Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Czy dom wybudowany w konstrukcji drewnianej będzie solidny?

„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność?

Jakie zastosowanie mają mosty modułowe? Przynajmniej kilka. Dlaczego je budujemy?

Mosty to obiekty, które łączą. Często są to dwa brzegi, pomiędzy którymi przepływa rzeka. Takie konstrukcje buduje się także nad trudnymi do budowy dróg terenami. Do jakich zadań wykorzystamy moduły?

Na czym polega generalne wykonawstwo hal?

Inwestorzy poszukują rozwiązań, które zdejmą z ich barków ciężar odpowiedzialności za każdy etap prac projektowych, budowlanych i montażowych. Sposobem na ominięcie tych problemów jest skorzystanie z usług generalnego wykonawstwa hal. Kluczem do sukcesu dla każdego przedsiębiorcy jest stworzenie takich warunków, które pozwolą zoptymalizować koszty inwestycyjne i czas spędzony na budowie. Dowiedz się, na czym polega generalne wykonawstwo, jak przeprowadza się współpracę i co zrobić, by odnieść budowlany sukces.

Nowoczesne budownictwo w technologii modułowej zyskuje coraz więcej zwolenników

Szybko, proekologicznie i bez ograniczeń – taka jest przyszłość nowoczesnego budownictwa. Produkcja wysokiej jakości w pełni umeblowanych modułów w fabryce nie niesie za sobą ryzyka przekroczenia budżetu, co często zdarza się w tradycyjnej technologii. Co więcej, budownictwo modułowe obniża negatywny wpływ na środowisko i koszty inwestycji oraz redukuje czas pracy na budowie aż o 70 procent. W ten sposób powstają już nie tylko szkoły czy szpitale, ale także luksusowe hotele za oceanem czy domy jednorodzinne.

Konstrukcje drewniane w budownictwie - jakie złącza ciesielskie i wkręty są obecnie stosowane

Wkręty do drewna zaprojektowane z myślą o tworzeniu wytrzymałych połączeń, które przenoszą duże obciążenia i pozwalają bezpiecznie łączyć większość typowych konstrukcji dekarskich i ciesielskich. Dzięki specjalnej budowie przenoszą duże obciążenia, są odporne na siły ssące wiatru i pomagają wzmocnić łączenia belek. Sprawdzą się przy izolacji dachu, wzmacnianiu wrębów czy naprawie uszkodzonych belek. Wąski łeb walcowy pozwala optymalnie przekazywać siły działające na daną konstrukcję bez ryzyka rozszczepienia drewna. W budownictwie drewnianym przydadzą się szczególnie przy wzmacnianiu osłabionych belek.

Montaż konstrukcji stalowej

Montaż konstrukcji stalowej w ostatnich latach cieszy się sporą popularnością wśród przedsiębiorców w wielu gałęziach przemysłu. Wszystko dlatego, że doświadczony i profesjonalny generalny wykonawca wykona go znacznie szybciej i taniej niż równie funkcjonalne rozwiązania tradycyjnego budownictwa. Co więcej hale przemysłowe są po prostu znacznie praktyczniejsze w naprawdę wielu branżach. Jak wygląda montaż konstrukcji stalowej?

Dlaczego warto zainwestować w niskoenergetyczny, drewniany dom?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, ale również zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”. Wraz z nadchodzącą w 2021 roku zmianą Warunków Technicznych inwestorzy stają przed wyzwaniem budowy obiektów efektywnych energetycznie. Już dziś większość producentów budynków realizowanych w technologii szkieletowej, prefabrykowanej lub modułowej oferuje domy spełniające te wymagania. Perspektywa dużych oszczędności związanych z kosztami eksploatacji obiektu sprawia, że bardzo popularne na zachodzie Europy budownictwo niskoenergetyczne z roku na rok znacznie poszerza grono zwolenników także w Polsce. Niskie zużycie to jednak nie najważniejsza zaleta.

Historia domów z bali i ich wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie

Można obecnie zaobserwować rosnące zainteresowanie domami z bali. Ta sprawdzona, stara technologia zawdzięcza swój powrót niewątpliwemu urokowi domów, oraz faktowi, że z bali buduje się łatwo i szybko. Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo... zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.

Jak zaoszczędzić przestrzeń w magazynie? Regały magazynowe w systemach jezdnych i przepływowych

Wydajność procesów magazynowania jest ściśle powiązana z prędkością realizowania zadań oraz stopniem wykorzystania kubatury obiektu. Rozbudowa magazynu to kosztowna i skomplikowana inwestycja, wymagająca znacznych nakładów finansowych. Pierwszym krokiem, który warto rozważyć, jest wdrożenie nowych wewnętrznych systemów składowania, które zwiększą przestrzeń użytkową obiektu.

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Najnowsza oferta bram przemysłowych to elastyczne szybkobieżne bramy składane. W tych bramach charakterystyczne jest to, że kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17324 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >