Instalacje grzewcze – lista artykułów

Nowoczesne grzejniki z tradycyjnymi żeberkami w stylu retro

Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz ponadczasową formą. Takie właśnie są nowe rozwiązania grzewcze producenta grzejników. Grzejniki z nowej kolekcji wyróżniają się nie tylko retro estetyką, ale również wysoką wydajnością cieplną. Są dostępne w wielu wariantach oraz rozmiarach, dzięki czemu wpasują się do każdego wnętrza, od klasycznych kamienic po nowoczesne lofty przemysłowe.

Designerskie grzejniki dekoracyjne do nowoczesnego salonu

Wszystko na świecie się zmienia. Nie dziwi więc fakt, że zmieniają się także kształty i formy grzejników. Dawniej zwane po prostu kaloryferami dziś przybierają nazwę grzejników dekoracyjnych. Kiedy jesteśmy na etapie urządzania naszego mieszkania często, o ile nie zawsze kierujemy się funkcjonalnością. Stawiamy przy tym na rozwiązania, które będą dla nas wygodne i będą przy tym dobrze wyglądały. Tak jest również z grzejnikami. Warto wybrać model, który poza ogrzaniem, udekoruje również nasze wnętrze np. salon. Zobacz pięć topowych propozycji.

Grzejnik - podpowiadamy, jaki wybrać, i jak zamontować

Odświeżając swoje mieszkanie często pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to zmiana koloru ścian. Idąc dalej stwierdzamy, że jak malowanie ścian to od razu zmiana wyposażenia. Zdarza się, że idąc za ciosem, kończy się na większym remoncie. Wiąże się to również z wymianą grzejnika. I tu zaczynają się schody… Dlatego ekspert budowlany odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące grzejników – zarówno łazienkowych, jak i pokojowych.

Kocioł na paliwo stałe a ogrzewanie podłogowe

Nowoczesne budownictwo wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań. Postęp technologiczny w tym obszarze pozwala na stosowanie zaawansowanych urządzeń. Do takich, z pewnością można zaliczyć kotły 5 klasy. Jest to nowoczesne źródło ciepła, które zapewnia komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto, w nowych budynkach bardzo często stosuje się ogrzewanie podłogowe wodne. Charakterystyka pracy kotłów na pellet i podłogówki nieco się od siebie różni. Istnieją rozwiązania, które pomagają zoptymalizować działanie takiego systemu. Jest to bardzo popularne połączenie, ze względu na szereg zalet, które posiada.

5 właściwości gazowego kotła kondensacyjnego, które warto poznać przed zakupem

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny został zaprojektowany tak, aby przy zachowaniu najwyższej wydajności, jego montaż i obsługa były proste i przyjazne użytkownikowi. Urządzenie, mimo niewielkich rozmiarów, prezentuje duże możliwości. Czym wyróżnia się kocioł? Odpowiadamy w kilku punktach.

Wymiana grzejników - kiedy trzeba się już na nią zdecydować, to jak to zrobić z głową?

Powoli kończy się okres grzewczy. To dobry czas, aby ocenić nasze ogrzewanie - co nie działało tak, jak powinno, w którym pomieszczeniu było zbyt zimno, jak wyglądały koszty ogrzewania? Pozwoli nam to odpowiedzieć na pytanie, czy grzejniki spełniają swoją funkcję, czy może pora je wymienić.

Jaka pompa ciepła zapewni odpowiedni komfort ciepła w mieszkaniu i będzie ekologiczna dla środowiska?

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia grzewcze wykorzystujące w swoim działaniu odnawialne źródła energii. Na ich neutralność dla środowiska ma również wpływ to, jaki czynnik chłodniczy jest wykorzystywany w ich obiegu termodynamicznym. Eksperci wyjaśniają, dlaczego tak istotne jest wykorzystywanie naturalnych czynników chłodniczych, takich jak propan.

Wybierając grzejniki pamiętajmy, że materiał, z którego wykonany jest grzejnik, nie jest bez znaczenia

Stalowe, chromowane czy aluminiowe? Ile rodzajów, tyle możliwości wyboru! Czym się różnią oraz czy materiał użyty do wyprodukowania grzejnika, ma znaczenie – o to zapytaliśmy eksperta.

Nowa pompa ciepła - sprawdź co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązania grzewcze, które wobec postępującego ocieplenia klimatu, stają się niezbędnym elementem w nowobudowanych, jak i modernizowanych domach. Urządzenia te mogą także pod pewnymi względami zastępować tradycyjne i nieefektywne kotły na paliwa stałe, pozytywnie wpływając przy tym na środowisko naturalne. Jednak, żeby mieć pewność dobrej inwestycji podczas wyboru konkretnego rozwiązania, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Sposoby na przedłużenie żywotności gazowego kotła kondensacyjnego

Wyobraź sobie rodzinne przyjęcie. Za oknem temperatura sięga -20°C i prószy śnieg. Idziesz do kuchni i… z kranu leci zimna woda. Dotykasz grzejnika i jest lodowaty, zerkasz na regulator temperatury, a na jego wyświetlaczu powoli spadają stopnie. Brzmi jak scena z horroru, prawda? Nie do końca! Możesz tego doświadczyć podczas awarii kotła kondensacyjnego w domu. Jak nie dopuścić do takiej sytuacji i przedłużyć żywotność urządzenia grzewczego?


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15786 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >