkcji bram, okien, drzwi i ogrodzeń tym razem stworzył produkt, który spełni specjalistyczne oczekiwania przemysłu oraz wszystkich tych branż, gdzie szybkość i niezawodność działania są kluczowe. Nowość – brama TRAFFIC, to nowoczesny produkt, który sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Nowa paleta wzorów powierzchni bram garażowych - teraz brama harmonijnie wkomponuje się w elewację

Bramy garażowe stają się ważnym elementem elewacji domów. Inwestorzy coraz częściej szukają bram o finezyjnych wzorach powierzchni, które pozwalają dopasować je nawet do bardzo wyszukanych architektonicznie projektów. Tak szerokie możliwości aranżacji daje nowa seria bram segmentowych Duragrain.

Uszczelnienie bram magazynowych do ochrony towaru podczas przeładunku

W związku z dynamicznie rozwijającym się handlem internetowym i rosnącą popularnością samochodów typu VW Transporter, Mercedes Sprinter czy VW Crafter producent bram opracował uszczelnienie BBS do obsługi samochodów dostawczych. Uwzględnia ono wszelkie potrzeby firm świadczących usługi w zakresie przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych.

Oczyszczanie, konserwacja elementów mechanicznych, sprawdzanie uszczelek oraz odśnieżanie to czynności niezbędne zimą, aby brama garażowa dobrze działała

Do nadejścia okresu zimowego przygotowujemy się szczególnie. Zmieniamy opony z letnich na zimowe, wyciągamy cieplejsze ubrania i podejmujemy działania pozwalające nam przetrwać chłodniejsze dni. Wszystko po to, aby po ich zakończeniu, ale także w trakcie móc cieszyć się codziennymi czynnościami bez jakiegokolwiek problemu. Dla wielu ludzi stałą częścią dnia jest...otwieranie bramy garażowej. Jak więc zabezpieczyć ją, by podczas zimy korzystać z niej bez obawy, że coś się „zatnie” a my nie zdołamy wjechać samochodem bądź zostaniemy na mrozie? O to pytamy eksperta.


Stron: 23 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17973 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >