Drewniany dom - trwały i ekologiczny

Drewniany dom - trwały i ekologiczny

Domy drewniane - choć wciąż nie tak popularne jak te z cegieł - mają wiele zalet. Korzystnie wpływają na środowisko i nasze zdrowie, a ponadto są trwałe i bezpieczne. By wznieść piękny, drewniany budynek warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, jak wytrzymałe na warunki atmosferyczne płyty drewnopochodne. Czytaj dalej

 

Budownictwo drewniane staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Rosnąca świadomość konsumentów dotycząca ekologii oraz jej wpływu na ludzkie zdrowie sprawia, że chętniej sięgamy po materiały naturalne. Drewno jest najdoskonalszym z nich, ponieważ jest nie tylko surowcem odnawialnym, ale również doskonale nadaje się do recyklingu. Znacząco wyróżnia się na tle innych materiałów budowlanych, jak beton czy stal, bowiem posiada małe zapotrzebowanie na energię pierwotną, co oznacza, że przy jego produkcji niemal nie zużywa się dodatkowej energii. Wzrost zainteresowania "drewnianymi" rozwiązaniami z pewnością spowodowany jest m.in. pojawieniem się na rynku produktów, które eliminują wady dotychczas stosowanych płyt i oferują jeszcze szersze możliwości ich wykorzystania. Wśród takich materiałów warto wymienić płyty firmy Pfleiderer - StyleBoard MDF.RWH, LivingBoard P5 oraz PremiumBoard MFP P5.


drewniany dom - trwały i ekologiczny

 

Do wewnątrz...

Oferowane przez Pfleiderer płyty PremiumBoard MFP P5 oraz LivingBoard P5 charakteryzują się dużą wytrzymałością, dlatego doskonale sprawdzają się przy wszelakich pracach budowlanych, tj. konstrukcja poszycia ścian, stropu czy podłogi. To także doskonały materiał do konstrukcji szkieletowych. Ich gęsta budowa gwarantuje dobrą izolacje akustyczną i termiczną, co z kolei pozwala oszczędzić kosztów związanych z ogrzewaniem czy wyciszaniem pomieszczeń. Zaletą PremiumBoard MFP P5 jest łatwość obróbki oraz odporność na zginanie.

 

drewniany dom - trwały i ekologiczny

 

Czytaj również: Dom na wodzie alternatywa dla tradycyjnego - jakie koszty generuje?

 

W odróżnieniu od tradycyjnych płyt, przenoszących siły głównie wzdłuż dłuższej krawędzi, jest jednakowo wytrzymała w każdym kierunku. Jest również odporna na wilgoć, dlatego znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach tj. łazienka. LivingBoard P5 to z kolei alternatywa dla tych, którzy poszukują produktów najbardziej ekologicznych. Zastosowanie w jej produkcji kleju wolnego od formaldehydu pozwoliło stworzyć płytę przyjazną naturze i zdrowiu użytkowników, a jednocześnie równie wytrzymałą i funkcjonalną.

Na zewnątrz...

Nazwa płyty StyleBoard MDF.RWH pochodzi od słów Roof, Wall, Humid (dach, ściana, wilgoć), co tłumaczy jej zastosowanie. Jest odporna na działanie wilgoci, zapewnia odpowiednią wentylację, wiatroizolację oraz dyfuzję pary wodnej. Doskonale sprawdzi się przy budowie konstrukcji dachów oraz ścianek kolankowych. StyleBoard MDF.RWH to płyta otwarta dyfuzyjnie, dzięki czemu skutecznie odparowuje nadmiar wilgoci z wewnętrznej przegrody dachu czy poszycia ściany na zewnątrz. To zaś chroni budynek przed rozwojem grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczeń.


drewniany dom - trwały i ekologiczny

 

Czytaj również: Współczesne domy z bali są nie tylko ekologiczne, zdrowe ale i estetyczne

 

Płyta jest również (podobnie jak inne materiały drewnopochodne Pfleiderer) łatwa w montażu. Płyty układa się bezpośrednio na krokwiach i łączy ze sobą za pomocą profili pióro-wpust. Obróbki krawędzi w przypadku zastosowania StyleBoard MDF.RWH nie są koniecznie.

Źródło: Profundo PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16636 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >