Domy z Bali - co warto na ten temat wiedzieć?

Domy z Bali - co warto na ten temat wiedzieć?

Domy z bali są coraz częściej wybierane przez dużą część społeczeństwa. Posiadają one sporo zalet, dlatego ludzie decydują się na ich zakup. Domy z bali drewnianych są od dawna cenione przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych oraz Skandynawii. Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo więcej.

 

Czym są drewniane domy z bali? 

Domy z bali zyskują na popularności, ponieważ pozwalają na spokojną oraz bezpieczną egzystencję. Poza tym domy drewniane mają przyjemny zapach, który kojarzy się z lasem. Całoroczne domy z bali są świetnym wyborem dla każdego, ponieważ posiadają rozsądną cenę, a dom jest w stanie służyć przez wiele lat. 

 

Budowa domu z drewna jest praktykowana od pokoleń z wielu względów. Drewniane konstrukcje charakteryzują się dużą trwałością oraz jakością. Nie można też zapomnieć, że te wyjątkowe domy mają też niepowtarzalny wygląd oraz są ekologiczne. W domu z bali nie doświadczymy hałasu, a konstrukcja zapewnia naturalną klimatyzację przez cały rok. 

 

Domy z Bali - co warto na ten temat wiedzieć?

 

Czytaj również: Czym się charakteryzuje dom w stylu skandynawskim?

 

Domy z bali drewnianych mogą być całoroczne oraz weekendowe. Proces ich budowy nie jest długi, więc konstrukcją można cieszyć się po upływie krótkiego czasu. 

 

Jaka jest konstrukcja domów z bali? 

Gotowe domy z bali całoroczne są tworzone w konstrukcji wieńcowej, która inaczej nazywana jest zrębową lub węgłową. Budowę domu rozpoczyna się od układania kolejnych poziomów długich bali. W narożach ścian powstaje jaskółczy ogon, który tworzą końcówki skrzyżowanych belek. 

 

Podczas budowy domu zależy pamiętać o pozostawieniu miejsca na drzwi oraz okna. Kiedy projekt domu jest gotowy, konstrukcja jest wzmacniana. 

 

Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy decydujemy się bale warstwowe, ich wnętrze jest wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Nowoczesne domy z bali buduje się niezwykle szybko. Nawet po upływie kilku tygodni, dom może być całkowicie gotowy. Budowane domy mogą być nawet zimą, gdyż nie wymagają one wykonywania prac mokrych. 

 

Domy z bali - w jakim stylu są budowane? 

Projekty domów z bali są z reguły uniwersalne, więc można je wykończyć właściwe w każdym stylu. Z początku budowa może nie zachwycać wyglądem, lecz z czasem z pewnością przybierze odpowiedni wygląd. Najwięcej domów powstaje w stylu rustykalnym, choć zdarzają się osoby, który za wymarzony dom wybierają inny styl. 

 

Nowoczesne domy z bali również mogą zachwycać wyjątkowym wyglądem. Można zdecydować się na połączenie naturalne materiały i nowoczesne. Nie rzadko wiele osób decyduje się na budowę domu w stylu skandynawskim. W takim domu drewno świetnie wygląda z betonem.   

 

Czytaj również: Jak przebiega proces budowy domu modułowego

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zagospodarowanie przestrzeni Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... My z kolei dużo jeździmy na rowerach, więc zakupiłem stojak na rowery z tego sklepu https://www.lawkaogrodowa.pl/stojaki-row erowe. to doskonałe rozwiązanie dla....
  • Równe i gładkie ściany Liczba postów: 10 Grupa: Budowa i re... Użytkownik JanekWojnicki napisał: Przygotowanie powierzchni to podstawa. Przy pracy z drewnem czy blachą warto wspomóc się elektronarzędziami wyposażonymi w pas...
  • Przytulny, nowoczesny dom Liczba postów: 56 Grupa: Budowa i re... Warto także rzucić okiem na taką opcję jak pompy ciepła cena: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pomp y-ciepla-202 . Coraz więcej osób decyduje się na tego typu...
  • Budownictwo Drogowe Jarpol S. A. Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Ustawienie znaków nakazu w odpowiednich miejscach może skutecznie przyczynić się do zarządzania przepływem ruchu i zmniejszenia ryzyka wypadków. Strona https://...
  • remont maszyn przemysłowych Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Wybór odpowiedniego podajnika jest kluczowy dla efektywności procesów przemysłowych, a ten artykuł https://www.terazkrosno.pl/biznes-i-fina nse/20180-rodzaje-pod...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >