Nakolanniki robocze nie tylko dla zawodowców

Nakolanniki robocze nie tylko dla zawodowców

Nakolanniki glazurnicze to produkt mający zapewnić ochronę przed nadmiernymi obciążeniami oraz otarciami skóry. Są profilowane, by dostosować je do ruchomości kolan. Zabezpieczają przed ryzykiem urazu lub uszkodzenia ciała podczas prac wykonywanych w pozycji klęczącej. Ich głównym zadaniem staje się zredukowanie uderzenia oraz minimalizowanie wstrząsów, na które są narażone kolana w momencie intensywnego wysiłku lub wykonywania powtarzalnych zadań. Czytaj dalej

 

Z jakiego materiału są zrobione glazurnicze nakolanniki ochronne?

Elastyczna pianka EVA, żelowe wypełnienie, tkanina poliestrowa, skóra malowana żywicą – to tylko przykłady materiałów stosowanych do produkcji nakolanników ochronnych. Często stanowią one połączenie materiału twardego mającego zapewnić ochronę przed uderzeniami i otarciami o ostre powierzchnie oraz materiału miękkiego, który dostosowuje kształt to ciała osoby noszącej produkt ochronny. Zewnętrzna warstwa ma na celu dostosowanie się materiału do powierzchni, na której odbywa się praca robocza. Dlatego też jest twardsza.

 

Nakolanniki robocze nie tylko dla zawodowców

 

Czytaj również: Wyrzynarki: Praktyczne narzędzie do precyzyjnych cięć w drewnie

 

Wewnętrzna warstwa ma właściwości amortyzujące, aby odpierać i regulować wstrząsy wskutek odpowiedniego dostosowania się do ruchów pracownika. Jednocześnie wewnętrzne wypełnienie nakolannika glazurniczego może zapewnić ochronę przed zimnem oraz wilgocią wskutek zastosowania pianki EVA. Jest zatem elastyczniejsza, dlatego też poprawia komfort noszenia.

 

Dla kogo produkowane są nakolanniki?

Nakolanniki są wybierane przez pracowników wykonujących czynności wymagające ochrony kończyn dolnych, np. związane z układaniem płytek czy pracami na wysokościach. Znajdują również zastosowanie w ogrodnictwie, budownictwie oraz w różnych dyscyplinach sportowych. Dla pracowników budowlanych nakolanniki glazurnicze służą do ochrony przed uderzeniami i obiciami oraz amortyzują upadki.

 

Nakolanniki ochronne są rozwiązaniem chroniącym wrażliwe i podatne na obicia kolana. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa noszących je osób i jednocześnie zapewniają ochronę w momencie wykonywania prac mocno obciążających mięśnie, stawy, kości i ścięgna.

 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy kupnie nakolanników?

Ważną kwestią jest posiadanie certyfikatu CE przez produkt, który służy do ochrony kolan. Najlepiej, jeśli spełnia międzynarodową normę EN 14404:2004+A1:2010. Kolejną cechą jest kształt nakolanników ochronnych. Warto wybrać ten najbardziej ergonomiczny.

 

Dodatkowo przydatne okazują się ściągacze, które ułatwiają dostosowanie ochraniacza do kolan, zapewniając silne mocowanie oraz swobodne poprawianie go na nodze. Dzięki temu można zadbać o odpowiednie ułożenie nakolannika glazurniczego na nodze użytkownika. Część nakolanników ma również gumkę, która pozwala na jeszcze dokładniejsze dopasowanie materiału ochronnego do konturu nogi.

 

Czytaj również: Gięcie blach na prasie krawędziowej: technika, zastosowania I korzyści

 

Nakolanniki robocze nie tylko dla zawodowców

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19252 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 393

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >