Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Czy Polacy przekonają się do domów z drewna?

Zgodnie z obiegową opinią Polacy nie dają się łatwo przekonać do nowych rozwiązań w budownictwie. W okolicach większych miast można spotkać wprawdzie coraz więcej domów jednorodzinnych wznoszonych zarówno tzw. metodą kanadyjską, jak tych drewnianych, jednak taki rodzaj zabudowy nadal jest u nas stosunkowo rzadko wybierany.

Domy modułowe wybierane przez klientów indywidualnych

Budownictwo jednorodzinne po okresie względnej stabilizacji na rynku nieruchomości w ostatnich kilku miesiącach odżywa. Ilość realizowanych inwestycji wzrasta. Jak się okazuje, najwięcej budują nie deweloperzy, a inwestorzy indywidualni.

Budowa prefabrykowanych obiektów biurowych

Każdy przedsiębiorca wie, że znalezienie odpowiedniego miejsca do prowadzenia biura, prywatnej praktyki lekarskiej czy salonu SPA nie jest sprawą prostą. Idealna siedziba musi być bowiem nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale powinna stanowić również wizytówkę firmy.

Dom modułowy alternatywą dla budynków murowanych

Decyzja o budowie domu wiąże się z wyborem odpowiedniej technologii, w której będzie stawiany. Najchętniej budujemy domy murowane, ponieważ głęboko wierzymy, że są trwalsze i cieplejsze.

Czym są domy szkieletowe?

Budowa tradycyjnego domu murowanego to zadanie wymagające wiele czasu, poświęceń i cierpliwości. Nie dziwi więc, że Polacy zaczynają doceniać technologię lekką i coraz częściej decydują się na postawienie domu szkieletowego.

Wszystkie mity na temat domów modułowych

Budownictwo modułowe, mimo rosnącej popularności, nadal traktowane jest z pewną dozą nieufności. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat dostępnych na rynku technologii.

Co trzeba wiedzieć o budownictwie prefabrykowanym?

Domy prefabrykowane zyskują w naszym kraju coraz większe rzesze zwolenników. Dlaczego? Otóż tego typu budynki cechuje energooszczędność, niskie koszty eksploatacji, a także szybki montaż i ekologiczne materiały użyte do ich produkcji.

Czy dom skandynawski to inwestycja w energooszczędność?

Koszty nośników energii z roku na rok stale wzrastają. Podwyżki cen węgla, gazu czy prądu wywołują powszechne niezadowolenie, które, niestety, pozostaje bez odzewu.

Czym charakteryzują się współczesne duże projekty budowlane?

Budownictwo inżynieryjne to sektor, który ma przed sobą perspektywę dynamicznego rozwoju w najbliższych latach. Czym charakteryzują się współczesne, duże projekty budowlane? Jakim wyzwaniom firmy z tego sektora musiały stawić czoła w 2010 roku?

Jak zbudować dom prefabrykowany? Etapy budowy krok po kroku.

Domy prefabrykowane budowane są z naturalnych materiałów, a niezwykła szybkość realizacji osiągana jest dzięki produkcji gotowych materiałów w fabryce (ściany, konstrukcja dachu), a następnie odpowiednim złożeniu ich na miejscu inwestycji. Montaż takich prefabrykowanych modułów trwa zaledwie kilka dni. Obecnie technologia szkieletowa staje się coraz bardziej popularna w Polsce.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17351 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >