Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Co jest zawarte w projekcie hali

Projekt budowlany hali można podzielić na dwie zasadnicze części: formalno-prawną; dokumentację projektową. Obie części w zależności od skali inwestycji, warunków przestrzennych, przeznaczenia, rodzaju technologii; mogą być różne dla poszczególnych budynków. W zakresie dokumentacji formalno-prawnej najczęściej występującymi dokumentami są: uzgodnienia przyłączy, uzgodnienia zjazdu, wyłączenie z produkcji rolniczej. Fakultatywnie może wystąpić konieczność uzyskiwania: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, decyzji pozwolenia wodno-prawnego, decyzji o warunkach zabudowy, uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków i inne.

Zabezpieczanie budynków i konstrukcji stalowych przy pomocy powłoki ochronnej

W dzisiejszych czasach stalowe konstrukcje są bardzo często spotykane, ponieważ dają one duże możliwości projektowe, a do tego są wytrzymałe i lekkie.

Jak zbudować i zabezpieczyć przed przeciekaniem przydomową wiatę?

Przydomowa wiata to wygodne rozwiązanie, które może być dobrą i tańszą alternatywą dla tradycyjnego garażu lub też stanowić jego uzupełnienie. Pod wiatą, oprócz samochodu, wygodnie przechowamy również rowery, sprzęt ogrodowy czy drewno opałowe. Jak wykonać i skutecznie uszczelnić taką konstrukcję i jakie formalności spełnić przed jej budową?

Budowa garażu blaszanego krok po kroku

O budowie garażu blaszanego myśli coraz więcej osób – to rozwiązanie idealne zarówno na działkę, jak i prywatną posesję. Popularny blaszak może posłużyć nie tylko do bezpiecznego parkowania samochodu, ale również jako pomieszczenie gospodarcze, przydomowy warsztat, a nawet siłownia. Nie wszyscy jednak wiedzą, z czym wiąże się sam proces montażu takiego obiektu. Jak się okazuje, nie jest to skomplikowane, zwłaszcza w przypadku skorzystania z pomocy specjalistów. Oto najważniejsze informacje dotyczące tego, jak przebiega budowa garażu blaszanego!

Jak zabezpieczyć drewniane elementy budownictwa szkieletowego przed promieniowaniem UV i ogniem?

Choć drewno to materiał palny, w zależności od konkretnej klasy drewna oraz jego zabezpieczenia, swoją odpornością na płomienie potrafi pokonać beton i stal. Drewno jest doskonałym izolatorem, nie tak łatwo poddającym się wysokiej temperaturze - nagrzewa się wolniej niż beton i jest dłużej nośne niż np. konstrukcja ze stali. Mimo to, należy chronić drewniane elementy naszych domów przed szkodliwym działaniem promieni UV i potencjalnym zagrożeniem pożarowym. W jaki sposób to robić?

Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?

Domy modułowe i mobilne posiadają wiele zalet. Docenia się je zwłaszcza tam, gdzie w krótkim czasie istnieje potrzeba stworzenia wielu obiektów. Właśnie takie wymagania ma sektor turystyczny. Właśnie w nim coraz częściej korzysta się z takiego budownictwa.

Gotowe całoroczne domki pod klucz — bezstresowe rozwiązanie!

Domek letniskowy to sprawdzony sposób na wypoczynek blisko natury, z dala od zgiełku miasta. Ciekawą alternatywą dla niego są gotowe domki całoroczne, czyli takie, które zostały wybudowane w technologii pozwalającej użytkować je przez okrągły rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jakie zalety mają gotowe domki całoroczne pod klucz? 3 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy odnośnie domków na zgłoszenie (bez pozwolenia). W ramach nowelizacji, rozszerzony został katalog budów, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Aktualnie obejmuje on między innymi wolno stojące, parterowe budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy powyżej 35m2, lecz nie przekraczającej 70m2. Chcąc postawić na działce gotowe domki, wystarczy zgłosić budowę w stosownym urzędzie. Gotowe domki drewniane nie wymagają udziału kierownika budowy.

Jakie korzyści daje współpraca z generalnym wykonawcą podczas budowy hali przemysłowej?

Budownictwo przemysłowe w Polsce przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit, bijąc kolejne rekordy zarówno w odniesieniu do popytu na nową przestrzeń, jak i jej podaży. Przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim dostępie do powierzchni użytkowej mogą skorzystać z najmu gotowych, oddanych do użytkowania hal. Takich opcji nie ma jednak w ostatnim czasie zbyt wiele. Dlatego coraz więcej firm, chcąc w pełni dostosować halę produkcyjną czy magazynową do potrzeb wynikających z prowadzonej działalności, decyduje się na jej budowę od podstaw. Przed nimi skomplikowany proces przygotowawczy oraz decyzja o wyborze firmy budowlanej, która zrealizuje projekt. Dlaczego warto w takiej sytuacji postawić na generalnego wykonawcę i czym się kierować podczas jego wyboru?

Dom zeroenergetyczny dla rodziny zbudowany z modułów

Ten dom można łatwo rozbudowywać, a także bez problemu zmniejszyć. Mieszkańcy mogą przestawiać ściany wewnętrzne, a fasadę wymienić w dwa dni. Wykonany jest wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu.

Projekty domów drewnianych od MURATORA - styl, nowoczesność i ekologia

Dom drewniany to rozwiązanie często wybierane przez osoby, które chcą połączyć tradycję i nowoczesność. Cechuje się wyjątkowym klimatem i stylowym wyglądem, a technologia jego budowy sprawia, że może być on także uznawany za obiekt energooszczędny. W katalogach i na stronach internetowych prezentujących projekty gotowe dostępne są zróżnicowane wersje domów z drewna, spośród których każdy może wybrać propozycję idealnie dopasowaną do własnych potrzeb, a w przyszłości – cieszyć się komfortowym i estetycznym wnętrzem.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >