Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Hale przemysłowe Opolskie - zalety i zastosowanie

Nowoczesne hale przemysłowe są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Przedsiębiorcy decydujący się na montaż konstrukcji stalowej oszczędzają w ten sposób pieniądze i zyskują możliwość niemal zupełnego dostosowania przestrzeni do ich zmieniających się stale potrzeb. Stawiają na nie również ci, którym zależy na czasie - tego rodzaju budynki powstają znacznie szybciej. Co równie ważne, dzisiaj są wykorzystywane już nie tylko jako magazyny, ale także hale produkcyjne czy nawet chłodnie. Poznaj ich największe zalety i przekonaj się, gdzie z pewnością się sprawdzą.

Budowa domu drewnianego – co warto wiedzieć i komu zlecić wykonanie?

Domy z drewna powstają szybko, a ich budowa (oprócz wylania fundamentów) może trwać także zimą. Producenci domów z drewna oferują klientom duży wybór projektów, a same budowle są trwałe, szczelne, dobrze izolują ciepło i mogą być energooszczędne. Z czego więc wynikają wątpliwości części inwestorów i dlaczego domy szkieletowe są w Polsce nadal mniej popularne niż domy murowane? Sprawdź, co warto wiedzieć o domach z drewna i komu zlecić budowę.

Czy można wybudować ekologiczny i energooszczędny dom ekonomicznym kosztem?

Pytanie to spędza sen z powiek wielu Polakom marzącym o własnym domku gdzieś pod miastem. Energooszczędny dom to nie tylko super ciepłe ściany i szczelne okna. Trzeba w nim zapewnić jeszcze ogrzewanie, wentylację, ciepłą wodę, a wszystko wymaga drożejącej z roku na rok energii. W co warto w takim domu zainwestować, żeby efekt był jak najlepszy, a równocześnie żeby nie przesadzić z wydatkami?

Ekologiczny jednorodzinny dom drewniany - nowy trend w budownictwie

Domy drewniane z prefabrykatów wpisują się w koncepcję energooszczędnego budownictwa, która w wielu krajach w Europie i w Stanach Zjednoczonych jest standardem. Budujemy je szybciej, dbamy o środowisko, zapewniamy komfort cieplny, a także doskonałą izolację cieplną.

Modułowy dom wykonany w technologii szczelnej prefabrykacji - czym się charakteryzuje?

Rośnie popularność, dostępność i jakość domów modułowych. W zależności od wykorzystanej technologii, pomiędzy budynkami występują istotne różnice w konstrukcji, cenie i żywotności. Wyjaśniamy, czym różnią się obiekty ze szczelnych prefabrykatów od domów skandynawskich.

Zainwestuj w odpoczynek: odetchnij za miastem

Bliskość natury, czyste powietrze, spokój i brak zgiełku miasta. Jeśli szukasz inwestycji w swoją przyszłość, sprawdź domki letniskowe.

Nowoczesne Centrum Logistyczne - wzorcowa inwestycja w Erlensee

Wybudowane w 2018 roku Centrum dostosowane zostało do potrzeb różnych najemców. Obiekt składa się z dwóch kompleksów hal i budynku administracyjnego. Powierzchnia we wszystkich obiektach znalazła stałych najemców jeszcze przed końcem budowy. Dostosowane do indywidualnych potrzeb różnych najemców Centrum Logistyczne o powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych powstało na terenie dawnego lotniska wojskowego w Erlensee w Niemczech.

Czy dom wybudowany w konstrukcji drewnianej będzie solidny?

„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność?

Jakie zastosowanie mają mosty modułowe? Przynajmniej kilka. Dlaczego je budujemy?

Mosty to obiekty, które łączą. Często są to dwa brzegi, pomiędzy którymi przepływa rzeka. Takie konstrukcje buduje się także nad trudnymi do budowy dróg terenami. Do jakich zadań wykorzystamy moduły?

Na czym polega generalne wykonawstwo hal?

Inwestorzy poszukują rozwiązań, które zdejmą z ich barków ciężar odpowiedzialności za każdy etap prac projektowych, budowlanych i montażowych. Sposobem na ominięcie tych problemów jest skorzystanie z usług generalnego wykonawstwa hal. Kluczem do sukcesu dla każdego przedsiębiorcy jest stworzenie takich warunków, które pozwolą zoptymalizować koszty inwestycyjne i czas spędzony na budowie. Dowiedz się, na czym polega generalne wykonawstwo, jak przeprowadza się współpracę i co zrobić, by odnieść budowlany sukces.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17204 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >