Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się w logistyce. Czemu właśnie ze stali warto wykonać halę magazynową? O czym pamiętać planując taką inwestycję?

 

Są stosunkowo tanie, funkcjonalne i szybkie w budowie, a w razie potrzeby można je bez problemów przenieść w inne miejsce. Hale stalowe są coraz poważniejszą konkurencją dla konstrukcji żelbetowych. Ich liczne zalety sprawiają, że znajdują wiele zastosowań. Poza obiektami przemysłowymi, rolniczymi, sportowymi czy handlowymi, doskonale sprawdzają się jako hale magazynowe. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla inwestorów, w którym wyjaśniamy, o czym pamiętać na etapie projektowania i budowy stalowej hali magazynowej.

 

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

 

Magazynowa hala stalowa – projekt

Na funkcjonalność i wytrzymałość hali magazynowej w największej mierze wpływa to, w jaki sposób została zaprojektowana. Projektowanie hali magazynowej należy rozpocząć od ustalenia jej wielkości. Musi ona być wystarczająca, by pomieścić towar, sprzęt oraz pomieszczenia socjalne czy biurowe, a jednocześnie nie za duża, co wiązałoby się ze zbędnymi, wysokimi kosztami eksploatacji.

 

Najważniejszy element projektu hali magazynowej to koncepcja jego konstrukcji nośnej. By obiekt dobrze pełnił swoje funkcje, należy prawidłowo wybrać rodzaj ścian i dachu, wyznaczyć ilość drzwi, bram oraz miejsc na załadunek i rozładunek samochodów, a także prawidłowo rozmieścić te elementy. Ogromne znaczenie ma poza tym ochrona przeciwpożarowa – zabezpieczenie całej konstrukcji, odporne na ogień ściany i systemy alarmowe.

 

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

 

Czytaj również: Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowoczesności

 

Projektanci hali stalowej pod uwagę muszą wziąć wielkość działki, ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne panujące w danej okolicy. Dla funkcjonalności obiektu ogromne znaczenie ma także możliwość utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności poprzez dobrze zaprojektowaną klimatyzację i ogrzewanie oraz opracowanie funkcjonalnej i niezawodnej instalacji wodno kanalizacyjnej.

 

Komu powierzyć budowę hali magazynowej?

Projekt i budowa hali stalowej wymagają specjalistycznej wiedzy i dostępu do odpowiednich technologii. To najlepszy powód, by wybór wykonawcy dobrze przemyśleć i upewnić się, że jego usługi będą stały na wysokim poziomie. O ich jakości wiele powiedzą opinie wcześniejszych klientów oraz poprzednie realizacje, z którymi można zapoznać się na stronie firmy.

 

Warto też sprawdzić, jakimi ekipami wykonawczymi dysponuje dane przedsiębiorstwo. Od tego zależy nie tylko jakość hali, ale też szybkość realizacji inwestycji. Ofertę obejmującą opracowanie projektu oraz jej budowę wraz z przykładami dotychczasowych realizacji znajdziesz na stronie MCM Project.

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć na temat hal namiotowych

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 126 Grupa: Firmy budow... Jeżeli rozglądacie się za sprawdzoną firmą, która działa na rynku kruszyw i robi to dobrze to skontaktujcie się z http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw -i-pi...
  • Rozbiórki Liczba postów: 81 Grupa: Stawiamy śc... Też sobie zapiszę i chętnie skorzystam z takiej opcji, bo niedługo planujemy budowę domu na nowo na działce po rodzicach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 226 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • dachy.wszystko o dachach.opinie Liczba postów: 11 Grupa: Robimy dach Warto wydaje mi się dodatkowo wspomnieć, że wiele ciekawych materiałów na temat wykonania dachu itd. znajdziesz na kanale Youtube Braas także warto do nich zajr...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 301 Grupa: Robimy stro... A co myślicie o takiej firmie polski producent podłóg ? Sprawdzi się? Chodzi mi przede wszystkim o coś solidnego, żeby wytrzymało kilka ładnych lat.
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 15 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19251 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >