Domowe testy wody

Domowe testy wody

Przesuszona skóra, biały nalot na naczyniach czy metaliczny posmak herbaty to tylko niektóre z oznak, że z naszym domowym H2O jest coś nie tak. Aby dowiedzieć się, jaki dokładnie mamy problem z wodą, powinniśmy ją przebadać. Z testami do wody nawet w domowych warunkach zrobimy to niezwykle szybko.

 

Badania określające szczegółowe parametry wody można wykonać w laboratoriach terenowych stacji sanitarno-epidemiologicznych bądź skorzystać z usług niektórych producentów filtrów. Jeśli podejrzewamy, że nasza woda nie jest najlepszej jakości, warto najpierw wykonać prosty test określający jej podstawowe parametry. W ofercie firmy UST-M, polskiego producenta m.in. urządzeń uzdatniających wodę, znajdziemy niedrogie testy, przy pomocy których sprawdzimy jakość wody płynącej z naszych kranów.

 

Czytaj również: Podgrzewacz do wody z pompą ciepła

 

Woda po trzykroć zbadana - TEST-1 

Wewnątrz opakowania znajdują się trzy paski testowe. Każdy z nich bada inny parametr wody – twardość ogólną, zawartość chloru i odczyn PH. Aby wykonać badanie, wystarczy zanurzyć pasek w wodzie z kranu o temperaturze 15-25˚C. Po 2 sekundach test należy wyjąć, ściągnąć z niego nadmiar wody i po 60 sekundach odczytać wynik. Na opakowaniu TEST-1 znajdziemy instrukcję, jak należy interpretować wyniki.

 

Czytaj również: Podłogowy odpływ wody

 


 

Dla użytkowników studni - TEST-4

Test paskowy przeznaczony głównie dla osób korzystających z wody z tzw. ujęć własnych. W opakowaniu znajdziemy pasek określający zawartość żelaza w wodzie, trzy paski do badania zawartości manganu, a także zbiornik na badaną wodę oraz szczegółową instrukcję przeprowadzenia testów.

 

Czytaj również: Filtr do uzdatniania wody


STOP twardej wodzie - TEST-T

Dokładny, kropelkowy test twardości wody. W opakowaniu znajdziemy zbiorniczek ze specjalnym płynem, pojemnik na wodę i strzykawkę. Wykonanie testu jest bardzo proste. Do pojemnika na wodę odmierzamy strzykawką 5 ml wody, a następnie zakraplamy płyn. Dokładnie odmierzamy ilość wlanych kropel płynu do momentu, aż woda zmieni kolor z brunatnego na zielony. Liczba dodanych kropel wskazuje na stopień twardości wody. Skala podana na opakowaniu pomoże nam określić, czy woda jest twarda i w jakim stopniu.

 

Czytaj również: Poprawiamy instalację wodną

 


 

Jeśli wykonane testy wykażą, że woda, z której korzystamy, nie jest najlepszej jakości, możemy zwrócić się do producenta filtrów, aby pomógł nam dobrać odpowiednie urządzenie. Testy do wody UST-M dostępne są m.in. w marketach budowlanych i dobrych sklepach hydraulicznych.

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >