Budowa i remont – lista artykułów

5 noworocznych postanowień, które pozwolą oszczędzać

Rok 2020 był dla większości z nas trudny, obfitował w wiele nieoczekiwanych wyzwań, którym musieliśmy sprostać. Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, do której musieliśmy się dostosować i przywyknąć. Według badania PwC „Nowy obraz polskiego konsumenta”, aż 1/3 z nas zauważyła w ostatnim okresie spadek dochodów, a ponad 40% jest przekonanych, że w ciągu najbliższych miesięcy ich wydatki w gospodarstwie domowym wzrosną. Początek 2021 to zatem idealny moment, by podjąć postanowienia, które pomogą poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii oraz zapewnić sobie i naszym bliskim większy komfort i bezpieczeństwo.

Najmodniejsze i najlepsze okna 2020/2021 roku – pięć inspiracji

Wybór stolarki okiennej nie jest prosty i wymaga znajomości wielu parametrów. Oprócz tego wszyscy zwracają także uwagę na panujące współcześnie trendy. Pewne z nich zostały mniej docenione, a inne wręcz przeciwnie – okazały się hitem 2020 roku i z całą pewnością utrzymają się także w 2021 roku. Z artykułu dowiesz się, jakiego rodzaju okna wybierano najczęściej w ubiegłym roku, oraz na co konsumenci najczęściej zwracali uwagę.

Obowiązek odśnieżania TIR-ów - jak zrobić to bezpiecznie

Problem z odśnieżaniem TIR-ów powraca każdej zimy. I choć coraz częściej słychać głosy, że obfitych opadów śniegu już w Polsce nie będzie i problem sam się rozwiąże, to pogoda wciąż potrafi nas zaskoczyć. Tak jak teraz. I co wtedy? Wówczas kierowcy ciężarówek muszą radzić sobie sami, bo wciąż brakuje u nas odpowiedniej infrastruktury do odśnieżania pojazdów. A wystarczyłaby ogólnopolska sieć punktów wyposażonych w specjalne rusztowania, by tę kwestię rozwiązać. Konstrukcje oferują producenci, a co z infrastrukturą?

Nowe przepisy budowlane a rekuperacja w domu

W tym roku wchodzą w życie restrykcyjne przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków. Nowe prawo w sposób szczególny zwraca się w kierunku inwestorów indywidualnych. Zdaniem wielu może dojść do sytuacji, w której rekuperacja w domu będzie wręcz konieczna, jeśli dom ma być wybudowany zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Czym najprościej przymocować sztukaterię do podłoża?

Sztukateria wprowadza do pomieszczenia nutę ponadczasowej elegancji. Aby zdobić, musi być prawidłowo zamontowana. Kiedyś mocowało się takie dekoracje za pomocą gipsu lub kleju kostnego. Dziś mamy prostsze gotowe rozwiązania, dzięki zastosowaniu kleju piankowego szybko i trwale przymocujemy wyszukane dekoracje do podłoża.

Mroźne powietrze zdrowsze niż morowe - dlaczego warto dobrze wietrzyć pomieszczenia zimą?

Przebywanie w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach, takich jak dom czy biuro, w czasach pandemii wymaga od nas nie tylko dezynfekcji powierzchni płaskich, klamek i najczęściej używanych sprzętów, ale także – regularnego wietrzenia. Bakterie i wirusy lubią ciepłe pomieszczenia, wypełnione powietrzem, które nie podlega tak częstej wymianie jak latem. Dlatego warto poznać nowoczesne rozwiązania do okien i drzwi tarasowych, które sprawiają, że wietrzenie staje się nie tylko proste, ale i bezpieczne.

Elewacja z kamienia naturalnego – dlaczego warto?

Materiał użyty do wykończenia elewacji wpływa nie tylko na estetykę, ale również wytrzymałość i funkcjonalność powłoki. Dlatego wybór odpowiedniego surowca wykończeniowego jest tak istotny. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na naturalny kamień.

Systemy okienne spełniające nowe Warunki Techniczne 2021

Już niedługo wszystkie nowo powstające budynki w Polsce będą musiały spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko. Nowe zasady wchodzące w życie 1 stycznia 2021 dotyczą oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej. Kluczową rolę w realizacji tych celów odgrywa przemysł produkcyjny. ALUPROF – lider rynku stolarki już dziś wprowadza system okienno-drzwiowy MB-79 odpowiadający nowym restrykcjom.

Niwelatory laserowe. Krok w stronę precyzji

Wszędzie tam, gdzie na placu budowy czy podczas prowadzenia prac ziemnych trzeba wyznaczyć poziom, niezbędne są niwelatory. Na rynku dostępne są trzy rodzaje takich urządzeń: niwelatory optyczne, laserowe oraz cyfrowe (kodowe). Każdy z nich pracuje w inny sposób, charakteryzuje się innymi funkcjami oraz ceną. Jakie urządzenie wybrać? Które najlepiej sprawdzi się przy planowanych pracach?

Czym jest komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych?

Odpowiednie warunki panujące w domu to podstawa dobrego samopoczucia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, w jaki sposób urządzone są jego wnętrza, a o jakość powietrza, którym w nich oddychamy, zależną w dużej mierze od konstrukcji budynku i zastosowanych materiałów budowlanych. Słyszeliście o prądach konwekcyjnych? Lepiej ich unikać. Kiedy powstają i w jaki sposób możemy im zapobiec, by mieszkać w zgodzie z filozofią healthy living? Spieszymy z odpowiedzią.


Stron: 1049 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >