Budowa i remont – lista artykułów

Jak wybrać rusztowanie przejezdne, by praca przebiegała sprawnie i szybko?

Mobilne rusztowania pozwalają znacznie przyspieszyć przeprowadzanie prac budowalnych. Można je z łatwością przenieść z miejsca na miejsce, co stanowi dużą zaletę. Nie każdy model na kółkach będzie jednak w takim samym stopniu funkcjonalny. Na co warto zwracać uwagę, wybierając rusztowania przejezdne?

Jak duże znaczenie w energooszczędnym i pasywnym domu mają okna

Nieszczelne lub nieprawidłowo zamontowane okna generują straty ciepła na poziomie nawet 20-30%. Im większy deficyt - tym większe koszty związane z ogrzewaniem domu. O to, jak zadbać o energooszczędność okien zapytaliśmy eksperta budowlanego.

Jakie właściwości posiada naturalny granit i jak jest wykorzystywany w budownictwie

Naturalny kamień od dawien, dawna był wykorzystywany jako materiał budowlany. Chętnie stosowano go przy budowie zamków, pałaców, ale też i zwykłych, miejskich domów. Trwałość, dostępność, odporność na warunki atmosferyczne, wreszcie sam estetyczny wygląd i możliwość obróbki do dzisiaj stanowią poważny atut tego budulca.

Jakim środkiem chemicznym najszybciej usuniemy starą powłokę malarską?

Każdy profesjonalista potrzebuje zaufanego pomocnika: szef kuchni – zaradnego sous-chef’a, artysta estradowy – dobrych techników, a uznany aktor – doskonałego dublera. Bez nich – jak bez ręki! Mocne wsparcie należy się również miłośnikom remontów i DIY – zwłaszcza, gdy pracę trzeba zacząć od niełatwego, często czasochłonnego przygotowania odnawianej powierzchni. Tu z pomocą przychodzi środek do usuwania starych powłok.

Proste i funkcjonalne drzwi będą odporne na zmieniające się trendy

Minimalistyczna baza to we wnętrzach wdzięczne tło dla wyposażenia i dodatków. Dlatego w zakresie drzwi wewnętrznych Polacy coraz chętniej wybierają proste modele o jednolitej powierzchni. Dzięki pomysłowości projektantów, nawet te mogą mieć jednak indywidualny rys. Twórcy tej kolekcji drzwi funkcję zdobień przenieśli na obrzeża skrzydeł. Subtelny akcent widoczny po ich otwarciu może mieć kolory od srebrnego i grafitowego po odcienie modnej sklejki.

Dlaczego warto gruntować podłoże? Jaki grunt wybrać?

Problemy z przyczepnością farby lub tynku, przebarwieniami, niedoskonałościami i pyłem – wszystkiego tego możemy uniknąć, jeżeli przed pracami wykończeniowymi użyjemy odpowiedniego gruntu i dobrze przygotujemy podłoże. Radzimy jaki grunt dobrać do określonych prac.

Jakiego doświetlenia do precyzyjnych prac potrzebuje majsterkowicz?

Latarka czołowa, ręczna czy typowo warsztatowa? Czy bardziej liczy się czas działania, czy moc? Podpowiadamy, co się przyda w warsztacie.

Jakie są przyczyny powstawania grzyba na ścianie i czym z nim walczyć?

To problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Obecność grzyba w mieszkaniu stanowi dla człowieka poważne zagrożenie. Jeśli się pojawi, należy się go jak najszybciej pozbyć i zabezpieczyć ściany przed ewentualnym powrotem niechcianego gościa. Skąd bierze się grzyb na ścianach? Dlaczego jest niebezpieczny? Jak go skutecznie usunąć?

Funkcjonalne, obrotowe okna - nowoczesny design w stolarce okiennej

Architektura jest tak różnorodna, jak potrzeby jej użytkowników. Z myślą o nowoczesnym budownictwie powstały energooszczędne okna z PVC-U w praktycznej wersji z obrotowym skrzydłem, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, efektywną wentylację i pełną wygodę obsługi.

Inteligentny system alarmowy z kamerą i darmową aplikacją

Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.


Stron: 996 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17770 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >