Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami
Duże przeszklenia, charakterystyczne dla wielu współczesnych budynków, prezentują się bardzo efektownie i zapewniają wnętrzom doskonały dostęp światła dziennego. Jednak mogą mieć też poważną wadę – narażają pomieszczenia na przegrzewanie.
Jak wybrać odpowiedni system rusztowań?
Prace budowlane czy remonty elewacji budynku wymagają zadbania o bezpieczny system rusztowań. Tego typu konstrukcje pozwalają bowiem ekipie poruszać się swobodnie podczas wykonywania poszczególnych prac. Jednak mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wiąże się z problemem odpowiedniego systemu, który najlepiej spełni oczekiwania konkretnej inwestycji. W jaki więc sposób wybrać rusztowania elewacyjne, aby nasza inwestycja nie okazała się nietrafionym pomysłem? I na jakie parametry koniecznie należy zwrócić uwagę?
Pierwszy w Polsce most drogowy z kompozytów FRP
Pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie innowacyjny most drogowy z materiałów kompozytowych powstaje w ramach projektu badawczego Com‑bridge. Będzie to również jeden z największych (pod względem rozpiętości przęsła) tego typu obiektów na świecie.
Rozpoczął się montaż konstrukcji stalowej białostockiej spalarni
Zakończono montaż konstrukcji stalowej zadaszenia stadionu miejskiego w Białymstoku o wadze około 3 tys. ton. Z kolei dla Elektrociepłowni Białystok spółka wykona i zamontuje konstrukcje pod technologię: budowa instalacji katalitycznej redukcji tlenków azotu.
Produkcja i zastosowania zbrojeń budowlanych
Zbrojenia odgrywają niezwykle istotną rolę w całej współczesnej, szeroko rozumianej branży budowlanej. Zdecydowanie warto zainteresować się nimi nieco bliżej, bowiem bez nich wykonywanie wielu różnych prac z tym związanych byłoby właściwie niemożliwe.
Budynek z charakterem
Nowoczesna, przeszklona bryła Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii w Szczecinie wymagała zastosowania innowacyjnych rozwiązań, w pełni dopasowanych do wizji architekta oraz niepowtarzalnego charakteru budynku.
Sposób na dom energooszczędny
Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym w Polsce wzrasta. Wynika to głównie z rosnących kosztów nośników energii - osoby planujące budowę domu chcą mieszkać w budynkach, których koszty eksploatacyjne będą niewielkie.
Zalety szkieletowych domów
Od roku 2012 w Polsce można kupić szkieletowe domy energooszczędne niemieckiej firmy KAMPA. Doskonała izolacja konstrukcji domów KAMPA w połączeniu z zastosowaniem pompy ciepła i wentylacji powietrza z odzyskiem ciepła gwarantuje minimalne zużycie energii grzewczej i oszczędności w domowym budżecie.
Budownictwo pasywne sposobem na oszczędność
Jak dowieść można na sprawdzonych przykładach - choćby kościoła w Nowym Targu, czy hali sportowej w Słomnikach - budownictwo pasywne pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka-kilkanaście tysięcy w skali roku!
Wzrasta ranga drewnianych konstrukcji
Polacy początkowo podchodzili do nich z dużym dystansem, jednak ostatnio, stają się coraz bardziej popularne. Mowa o drewnianych domach szkieletowych.