Budowa i remont – lista artykułów

Skuteczne ocieplenie stropu nad pomieszczeniem nieogrzewanym

Przegrody oddzielające pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych to jedne z najbardziej problematycznych elementów, jeżeli chodzi o termikę i akustykę budynków. Dużą rolę w kontekście późniejszej eksploatacji odgrywa odpowiedni dobór oraz montaż izolacji termicznej i akustycznej w stropach nad piwnicą, garażem czy podcieniem. O czym powinien pamiętać wykonawca, zabierając się do prac?

Zwody pionowe – maszty, iglice, zwody odsunięte dostępne w ofercie AN-KOM

Prawidłowa budowa instalacji odgromowej to podstawa właściwego zabezpieczenia budynku przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Jej kluczową część stanowią zwody. Czym są, jaką pełnią funkcję i kiedy powinno się stosować zwody pionowe?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek dachowych?

Jeśli masz zamiar rozpocząć remont domu lub chcesz zbudować zupełnie nowy dom, materiały, które wybierzesz do wykończenia dachu, są niezwykle istotne. Musisz wziąć pod uwagę ich trwałość, zdolność do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i wodą. Dodatkowo, powinieneś też wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak chociażby wygląd dachówek. W końcu chcesz, żeby twój dach dobrze wyglądał, prawda? Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachu? Podpowiadamy.

Robimy dach - więźba prefabrykowana czy tradycyjna?

Więźba dachowa, czyli podstawa dachu spadzistego musi być wyjątkowo mocna i starannie zaprojektowana. W końcu to na niej położona jest izolacja termiczna oraz pokrycie dachowe, które musi skutecznie opierać się sile naporu wiatru, zalegającym pokładom śniegu i – co najważniejsze – bez większych ugięć przenosić ciężar całego pokrycia dachowego. Jeszcze nie tak dawno nie mieliśmy większego wyboru i właściwie byliśmy skazani na tradycyjne rozwiązania. Obecnie – alternatywą jest więźba prefabrykowana w technologii płytek kolczastych. Czym się charakteryzują obie technologie i którą warto wybrać?

Jaki klej wybrać pod ocieplenie budynku?

Dobrze wykonana termoizolacja budynku zapobiega utracie ciepła, a jej trwałość w dużej mierze zależy od jakości wykorzystanych materiałów. Materiały te powinny spełniać wiele funkcji, które zapewnią trwałość warstw zbrojących na lata. Warto też wziąć pod uwagę metodę, jaka zastosujemy przy montażu, co pozwoli nam zdecydować przy wyborze m.in. odpowiedniego kleju.

Jak dobrze dopasować system ocieplenia domu?

Prawidłowo wykonane ocieplenie budynku pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania domu nawet o 40%. Podczas wybierania systemu elewacyjnego powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego właściwości izolacyjne, ale także na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zobacz infografikę i dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań najlepszego systemu ociepleń.

Dobry czas na odnowienie elewacji

Koniec wiosny i początek lata to zalecany czas na montaż lub wymianę elewacji. W tym roku pogoda jest wyjątkowo stabilna – niewielkie opady, stała temperatura, brak silnych wiatrów – a co za tym idzie korzystna do przeprowadzenia remontu. O czym warto pamiętać przed startem prac budowlanych?

Okna, które zapewnią ciszę i spokój w miejskim mieszkaniu

Trudno jest wytrzymać w miejskiej dżungli. Zgiełk i szum komunikacji miejskiej, samochody przejeżdżające ruchliwą ulicą czy głośne rozmowy przechodniów atakują nasz układ nerwowy powodując spadek koncentracji, rozdrażnienie i negatywnie wpływając na nasze samopoczucie. Na pozornie spokojnych przedmieściach czyhają na nas drażniące odgłosy obwodnicy, pobliskiego lotniska czy torów kolejowych. Szukamy ucieczki w zacisze własnego mieszkania, ale wszechobecny hałas wdziera się do środka. Jak podarować sobie ciszę i spokój?

Zintegrowany bęben kablowy z funkcją przechowywania, rozwijania i transportu kabli na budowie

Profesjonalne i bezpieczne wykonawstwo instalacji elektrycznych jest silnie uzależnione od zapewnienia odpowiedniej logistyki na placu budowy. Nowe rozwiązanie QADDY® łączy w sobie bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek, dzięki czemu sprzyja większej mobilności instalatora na placu budowy, a przy tym dba o jego zdrowie.

Śruby bez tajemnic – mini poradnik

Najbardziej wdzięcznym materiałem konstrukcyjnym, stosowanym w budownictwie jest oczywiście drewno. Posiada ono wiele zalet, ale równocześnie wymaga ciągłej konserwacji. Konstrukcje drewniane wyglądają lekko i bardzo estetycznie. Łatwo się je kształtuje i montuje. Jest twarde i mocne, jednak nie powinno mieć ciągłego kontaktu z wodą, ponieważ może ulec gniciu. Jednak dobrze zaizolowane i odpowiednio konserwowane jest długowieczne (często podziwiamy drewniane dworki sprzed stu i więcej lat). Oprócz drewna, do budowy konstrukcji stosuje się również stopy metali. Są one bardziej wytrzymała od drewna, ale dużo cięższe i trudniejsza w obróbce. Konstrukcje stalowe również wymagają konserwacji, ponieważ łatwo rdzewieją. Można oczywiście korzystać z aluminium, materiałów stalowych typu inox, czy malowanych proszkowo, ale są one dużo droższe. Do montażu i łączenia w/wym. konstrukcji używa się odpowiednich śrub.


Stron: 946 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18079 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >