Co warto wiedzieć o halach modułowych?

Co warto wiedzieć o halach modułowych?

Hale modułowe spełniają wszystkie najważniejsze wymagania większości przedsiębiorców. Są tanie, proste w budowie i wytrzymałe. Poznaj ich specyfikę. Czytaj dalej



Hale modułowe – podstawowe informacje

Hala modułowa składa się ze stalowego szkieletu i płyt warstwowych lub płyt z wełny mineralnej. Stal jest wdzięcznym tworzywem, z którego powstaje solidny i stosunkowo prosty w montażu stelaż, który następnie pokrywa się wspomnianymi płytami, dopasowanymi do profilu działalności. Firmy produkujące hale modułowe, np. balex, oferują również dodatkowe elementy wyposażenia np. bramy, okna i drzwi.


Co warto wiedzieć o halach modułowych?

 

Czytaj również: Hale stalowe w rolnictwie - nie tylko na potrzeby hodowli


Jedną z największych zalety hali modułowej wykonanej ze stali jest krótki czas potrzebny na jej wybudowanie. Jeżeli projekt nie jest skomplikowany i wykonaniem jego zajmują się profesjonaliści, wówczas całość prac potrwa nie dłużej niż miesiąc. To wyróżnia ją na tle konkurencji – np. do postawienia hali murowanej potrzeba niekiedy i pół roku. Stalową konstrukcję można zarówno szybko wybudować, jak i rozebrać. Oznacza to, że w razie rozwoju firmy czy gospodarstwa istnieje możliwość rozbudowania konstrukcji.


Budowa hali modułowej – koszty

Koszt budowy hali zależy od wielkości konstrukcji. By dokładniej go ustalić, należy przeanalizować ofertę danego producenta i uwzględnić m.in.koszt konstrukcji i projektu. Niemniej ważne jest oszacowanie, ile wyniesie zakup okien, drzwi czy systemu orynnowania. Jeżeli decydujemy się na współpracę z firmą zajmującą się budową hal modułowych, zwróćmy na to uwagę w pierwszej kolejności. Nieuczciwi kontrahenci mogą pominąć te informacje i przedstawić je dopiero podczas finalizowania transakcji.


Na jakie konkretnie koszty należy być przygotowanym? W pierwszej kolejności będzie to wspomniany projekt całej konstrukcji. Oprócz niego niezbędny będzie zakup m.in. elementów nośnych czy obudowy ścian. Poszczególne podzespoły trzeba także dowieść na plac budowy, więc konieczne jest doliczenie kosztów transportu. Kolejnymi wydatkami czekającym na każdego, kto zechce wybudować halę modułową, jest wykonanie solidnym fundamentów do montażu konstrukcji. Niekiedy konieczne będzie zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za nadzór budowy.


Hala modułowa z płyt warstwowych – zalety

Użytkownicy płyt warstwowych cenią je przede wszystkim za uniwersalność i niską cenę. Z powodzeniem można użyć ich zarówno do budowy dużego, profesjonalnego magazynu, jak i niewielkiego kurnika. Płyty warstwowe dobrze chronią przed czynnikami atmosferycznymi – sprawdzają się podczas upałów i mrozów. Co więcej, wielu specjalistów branżowych uważa, że są najtańszym i najskuteczniejszym materiałem do tworzenia różnych konstrukcji. Blaszane wykładziny zapewniają im wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.


Na rynku budowlanym można znaleźć różne wersje płyt warstwowych. Dużym powodzeniem cieszą m.in. te z rdzeniem poliuretanowym. Używa się ich także do budowy ścianek działowych w mieszkaniach w blokach i domkach jednorodzinnych.

 

Czytaj również: Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >