Budowa i remont – lista artykułów

Paroprzepuszczalna membrana idealna, jeśli dach potrzebuje remontu

Remont mieszkania, odświeżenie koloru ścian, nawet montaż zwykłej póki, to zadania, które często odkładamy na później, nieustannie wymyślając kolejne wymówki. Jednak renowacja hydroizolacji na dachu to nie przelewki, które mogą zaczekać. Jak za pomocą membran PVC uniknąć kolejnych napraw i kłopotów w przyszłości? Membranę układana się bezpośrednio na krokwie pod wszystkie rodzaje pokrycia - blachodachówkę, dachówkę ceramiczną, dachówkę cementową. Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia sprawne usuwanie pary wodnej z przegrody budowlanej, dzięki czemu unika się zjawiska kondensacji wilgoci i zamakania materiału termoizolacyjnego, przy jednoczesnym unikaniu strat ciepła, które mogłyby być spowodowane przewiewaniem termoizolacji. Jednocześnie membrany te są wodoszczelne więc chronią konstrukcję przed wodą z zewnątrz.

Ogród zimowy w nowoczesnym wydaniu - strefa relaksu i wypoczynku

Ogród zimowy w pierwszym skojarzeniu może wydawać się pomysłem mało nowoczesnym. Przywołuje na myśl angielską herbatką, pitą na ratanowych meblach w otoczeniu juk i fikusów. Tymczasem przemyślany i dopasowany do stylu budynku projekt ogrodu zimowego w nowym budownictwie jednorodzinnym, może stanowić ciekawy dodatek urozmaicający bryłę, który zapewni nam dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Jak zaprojektować i urządzić idealny ogród zimowy? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Grzejnik, który przez cały rok zapewnia zdrowy klimat w mieszkaniu - jedno urządzenie wiele funkcji

Grzejniki, które precyzyjnie i ekonomicznie zapewniają komfort klimatyczny przez cały rok, zimą i latem - czy to możliwe? Teraz multifunkcjonalne urządzenia w kontrolowany sposób grzeją, chłodzą i wentylują pomieszczenia, dbając przy tym o zdrowe środowisko.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowy jest nie wystarczający. Jest to narzędzie pożądane i potrzebne we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie w wyniku pracy powstaje dużo trudnego do usunięcia pyłu, ścinków i innych odpadów. Są to także maszyny do zadań specjalnych oraz odkurzania zanieczyszczeń niebezpiecznych dla zdrowia - wystarczy że wybierzemy odpowiedni rodzaj odkurzacza. Jak zatem dobrze go dobrać do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Co oznaczają kolejne klasy odkurzaczy przemysłowych?

Precyzyjne pomiary niezależnie od sytuacji

Dokładność wskazań urządzeń w wielu przypadkach z pewnością nie jest bez znaczenia. Tylko odpowiedni dobór sprzętu, a także posługiwanie się nim w należyty sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu. Gdzie więc i w jaki sprzęt zaopatrzyć się, kiedy dokonujemy nieustannych pomiarów wagi, czy siły nacisku?

Drobne usterki na dachu usuniemy samodzielnie - oto kilka przydatnych produktów, aby dach był gotowy na zimę

Jesień w pełni, silny wiatr, ulewny deszcz czy śnieżyca to wystarczające powody, by dokładnie sprawdzić szczelność pokrycia dachowego, zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre. O czym jeszcze powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by dobrze przygotować się do sezonu zimowego?

Ciepła woda w domu: pompa ciepła, kominek, kocioł kondensacyjny, podgrzewacz na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?

Renowacja schodów drewnianych - jaka farba będzie najlepsza?

Porankami – z góry na dół. Wieczorami - z dołu na górę. Choć schody przez lata dzielnie znoszą wędrówki domowników, prędzej czy później pojawią się na nich widoczne ślady zużycia. Łuszcząca się, porysowana czy przetarta powierzchnia potrafi skutecznie zepsuć efekt przemyślanej aranżacji wnętrza – zwłaszcza, gdy drewniane schody stanowią integralny element całej kompozycji. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na kosztowny remont. Renowację stopni można bez większego wysiłku przeprowadzić samemu. No, prawie – przyda nam się mała pomoc Farby V33 do drewnianych podłóg i schodów oraz kilka prostych narzędzi.

Docieplenie trudno dostępnych miejsc w starym budownictwie - stropodachy i poddasza nieużytkowe

Wiekowe budownictwo, choć ma swój urok, potrafi spędzić domownikom sen z powiek – zwłaszcza jeśli na remont i docieplenie czeka stropodach w budynku z wielkiej płyty albo poddasze nieużytkowe w domu jednorodzinnym. Ze względów konstrukcyjnych lub z uwagi na stan dachu, tradycyjne metody nie zawsze wchodzą w grę. Na szczęście do dyspozycji mamy wówczas praktyczne rozwiązania, takie jak wełna kamienna w granulacie, która sprawdzi się doskonale w przypadku trudno dostępnych miejsc i niełatwych obszarów roboczych!

Ceramiczne kominki wentylacyjne i odpowietrzające - niezbędny element dachu

Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, czyli odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku. Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego.


Stron: 1002 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17984 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >