Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

Ekologiczne źródło energii elektrycznej? Możesz mieć je w domu! Dowiedz się, jak uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej dla domu! Prezentujemy programy dofinansowania na 2020 r ! Czytaj dalej

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań na fotowoltaikę - odwiedź stronę https://gramwzielone.pl/dofinansowanie-na-fotowoltaike-moj-prad-i-inne-zrodla-dotacji


Fotowoltaika, czy warto?

Zakładamy, że czytasz ten artykuł, bo rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu. Czy fotowoltaika jest opłacalna i czy warto w nią inwestować? Wszystko wskazuje na to, że tak. Dostępne obecnie panele fotowoltaiczne i inne składowe systemu są na tyle wydajne, by nawet budowa mikroinstalacji była w pełni opłacalna. Chociaż sama inwestycja wydaje się kosztowna to dzięki korzystnym kredytom i dofinansowaniu nie wpływa ona znacząco na portfele Polaków. Owocuje za to szeregiem korzyści.

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

 

Czytaj również: Lekkie aluminiowe ramy do modułów fotowoltaicznych

 

 • Instalacje fotowoltaiczne znacznie obniżają rachunki za energię. Odnawialne źródła energii sprawiają również, że stajemy się niezależni od sieci elektroenergetycznej i ewentualne awarie, czy wzrosty rachunków za prąd przestają nas dotyczyć.
 • Instalacja fotowoltaiczna działa samodzielnie i nie wymaga naszego nadzoru.
 • Montaż instalacji fotowoltaicznych doprowadza do wzrostu produkcji energii elektrycznej z OZE, co korzystnie wpływa na środowisko i powietrze, którym oddychamy.
 • Fotowoltaika to inwestycja na długie lata. Instalację buduje się na 30 lat, a po tym czasie należy po prostu wymienić panele i niektóre elementy składowe.
 • Montaż instalacji jest stosunkowo "czysty" i nie powoduje zniszczenia elementów domu.
 • Domy wyposażone w instalację fotowoltaiczną są automatycznie więcej warte, co umożliwia korzystną sprzedaż w przyszłości.

 

Dofinansowanie odnawialnych źródeł energii

Obecnie szansę na dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej mają niemal wszystkie osoby w Polsce. Poniżej krótki spis programów oferujących dotacje na fotowoltaikę. Nadzorowaniem dotacji i przekazywaniem środków zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Program Mój Prąd

W ramach programu Mój Prąd, działającego od 23 lipca 2019, mamy szansę na zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych za budowę instalacji fotowoltaicznej (5 tys. zł). Obecnie trwa drugi nabów wniosków (od 13 stycznia 2020 r do 18 grudnia 2020 r). Na dofinansowanie mają szansę osoby fizyczne posiadające dom jednorodzinny. Kwalifikowane są instalacje o mocy od 2 kw do 10 kw.

 

Program Czyste Powietrze

Podobnie jak program Mój Prąd, Czyste Powietrze również dedykowany jest dla osób fizycznych posiadających gospodarstwo domowe. W ramach programu Czyste Powietrze mamy szansę na zwrot maksymalnie 53 tysięcy złotych z kosztów kwalifikowanych. W programie możemy wnioskować o zwrot kosztów z wielu inwestycji: zakup i montaż fotowoltaiki oraz wymianę starych źródeł ciepla i modernizację domu związaną z ociepleniem.

 

Program Agroenergia

Program Agroenergia dedykowany jest wyłącznie rolnikom indywidualnym. W skrócie oznacza to, by starać się o dotację, należy posiadać lub współposiadać gospodarstwo rolne i być rolnikiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Przez co najmniej 5 lat należy być nie tylko właścicielem lub współwłaścicielem gospodarstwa, ale gospodarstwo musi również działać. Wtedy masz szansę na zwrot części kosztów kwalifikowanych. Dotyczy to zarówno fotowoltaiki, jak i budowy i modernizacji starych źródeł ciepła, czy urządzeń produkcyjnych. Ogólnie mówiąc Agroenergia powstał w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko wynikającego z działalności rolniczej. Naprawdę warto złożyć wniosek!

 

Dotacje regionalne

Dotacje regionalne w dużej mierze dotyczą jednostek samorządu terytorialnego. W tym przypadku szereg dofinansowań wędruje do wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i to właśnie one są zobowiązane do składania wniosków w NFoŚiGW. Mimo tego z dotacji mogą skorzystać również indywidualne gospodarstwa domowe. Skontaktuj się w tej sprawie z urzędem swojego województwa!

 

Kredyty i pożyczki na korzystnych warunkach

Alternatywnym rozwiązaniem wsparcia jest również kredyt i pożyczka. Budżet programu, a właściwie programów, przewiduje również wsparcie pod postacią kredytu. Oprocentowanie pożyczki wyosi poniżej 5%, a bank bierze z tego niecały procent prowizji. Według informacji na stronie gov.pl, kredyt w ramach projektów nie może być dłuższy niż 15 lat.

 

Jak wypełniać wnioski?

W związku z pandemią koronawirusa na świecie, społeczeństwo stanęło przed szybkimi i nieuknionymi zmianami w codziennym funkcjonowaniu. Wpłynęło to również na proces składania wniosków o dofinansowanie. Obecnie nabór wniosków odbywa się drogą elektroniczną, co jest znacznie wygodniejsze. Wymaga jednak uważnego czytania poleceń, by wnioski o dotacje nie zostały odrzucone z powodu braku niektórych dokumentów lub błędne wypełnienie wniosku.

 

Czytaj również: Na co można przeznaczyć dofinansowanie z programu "Czyste powietrze"

 

UWAGA: Jeśli interesuje Cię program Mój Prąd i szczegóły składania wniosków, zerknij do wpisu Fotowoltaika Dofinansowanie 2020!

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

 

Czytaj również: Poznaj zalety i wady paneli słonecznych


Z budżetu przeznaczonego na dofinansowania do OZE wciąż zostało jeszcze mnóstwo pieniędzy. To kilkaset mln złotych wraz z którymi nadchodzą duże zmiany w produkowaniu energii w Polsce. Rozważasz zakup paneli słonecznych? Koniecznie skorzystaj z tego funduszu i weź udział w drugim już naborze wniosków!

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 482 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 186 Grupa: Firmy budow... Ja ostatnio musiałem zamówić worki na gruz i potrzebowałem bardzo mocnych worków. Mój znajomy polecił mi tą stronę https://ekoplastiksystem.pl/product-cate gory...
 • blacha trapezowa Liczba postów: 120 Grupa: Robimy dach Mi dużo bardziej podobają się blachodachówki panelowe, warto sprawdzić bo pod względem jakość cena świetnych propozycji nie brakuje m.in u braas.
 • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 171 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 166 Grupa: Nowości ara... Tez uważam, że tapety albo naklejki na ściany to bardzo dobry pomysł - bardzo ożywiają wnętrza
 • Rozbiórki Liczba postów: 101 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >