Czego użyć do montażu stolarki otworowej zimą?

Czego użyć do montażu stolarki otworowej zimą?

Pierwsze mrozy, opady śniegu i wahania temperatur – to warunki zdecydowanie nie sprzyjające wszelkim pracom montażowym. Zima przestaje być jednak przeszkodą, pod warunkiem zastosowania odpowiednich środków chemii budowlanej – takich jak zimowe piany Tytan Professional O2, których skuteczność przy minusowych temperaturach potwierdzają specjaliści. Czytaj dalej

Pogarszające się warunki atmosferyczne charakterystyczne dla zimowych miesięcy, często bywają utrudnieniem dla inwestorów i wykonawców. Nie muszą one jednak oznaczać zamknięcia budów czy rezygnacji z zaplanowanych remontów. Aby skutecznie zabezpieczyć budynek w trudnych warunkach - podczas montażu stolarki otworowej, uszczelniania, czy prac izolacyjnych – skorzystajmy z zimowych wersji pian Tytan Professional O2. To produkty specjalnie dedykowane do stosowania przy minusowych temperaturach (do minus 10˚C), a przy tym gwarantujące doskonałe parametry techniczne.

 

Tytan Professional 02 65 zimowa – najwyższa klasa wydajności

Przy temperaturach sięgających poniżej +5°C powinniśmy korzystać z poliuretanowych pian zimowych, które umożliwiają pracę nawet, gdy słupek rtęci spada do minus 10°C. Pamiętajmy, że czynnik temperatury wpływa nie tylko na czas utwardzania, ale również na wydajność produktu. Im niższa temperatura otoczenia i podłoża, tym więcej piany zużywamy. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie piana zimowa Tytan Professional O2 65 - rekomendowana do stosowania zimą, a przy tym wykazująca się najwyższą wydajnością. W dodatnich temperaturach wydajność wynosi aż do 65 l.

 

Przy temperaturze 0˚C z pojemnika o wsadzie 750 ml możemy uzyskać nawet do 50 litrów materiału. Dużą oszczędność stosowania zapewnia najniższy stopień post-ekspansji, natomiast niskoprężna formuła skutecznie zapobiega deformacjom (co pozwala nam uniknąć powstawania wypaczeń w ramach okiennych czy ościeżach drzwi). Podczas prac montażowych zimową porą, wstępną obróbkę możemy przeprowadzać już po godzinie od nałożenia piany. Piana charakteryzuje się ponadto wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną, zapewniającą najwyższą szczelność drzwi i okien – wysokie parametry w zakresie akustyczności do 61 bD zostały potwierdzone certyfikatem.

 

 


Piana zimowa Tytan Professional do PCV – idealna do gładkich powierzchni

Niskoprężna piana Tytan Professional do PCV odznacza się 4-krotnie lepszą - w porównaniu z innymi pianami - przyczepnością do tworzyw sztucznych (120 kPa; do drewna 260 kPa). Z tego względu jest szczególnie polecana do połączeń z podłożem typu PCV. Piana cechuje się również podwyższoną wydajności do 50 l. Ze względu na dostosowanie do pracy w niskich temperaturach doskonale sprawdza się w okresie zimy.

 

 

Piana pistoletowa zimowa Tytan Gun

to produkt przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, który dzięki doskonałej strukturze idealnie nadaje się do wypełniania szczelin, montażu drzwi i okien oraz izolacji cieplnej i akustycznej.

 

Piana zimowa Tytan Professional O2 Lexy – multipozycyjność  i wygoda stosowania

Większość dostępnych na rynku pian wymaga trzymania puszki ułożonej dnem do góry – zimowa piana wężykowa umożliwia wygodną aplikację w każdej pozycji, co zwiększa komfort pracy przy samodzielnym montażu. Dodatkową zaletą produktu jest jego dostępność w dwóch pojemnościach – 300ml i 750 ml, co pozwala nam na dostosowanie ilości materiału do potrzeb remontu.

 

 


Piana zimowa montażowa O2

Wygodna w aplikacji zimowa piana wężykowa Tytan Professional O2, jest rekomendowana głównie do uszczelnień i montażu okien, także w minusowych temperaturach. Doskonałe właściwości wypełniające i wysoką trwałość docenią nie tylko fachowcy, ale także użytkownicy indywidualni. Piana zimowa Tytan Professional O2 jest gotowa do użycia nawet przy temperaturze do minus 10˚C. Tworzy niezwykle trwałą i szczelną warstwę, zapewniającą najwyższą izolację cieplną, a także chroni przed hałasem z zewnątrz.

 

Piany zimowe – piany letnie

Produkty zimowe Tytan Professional są rekomendowane do stosowania przy temperaturze otoczenia i podłoża, sięgającej do minus 10˚C. Piany zimowe mają taką samą moc spajania oraz właściwości izolacyjne jak piany letnie, co oznacza że doskonale sprawują się w temperaturach dodatnich i można je stosować także w letnich miesiącach, przy czym należy pamiętać że ta relacja nie działa odwrotnie - pian letnich nie możemy zastosować zimą.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >