Drzwi wewnętrzne - ważny element aranżacji wnętrza

Drzwi wewnętrzne - ważny element aranżacji wnętrza

Drzwi wewnętrzne to ważny, lecz często niedoceniany element każdego domu. Pełnią one wiele różnych funkcji: zapewniają prywatność, poczucie bezpieczeństwa, pozwalają oddzielić poszczególne strefy wnętrza, dodają mu charakteru. Wymiana starych drzwi na nowe to sposób na metamorfozę domowej przestrzeni. W pakiecie z wysokiej jakości produktem, dopasowanym do naszego gustu, wybierzmy jego dobry montaż. Czytaj dalej

 

 

Nawet z pozoru mała zmiana aranżacji pomieszczeń może przynieść wielki efekt. Każdy styl wnętrzarski ma swoje charakterystyczne kolory i elementy wyposażenia. Wystarczy wybrać kilka i wprowadzić do wnętrza, by zyskało ono nowy look. Pomoże w tym również dobór nowoczesnych, designerskich drzwi, które „otwierają” przed nami zupełnie nowe możliwości – zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.


Warszawa, 14 listopada 2019 roku Mała zmiana, wielki efekt – wymieniamy drzwi wewnętrzne

Porta - drzwi Level


Kiedy wymienić drzwi?

Jednym z najczęstszych powodów wpływających na decyzję o wymianie drzwi jest ich zużycie. Po latach eksploatacji konstrukcja może stracić nie tylko na estetyce, lecz także na funkcjonalności. Decyzja o wymianie drzwi może być również podyktowana chęcią odświeżenia wystroju wnętrz domu lub mieszkania. Gust zmienia się z upływem czasu pod wpływem zmieniających się trendów i nowych możliwości, które pojawiają się na rynku. Dlatego potrzebujemy pewnych reorganizacji, również w najbliższym otoczeniu – zatem nawet najbardziej drobiazgowo przemyślana aranżacja w pewnym momencie nam się opatrzy i nie będzie już spełniać naszych oczekiwań. A własne M powinno być przecież źródłem radości – Na szybką metamorfozę wnętrza dobry jest każdy moment.

 

Mała zmiana, wielki efekt – wymieniamy drzwi wewnętrzne

Porta - drzwi Loft

 

Czytaj również: Drzwi wewnętrzne – nowoczesność czy klasyka?

 

Dużą popularnością cieszy się ostatnio styl loftowy i jego elementy łatwo można przenieść do tradycyjnego mieszkania. Wystarczy kilka prostych tricków, by osiągnąć zauważalny efekt. Przede wszystkim warto postawić na minimalizm, który doda wnętrzu przestronności. Doskonałym pomysłem jest wykończenie jednej ściany czerwoną cegłą lub dobrej jakości tapetą z takim wzorem. Mocno zauważalną zmianę wniesie też wymiana drzwi – wybór kolekcji o wyrazistym charakterze to gwarancja efektu dużej zmiany. Kolekcja w stylu loftowym odważnie, na zasadzie kontrastu łączy czarną ościeżnicę ze skrzydłem w wybranym odcieniu drewna, z czarnymi obrzeżami i czarną klamką, która wraz z czarnymi zawiasami stanowi w komplecie przysłowiową kropkę nad i. Mocnym akcentem będą też we wnętrzu drzwi z intrygującym zestawieniem pionowych i poziomych układów słoi drewna, ozdobione czarnymi intarsjami – tłumaczy Karolina Bykowska, Product Promotion Manager, PORTA DRZWI. Można też postawić na rozwiązanie w postaci ościeżnicy ukrytej w ścianie – wtedy drzwi można niejako „wtopić” w powierzchnię ściany, dobierając ich odpowiedni kolor.


Drzwi wewnętrzne - ważny element aranżacji wnętrza

Hörmann - drzwi Concepto

Jakie rozwiązanie wybrać?

Najbardziej uniwersalnym typem drzwi są modele jednoskrzydłowe. W dużych pomieszczeniach inwestorzy czasem decydują się też na konstrukcje z dwoma skrzydłami. W mniejszych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr, można pokusić się natomiast o zastosowanie skrzydeł wahadłowych, przesuwnych czy harmonijkowych. Ważna jest również kolorystyka, która musi pasować do wystroju przestrzeni. Pamiętajmy przy tym, że we wnętrzu powinny dominować maksymalnie trzy barwy, wówczas całość będzie prezentować się spójnie. Możemy dobrać kolor drzwi na zasadzie kontrastu z podłogą bądź też harmonii.


Drzwi wewnętrzne - ważny element aranżacji wnętrza

Hörmann - drzwi Concepto

 

Czytaj również: Dopasowanie drzwi do kuchni w stylu loftowym


Warto zwrócić też uwagę na styl skrzydła – może być zdobione bądź minimalistyczne, z przeszkleniem lub bez, a nawet posiadać konkretną fakturę. – Drzwi mogą imitować strukturę lnu. Takie skrzydło, które – zarówno wizualnie, jak i w dotyku przypomina len, buduje niepowtarzalny klimat. Len kojarzony jest bowiem z naturalnością i dobrym samopoczuciem – stwarza wyjątkową aurę. Jego dekoracyjna faktura na powierzchni skrzydła drzwiowego pozwala uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne, których intensywność będzie się zmieniać w zależności od pory dnia i światła, a także wybranego koloru. To wzornictwo dobrze komponuje się z różnymi kolorami drewna i pasuje do wnętrz łączących styl rustykalny z nowoczesnym mówi Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska Sp. z o.o. Niezależnie od powyższych kryteriów, w dużej mierze zależnych od naszego gustu i potrzeb, szukajmy rozwiązań trwałych, zaawansowanych technologicznie w salonach oferujących produkty renomowanych producentów i usługę profesjonalnego montażu. 


Drzwi wewnętrzne - ważny element aranżacji wnętrza

Hörmann - drzwi Concepto DesignLine

Dobry montaż podstawą komfortu

Montaż drzwi opłaca się powierzyć profesjonalistom. Nawet najwyższej jakości produkt nie będzie spełniać swoich funkcji, jeśli zostanie źle zainstalowany. Unikajmy zatem okazji w stylu – „montaż za złotówkę” lub „montaż gratis”, gdyż taka pozorna oszczędność może nas wiele kosztować – nie tylko pieniędzy (poprawki źle wykonanej usługi są kosztowne i czasochłonne), lecz także nerwów. Listę godnych zaufania firm zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej znajdziemy, np. na stronie www.dobrymontaz.com, w zakładce „Znajdź montera”. 

 

Dobrze dopasowane i zamontowane drzwi to piękno i wygoda, a zarazem wyrazisty element wnętrza, który przyciąga uwagę i wnosi zauważalną zmianę w domowej przestrzeni. Szerokie możliwości personalizacji i wyboru drzwi, dają nam swobodę i radość tworzenia wymarzonej aranżacji, pozwalając na uzyskanie prawdziwego efektu „wow”.

Źródło: AVEEX / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15724 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 252

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >