Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?

Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?

Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup starych domów „z duszą”, które często wymagają gruntownego remontu. Odtworzenie wszelkich oryginalnych elementów wyposażenia wymaga doświadczenia i profesjonalnych technologii. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zwłaszcza przywrócenie blasku zużytemu parkietowi. Chęć odtworzenia jego pierwotnego wyglądu jest często podyktowana autentycznym pięknem drewna i kunsztem, z jakim został ułożony wiele lat temu. Czytaj dalej

 

W ofercie marki PALLMANN należącej do grupy UZIN Utz pojawiło się nowe spoiwo do parkietów z zawartością włókien – PALL X-FILLER. Profesjonalny środek doskonale uzupełnia wszystkie spękania i szpary, gwarantując efekt profesjonalnej renowacji.


Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?

 

Czytaj również: Jakim środkiem chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi? Lazurowanie drewna

 

 Efektowny parkiet może być główną ozdobą także w nowoczesnych wnętrzach i kształtować ich charakter. Niestety naturalne drewno wraz z upływem czasu i bez odpowiedniej pielęgnacji ulega zużyciu, tracąc estetyczny wygląd. Jest również surowcem higroskopijnym, który w naturalnych warunkach „pracuje”, absorbując zawartą w powietrzu wilgoć lub oddając ją do otoczenia. W warunkach ogrzewania i suchego powietrza klepki mogą wysychać i kurczyć się, tworząc na powierzchni pakietu wyraźne szczeliny i pęknięcia. I tu z pomocą przychodzi PALLMANN PALL X-FILLER.


Stary parkiet jak nowy!

PALLMANN PALL X-FILLER to profesjonalne spoiwo do parkietów wykonanych z praktycznie wszystkich gatunków drewna. Wzbogacony włókami produkt cechuje się bardzo dobrymi właściwościami wypełniającymi. Jego odpowiednio dobrana konsystencja pozwala na precyzyjne i estetyczne wypełnienie wszelkich zakamarków, ubytków i szczelin. Opatentowana receptura z zawartością włókien zapewnia bardzo dobre właściwości wiążące produktu. Dzięki wysokiej stabilności spoiny i niskim naprężeniom wewnętrznym możliwe jest uzupełnianie nawet większych szczelin o szerokości do 3 mm. Produkt schnie szybko i tworzy warstwę o bardzo dużej przyczepności, którą można poddawać szlifowaniu i lakierowaniu, uzyskując jednolity efekt kolorystyczny.

 

Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?

PALLMAN PALL X-FILLER jest bardzo łatwy w aplikacji i zapewnia profesjonalny efekt renowacji

Prosty sposób aplikacji

Spoiwo PALLMANN PALL X-FILLER stosuje się po cyklinowaniu parkietu. Przed jego użyciem należy odczekać, aż osiągnie temperaturę pokojową, a następnie dobrze wstrząsnąć opakowanie. Powierzchnia, która ma być spoinowana, musi być czysta, sucha i pozbawiona zabrudzeń. Środek należy zmieszać z drobnym pyłem drewnianym pochodzącym z cyklinowania i rozrobić masę o gęstej konsystencji. Produkt nanosi się na całą powierzchnię podłogi drewnianej przy użyciu gładkiej szpachli. Po upływie ok 30-45 minut zaszpachlowana powierzchnia jest już utwardzona i gotowa do szlifowania. Do obróbki powierzchni najlepiej zastosować szlifierkę bębnową.

 

Czytaj również: Jak szybko usunąć starą powłokę malarską z drewnianych i metalowych mebli aby nałożyć nową?

 

Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?PALLMAN PALL X-FILLER w opakowaniu 10 l

Źródło: Echo PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17088 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >