Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

Wielkoformatowe płyty elewacyjne, chociaż kojarzą się najczęściej z biurowcami czy wieżowcami, wcale nie są zarezerwowane dla obiektów komercyjnych. Spieki kwarcowe to innowacyjny materiał, za pomocą którego można stworzyć unikalną fasadę i podkreślić nowoczesność każdego budynku. Czytaj dalej

 

 

Materiał złożony z naturalnych komponentów, wyjątkowo trwały i odporny, do tego lekki, łatwy w montażu i w pełni ekologiczny, a nawet samoczyszczący. Brzmi jak tworzywo przyszłości? Spieki kwarcowe włoskiej marki LAMINAM cieszą się coraz większym zainteresowaniem architektów. Wykończone nimi budynki można spotkać już nie tylko w największych metropoliach, lecz także na ulicach polskich miast. Nic dziwnego, ich parametry techniczne, funkcjonalne i walory estetyczne powodują, że są idealnym materiałem elewacyjnym dla nowoczesnego budownictwa: zarówno dla obiektów komercyjnych, budynków mieszkalnych, jak i prywatnych domów.


Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

 

Dzięki spiekom kwarcowym LAMINAM na elewacji można osiągnąć efekt przypominający cement, beton przemysłowy, mokry tynk, stal, drewno, kamień naturalny czy gładką polerowaną powierzchnię. Wśród najchętniej wybieranych dekorów jest linia Blend, czyli  płyty inspirowane cementem, linia Calce inspirowana mokrym tynkiem i betonem przemysłowym oraz gładkie wzory z linii Collection – od nieskazitelnej bieli aż po szarości, grafit i intensywną czerń. Płyty LAMINAM można więc bez problemu dopasować do funkcji danego budynku, a także wpisać go w otaczającą przestrzeń. Co więcej, ten sam wzór spieków można wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, tworząc spójną i harmonijną architekturę.


Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

 

Czytaj również: Zdrowe wykończenia ścian - tynki, szpachle i gładzie o naturalnej zdolności regulacji mikroklimatu

 

Płyty ze spieków kwarcowych występują w dwóch formatach: 100 x 300 cm (L) oraz 324 x 162 cm (XL). Ich wielkość sprawia, że tworzą na budynku jednolitą powierzchnię, a dzięki temu wyglądają szlachetnie i nowocześnie.  Do tego są bardzo cienkie – mierzą od 3,5 do 20 mm. Mimo to są odporne na zarysowania, szoki termiczne oraz promieniowanie UV. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał bez względu na warunki pogodowe nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów. Dodatkową zaletą materiału jest odporność na graffiti, która ma duże znaczenie w przypadku stosowania płyt na zewnątrz budynków. Wszystkie te właściwości spieków użytych na elewacjach poparte są 25-letnią gwarancją.


Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

 

Na spiekach LAMINAM można dodatkowo zastosować powłokę Hydrotect, dzięki której płyty same się oczyszczają, są antybakteryjne, niwelują nieprzyjemne zapachy, a nawet oczyszczają powietrze. System działania powłoki oparty jest na zasadzie fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła promieniowania słonecznego, a deszcz usuwa resztki zanieczyszczeń. To sprawia, że elewacja wykonana ze spieków kwarcowych LAMINAM jest nie tylko w pełni ekologiczna, lecz także ekonomiczna.


Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

 

Czytaj również: Kompletny, termoizolacyjny system do wykonywania klinkierowych elewacji

 

Ostatni ważny aspekt wyróżniający spieki kwarcowe LAMINAM to ich nieskomplikowany montaż. Można je kleić bezpośrednio do ocieplenia, tworzyć elewacje wentylowane i wykorzystywać najbardziej klasyczne systemy – klejenie do profili aluminiowych czy montaż płyt w ramach na podkonstrukcji aluminiowej. System wieszania płyt elewacyjnych na ramie aluminiowej cechuje się między innymi tym, że można go instalować w każdych warunkach pogodowych i do dowolnej wysokości budynku.


Elewacja ze spieków kwarcowych nie tylko na biurowce

Źródło: HSH PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17766 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >