Instalacje grzewcze – lista artykułów

Jaki system ogrzewania będzie najlepszym wyborem w domku letniskowym

Z racji sezonowego korzystania w domkach letniskowych nie ma konieczności montowania pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Jednak, jeśli chcesz wypoczywać w nim komfortowo, zwłaszcza podczas chłodniejszych nocy, zaopatrz się w elektryczny grzejnik konwekcyjny, który jest tani i łatwy w obsłudze.

Wymiana urządzenia grzewczego na nowszy model - kocioł kondensacyjny

W Polsce ze względu na warunki klimatyczne sezon grzewczy stanowi aż 2/3 roku. Okres od września do kwietnia to osiem miesięcy, podczas których optymalna temperatura w budynku zależy od kondycji i rodzaju posiadanego urządzenia grzewczego. Z tego powodu niebagatelnym zadaniem jest kontrola i ocena systemu grzewczego, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów w momencie, gdy na reakcję będzie już zbyt późno.

Ogrzewanie podłogowe - jak długą historię ma ten sposób ogrzewania?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne w polskich domach ze względu na oszczędność energii i komfort użytkowania. Chociaż ten sposób ogrzewania kojarzony jest z nowoczesnością, to jego początki sięgają L wieku p.n.e. Wówczas na terenie dzisiejszej Korei Północnej powstał pierwszy system z wykorzystaniem paleniska pod schronieniem. Poznaj historię ogrzewania podłogowego i zobacz, jak zmieniało się na przestrzeni lat, by na dobre zagościć w naszych domach.

Grzejnik z cichym wentylatorem, który przyspiesza podwyższenie/obniżenie temperatury w pomieszczeniu

Aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim - nie musisz kupować klimatyzatora. O chłodzenie pomieszczeń w Twoim domu zadba pompa ciepła i połączony z nią grzejnik, które jeszcze niedawno pracowały w trybie ogrzewania.

Grzejnik z inteligentnym systemem sterowania, który sam wie kiedy się włączyć i wyłączyć

Istnieją grzejniki, które same obniżają temperaturę w pomieszczeniach, gdy jest noc lub nie ma nikogo w domu. Natomiast później podnoszą ją, gdy domownicy wrócą. Urządzenia z inteligentnym systemem sterowania są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także energooszczędne.

Jak dogrzać zimną łazienkę?

W jaki sposób możesz podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. w przeciągu kilku minut? Dzięki grzejnikowi, który posiada wentylator i tryb pracy z pełną mocą. Odpowiada on za to, aby Twoja łazienka była zawsze gotowa do kąpieli lub prysznica - zapewnia ciepło i suche ręczniki.

Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu

Grzejniki elektryczne w ostatnim czasie zyskują olbrzymią popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Trudno się dziwić, gdyż te nowoczesne urządzenia sprawdzają się naprawdę w rozmaitych przestrzeniach, oferując szereg niezmiernie praktycznych właściwości oraz funkcji, które podnoszą komfort życia.

Dekoracyjny grzejnik elektryczny z funkcją podświetlenia

Jak zapewnić sobie stałą i łagodną temperaturę? Jednym ze sposobów są elektryczne grzejniki dekoracyjne, które stopniowo oddają ciepło. Dbają o to, aby temperatura nie spadła poniżej tej, którą ustawisz. Dzięki podświetleniu stworzą nastrojowy klimat.

Grzejnik nie tylko wydajny, ale również estetyczny i kolorowy

Już nie tylko grzeją, są także pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza. Dzisiejsze grzejniki, dzięki różnorodności form i barw potrafią idealnie wtopić się w aranżację pomieszczenia bądź podkreślić jej charakter. Klasyczna biel, czerwień a może odważna czerń – wygląd grzejników w domu czy biurze zależy dziś tylko od naszych indywidualnych potrzeb.

Przedłużona gwarancja bezpieczna opcja zakupu kotła kondensacyjnego

Trudno wyobrazić sobie urządzenie, od którego wymagamy większej niezawodności w budynku, niż od urządzenia grzewczego. W wielu domach funkcję tę pełni kondensacyjny kocioł gazowy. Uszkodzony piekarnik lub pralka to problem znacznie mniejszej wagi niż uszkodzony kocioł, który odpowiada zarówno za dostarczanie ciepłej wody użytkowej do kąpieli, jak i za ogrzewanie budynku. To skłania wielu inwestorów do wdrożenia sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w realizacji jego funkcji. Warto zatem zwrócić uwagę na gwarancję, której udziela producent kotła, ze szczególnym uwzględnieniem dodatkowej, przedłużonej gwarancji.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16324 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >