Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

Choć nie widać ich gołym okiem, to właśnie one są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach i nieestetycznych przebarwień na ścianach. Mowa o groźnych dla zdrowia drobnoustrojach, jakimi są grzyby i pleśnie. Najlepszym sposobem an to, aby zapobiec ich rozwojowi jest zastosowanie farby grzybobójczej. Radzimy, jaką farbę antygrzybiczną wybrać i gdzie warto ją zastosować. Czytaj dalej

Farba grzybobójcza – czemu warto ją stosować?

Wiele osób przeprowadzając remont mieszkania nie bierze pod uwagę tego, by zastosowane materiały budowlane były nie tylko solidne, ale również korzystne dla zdrowia domowników. Tymczasem, zastosowanie nieodpowiedniej farby w wymagających pomieszczeniach może nieść ze sobą bardzo poważne skutki. Mowa o rozwoju grzybów i pleśni, które mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie osób mających z nimi długotrwały kontakt.

 

Grzyby i pleśnie rozwijają się na powierzchni farb pod wpływem wilgoci, która jest głównym czynnikiem ich wzrostu. Wilgoć jest efektem częstego używania urządzeń sanitarnych (np. w łazience lub kuchni), a niejednokrotnie także awarii wspomnianych sprzętów. Grzyby i pleśnie „lubią” chłodne powierzchnie, dlatego często rozwijają się na ścianach słabo dogrzanych.

 

Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

 

Czytaj również: Czym czyścić silne zbrudzenia po remoncie, takie jak płytki po fudze czy narzędzia po zaprawach cementowych?

 

Jak drobnoustroje na ścianach wpływają na otoczenie? Poza tym, że szpecą ściany poprzez tworzenie widocznych zacieków i plam, wywołują alergie lub zaostrzają te już istniejące. Długotrwałe wdychanie powietrza, w których obecne są drobinki pleśni i grzybów jest bardzo groźne dla układu oddechowego. Na ich wpływ szczególnie podatne są dzieci oraz osoby starsze.

 

Zastosowanie farb grzybobójczych to najprostszy sposób na zapobieganie uporczywym grzybom i pleśniom. Zamiast regularnie pokrywać ścianę środkiem antygrzybicznym, możesz zrobić to tylko raz - i to na etapie remontu.

 

Antygrzybiczna termofarba Active Thermo Spin

 

Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

 

Czytaj również: Akrylowy lakier do ozdabiania i zabezpieczania betonu architektonicznego

 

Przykładem doskonałej farby grzybobójczej jest Active Thermo Spin, do produkcji której wykorzystuje się innowacyjne składniki zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów. Czym Active Thermo Spin deklasuje konkurencyjne farby antygrzybiczne?

 

Mikrosfery szklane – dla ciepłych i czystych ścian

Zastosowanie mikrosfer szklanych sprawia, że ściana staje się cieplejsza, a co za tym idzie, poprawie ulega ogólny komfort termiczny w pomieszczeniu. Ciepła ściana to mniejsze ryzyko tworzenia się grzybów, a także zwiększona oszczędność na energii grzewczej.

 

Składniki zabójcze dla grzybów

Active Thermo Spin zawiera cynk oraz biocydy – substancje, które zapobiegają rozwojowi grzybów oraz pleśni. Jednocześnie, owe składniki antygrzybiczne są zupełnie bezpieczne dla alergików i osób z chorobami układu oddechowego.

 

Farba grzybobójcza łatwa w zastosowaniu

Active Thermo Spin może być zastosowana na sufitach i ścianach. Już jedna warstwa zapewnia dobre krycie, a lekka konsystencja pozwala na bezproblemową aplikację farby.

 

Farba grzybobójcza – gdzie ją zastosować?

Farba antygrzybicza Active Thermo Spin najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach cechujących się podwyższoną wilgotnością, a więc np. w kuchni i łazience. Z powodzeniem spełni swoją rolę w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak baseny, siłownie czy szkoły. Warto zastosować farbę grzybobójczą również wszędzie tam, gdzie wentylacja otoczenia jest znacznie ograniczona.

 

Wybierz farbę grzybobójczą – dla estetyki i zdrowia

Dobra farba antygrzybiczna to nie tylko gwarancja estetycznych ścian i sufitów, ale i troska o zdrowie domowników. Active Thermo Spin zapewni Ci obydwie korzyści!

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa maszyn Liczba postów: 318 Grupa: Firmy budow... Myślę, że możesz również zainteresować się ofertą firmy www.raion.net.pl. Zajmują się kompleksową automatyzacją linii pakujących i produkcyjnych. Dysponują w ty...
  • Recykling materiałów budowlanych Liczba postów: 137 Grupa: Budowa i re... Jeżeli szukacie profesjonalnego wsparcia w zakresie wyboru dobrej jakości producenta beczek plastikowych to tutaj na pewno warto wziąć pod uwagę ofertę przygot...
  • Siatki i osłony rusztowaniowe Liczba postów: 45 Grupa: Budowa i re... Polecam zapoznać sie z tym artykułem "przyłbice i maski spawalnicze. Dlaczego należy je stosować?" z tej strony https://www.metalopedia.pl/artykul/przyl bice-i-m...
  • Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Liczba postów: 65 Grupa: Firmy budow... Ja wynajmowałem niedawno rusztowania ramowe od firmy www.stalkol.com. Zaoferowali mi także pomoc w transporcie, montażu i demontażu sprzętu. Rusztowania były ut...
  • Markiza z czujnikiem wiatru i słońca Liczba postów: 10 Grupa: Budowa i re... Markizy to doskonałe rozwiazanie, w szczególności kiedy są wodoszczelne. Polecam modele http://rolety-piogal.pl/markizy.html

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16278 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >