Innowacyjny system zarządzania energią w Baltic Plaza Hotel Medi SPA&fit w Kołobrzegu

Innowacyjny system zarządzania energią w Baltic Plaza Hotel Medi SPA&fit w Kołobrzegu

Inteligentny System Zarządzania Energią lokalnego systemu energetycznego, rozproszonych, poligeneracyjnych źródeł, w tym trigeneracji i OZE, czyli łącznie ciepła, chłodu i energii elektrycznej optymalizujący produkcję i wykorzystanie energii. Czytaj dalej

Sea Development Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Inteligentny System Zarządzania Energią Poligeneracyjnych Źródeł Rozproszonych Skali Mikro z Wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji w Procesach Samouczenia Maszynowego” dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, których wyniki będą służyły do opracowania i wdrożenia do działalności gospodarczej hotelu nowego procesu dzięki stworzeniu Inteligentnego Systemu Zarządzania Energią– samouczącego się systemu (w oparciu o technologię sztucznej inteligencji) służącego optymalizacji produkcji i wykorzystania energii elektrycznej, ciepła i chłodu.

 

W wyniku projektu zostanie pozyskana nowa, unikalna wiedza na temat tworzenia i optymalizacji inteligentnych systemów energetycznych o zasięgu lokalnym. Układ będzie badany dla zastosowań w energetyce rozproszonej, w tym w szczególności wdrażającej wysokosprawna kogenerację/ trigenerację i OZE.

 

Na podstawie badań zostanie opracowany samouczący się system optymalizujący procesy regulacji i zarządzanie przepływem energii w mikrosieci obiektu z uwzględnieniem ograniczeń technicznych, warunków środowiskowych i wymagań odnośnie komfortu użytkowników obiektu.

 

 

Realizacja projektu umożliwi stworzenie innowacyjnego procesu zarządzania całkowitą energią (Energia elektryczna, ciepło i chłód) systemów poligeneracyjnych w skali mikro (jedno przedsiębiorstwo/ miniklaster) podnosząc tym w sposób istotny efektywność energetyczną i ekonomiczną organizacji.

 

Okres realizacji projektu lipiec 2019-czerwiec 2020 r.

 

 

Wartość dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 604 414 PLN

 Źródło: Sea Development / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16253 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >