Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się w logistyce. Czemu właśnie ze stali warto wykonać halę magazynową? O czym pamiętać planując taką inwestycję?

 

Są stosunkowo tanie, funkcjonalne i szybkie w budowie, a w razie potrzeby można je bez problemów przenieść w inne miejsce. Hale stalowe są coraz poważniejszą konkurencją dla konstrukcji żelbetowych. Ich liczne zalety sprawiają, że znajdują wiele zastosowań. Poza obiektami przemysłowymi, rolniczymi, sportowymi czy handlowymi, doskonale sprawdzają się jako hale magazynowe. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla inwestorów, w którym wyjaśniamy, o czym pamiętać na etapie projektowania i budowy stalowej hali magazynowej.

 

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

 

Magazynowa hala stalowa – projekt

Na funkcjonalność i wytrzymałość hali magazynowej w największej mierze wpływa to, w jaki sposób została zaprojektowana. Projektowanie hali magazynowej należy rozpocząć od ustalenia jej wielkości. Musi ona być wystarczająca, by pomieścić towar, sprzęt oraz pomieszczenia socjalne czy biurowe, a jednocześnie nie za duża, co wiązałoby się ze zbędnymi, wysokimi kosztami eksploatacji.

 

Najważniejszy element projektu hali magazynowej to koncepcja jego konstrukcji nośnej. By obiekt dobrze pełnił swoje funkcje, należy prawidłowo wybrać rodzaj ścian i dachu, wyznaczyć ilość drzwi, bram oraz miejsc na załadunek i rozładunek samochodów, a także prawidłowo rozmieścić te elementy. Ogromne znaczenie ma poza tym ochrona przeciwpożarowa – zabezpieczenie całej konstrukcji, odporne na ogień ściany i systemy alarmowe.

 

Hale magazynowe: budowa i zastosowanie

 

Czytaj również: Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowoczesności

 

Projektanci hali stalowej pod uwagę muszą wziąć wielkość działki, ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne panujące w danej okolicy. Dla funkcjonalności obiektu ogromne znaczenie ma także możliwość utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności poprzez dobrze zaprojektowaną klimatyzację i ogrzewanie oraz opracowanie funkcjonalnej i niezawodnej instalacji wodno kanalizacyjnej.

 

Komu powierzyć budowę hali magazynowej?

Projekt i budowa hali stalowej wymagają specjalistycznej wiedzy i dostępu do odpowiednich technologii. To najlepszy powód, by wybór wykonawcy dobrze przemyśleć i upewnić się, że jego usługi będą stały na wysokim poziomie. O ich jakości wiele powiedzą opinie wcześniejszych klientów oraz poprzednie realizacje, z którymi można zapoznać się na stronie firmy.

 

Warto też sprawdzić, jakimi ekipami wykonawczymi dysponuje dane przedsiębiorstwo. Od tego zależy nie tylko jakość hali, ale też szybkość realizacji inwestycji. Ofertę obejmującą opracowanie projektu oraz jej budowę wraz z przykładami dotychczasowych realizacji znajdziesz na stronie MCM Project.

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć na temat hal namiotowych

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 88 Grupa: Ekologiczny... Użytkownik raf-zel napisał: Jak połączyć ładnie klinkier z tynkiem cienkowarstwowym? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Jak czyścić taki klinkier? Szanow...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 237 Grupa: Robimy stro... Nie tylko wierzch jest ważny, ale także dobra wylewka pod spód takiej podłogi. U siebie mam zrobioną wylewka anhydrytowa łódzkie którą zrobiliśmy specjalnie od....
  • Podłogi Liczba postów: 161 Grupa: Robimy stro... A co do posadzki, to na jaką się zdecydowaliście? Dużo dobrego słyszałem o posadzki anhydrytowe Łódź i ciekawi mnie wasza opinia o jastrychu.
  • Schody i poręcze o nowoczesnych kształtach Liczba postów: 24 Grupa: Schody i ba... Bardzo ładne i efektowne schody można zamówić z tej firmy https://wroblewskidesign.pl/. Firma oferuję produkcję schodów na zamówienie: klasycznych, nowoczesnyc...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 123 Grupa: Firmy budow... Kilka miesięcy temu korzystałem także z usług firmy www.wotra.pl. Specjalizują się w profesjonalnych pracach rozbiórkowych oraz transporcie materiałów budowlany...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 199 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19170 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >