Drewniane wiaty garażowe - osłona na twój samochód

Drewniane wiaty garażowe - osłona na twój samochód

Parkowanie samochodu „pod chmurką” niesie za sobą poważne konsekwencje. Wystawianie auta na działanie czynników atmosferycznych sprawia, że szybciej ulegają zniszczeniu jego metalowe elementy i skraca się czas jego eksploatacji. Czytaj dalej

 

Szczególnie w przypadku nowych, drogich pojazdów warto zadbać o ich ochronę. Zapewni ją odpowiednio dobrana drewniana wiata garażowa.

 

Drewniana wiata garażowa – dobry wybór do domu i na działkę

Dysponowanie własnym zamkniętym garażem nie zawsze jest możliwe. Często nie pozwalają na to warunki terenowe. Dotyczy to w szczególności domów ulokowanych na wąskich działkach czy też terenów rekreacyjnych, na których każdy metr kwadratowy powierzchni jest bezcenny.


Drewniane wiaty garażowe - osłona na twój samochódWiata garażowa Revelatio

Czytaj również: Czy można wybudować ekologiczny i energooszczędny dom ekonomicznym kosztem?

 

Niekiedy ograniczenie stanowi też koszt budowy takich obiektów. Postawienie murowanego garażu wymaga drogich materiałów oraz wynajęcia ekipy, która wykona takie prace. Zdarza się też, i to wcale nierzadko, że murowaniec nie komponuje się z naturalnym otoczeniem. Każdy z wymienionych czynników jest powodem do tego, aby zwrócić uwagę na drewniane wiaty samochodowe.


Czym wyróżniają się takie konstrukcje? Jedną z ich wielu zalet z pewnością jest uniwersalność. Wykonane z naturalnego materiału doskonale komponują się z każdym otoczeniem. Dlatego wiaty garażowe drewniane mogą być uzupełnieniem domu mieszkalnego, zapewniając wygodne miejsce na samochód. Są też świetnym wyborem na działkę rekreacyjną, integrując się z naturalnym otoczeniem nie tylko przez materiał wykonania, ale też dzięki możliwości obsadzania ich roślinnością.


Wiata garażowa drewniana dla gości i klientów

Drewniane wiaty samochodowe są trwałe, estetyczne, efektowne i – co najważniejsze – dostępne w wielu wariantach. Jedną z ich wersji są konstrukcje wielostanowiskowe. Zbudowane z zadaszenia montowanego na drewnianych filarach, zapewniają miejsce do parkowania 2, 3, a nawet 4 pojazdów. Takie modele mogą stanowić element wyposażenia pensjonatu, restauracji, kawiarni czy ośrodka domków letniskowych.


Konstrukcje tego typu wyróżniają się nie tylko solidnością i perfekcją wykonania z dbałością o każdy detal. Są też wyjątkowo atrakcyjne w formie. Dzięki temu mogą być pięknym, stylowym dopełnieniem aranżacji budynku. Bez wątpienia są też praktyczne. Zapewniają miejsce, w którym wnętrze pojazdu nie nagrzewa się promieniami słonecznymi, a karoseria nie moknie w deszczu czy nie jest zasypywana śniegiem. Z tych powodów wiata garażowa drewniana jest niezastąpiona o każdej porze roku.


Wiaty samochodowe drewniane idealne na działkę

Parkowanie samochodu „pod chmurką” jest problemem nie tylko w sąsiedztwie domu czy hotelu. Jeśli dysponujesz działką rekreacyjną i latem spędzasz na niej wiele czasu, z pewnością pozostawienie auta na słońcu czy deszczu bywa koniecznością. Budynki murowane nie tylko zajmują wiele miejsca, ale też nie komponują się z naturalnym otoczeniem. Wiaty samochodowe drewniane rozwiązują te problemy, ponieważ:


 • prosta konstrukcja nie wymaga specjalnego przygotowania terenu i nie zajmuje wiele miejsca,
 • są wykonane z litego drewna, dzięki czemu nie mają wpływu na ekosystem,
 • skonstruowane w formie ażurowej ramy na filarach są przystosowane do obsadzania roślinnością. W efekcie nie tylko stają się częścią ogrodu, ale też dyskretnie maskują samochód,
 • są tanie i szybkie w montażu.

 

Na działkach i w ogrodach o mniejszej powierzchni sprawdzi się też wiata przyścienna garażowa drewniana. Natomiast tam, gdzie miejsca jest pod dostatkiem, możesz wybrać jednostanowiskowy model z domkiem narzędziowym.


Drewniane wiaty garażowe - osłona na twój samochódWiata garażowa Revelatio

 

Drewniana wiata garażowa jako alternatywa do garaży murowanych

Wybór wiaty garażowej wykonanej z drewna nie musi być podyktowany koniecznością. Te estetyczne i trwałe konstrukcje są typowo polskimi produktami, co z pewnością może być jednym z powodów ich zakupu. Wyróżniają się też pięknymi liniami zadaszenia, które z jednej strony nawiązują do stylowych domów letniskowych, a z drugiej – do tradycji góralskich. Dlatego bez problemu wkomponują się w krajobraz działki letniskowej czy domu o dowolnej aranżacji.


Drewniane wiaty garażowe mają też wiele zalet. Wśród tych najważniejszych można wymienić:


 • naturalny, ekologiczny charakter konstrukcji,
 • wysoki poziom estetyki,
 • różnorodność wymiarów, które pozwala na dobór konstrukcji do miejsca i liczby potrzebnych stanowisk,
 • oszczędność miejsca na działce czy w ogrodzie,
 • znacznie niższy koszt wykonania niż w przypadku garaży murowanych,
 • dopasowanie stylem do każdego krajobrazu,
 • lekkość konstrukcji, które nie wymaga fundamentów ani wzmacniania podłoża,
 • możliwość obsadzenia roślinami pnącymi,
 • możliwość połączenia funkcji parkingowych z gospodarczymi,
 • stosunkowo prosty i szybki montaż, na podstawie dostarczonej instrukcji.

 

Chociaż każda wiata garażowa drewniana jest budowana z naturalnego materiału, podatnego na działanie czynników środowiskowych, wszystkie konstrukcje są bardzo trwałe. Drewno zastosowane do ich produkcji jest poddawane impregnacji metodą ciśnieniową, z wykorzystaniem bezpiecznych bezchromowych preparatów. Surowiec jest też bardzo starannie dobierany pod względem jakości. Wiatę możesz zmontować samodzielnie na podstawie instrukcji lub zlecić ją specjalistom w momencie zakupu.

 


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >