Instalacje grzewcze – lista artykułów

Niewidoczne grzejniki podtynkowe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.

Nowoczesne wnętrza wyróżnia obecnie styl industrialny, w którym dominuje beton. Zmorą projektantów i inwestorów jest w tym przypadku ogrzewanie i chęć ukrycia grzejników. Jak ten problem rozwiązać?

Ogrzewacz wody, który zużywa mało energii.

Ogrzewacz termodynamiczny, który instaluje się w piwnicy czy garażu, to połączenie pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Dzięki energii z powietrza, ogrzewa wodę taniej niż węgiel, gaz ziemny, olej opałowy czy prąd. Można zarządzać nim zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

Grzejnik do pokoju dziecięcego - jaki powinien być?

W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju? Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.

Nowoczesne kotły na pellet gwarancją oszczędności w ogrzewaniu.

W dobie szybujących cen energii elektrycznej i gazu, nieustannie poszukujemy tańszych rozwiązań grzewczych. Kotły na paliwa biogeniczne charakteryzuje coraz wyższa - sięgająca 89% - sprawność. Automatyzacja pracy kotłów pelletowych sprawia z kolei, że są one nie tylko ekonomiczne, ale także bardzo wygodne w użytkowaniu. Wymagają bowiem obsługi raz na 5-7 dni.

Grzejniki elektryczne jakie wybrać?

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Nie we wszystkich domach jest jednak ciepło i komfortowo. Dlaczego? Często okazuje się, że popełniliśmy błąd decydując się na wybór instalacji grzewczej bez zamówienia profesjonalnego projektu. Efekt oszczędności jest taki, że mamy źle dobrane grzejniki i potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła.

Izolacja termiczna w piecach i kotłach przemysłowych

Dobrze wykonana izolacja termiczna stosowana w wymagającym środowisku, jakim jest przemysł, powinna odznaczać się odpornością na wibracje, uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę oraz wilgotność, a także na szkodliwe czynniki chemiczne i korozję.

Jak zintegrować istniejący system grzewczy z mieszkaniowym węzeł cieplnym?

Mieszkaniowe węzły cieplne w formie kompaktowej jednostki montażowej łączą w sobie technikę podgrzewania wody pitnej, opartą na zasadzie przepływowej, z regulowanym w zależności od potrzeb zasilaniem w ciepło. Nowy model TacoTherm Dual Nano uzupełnia ofertę o wersję, zaprojektowaną głównie z myślą o modernizacji mieszkań etażowych, przy przechodzeniu z decentralnych term gazowych na centralne zasilanie w ciepło.

Prawidłowe przygotowanie do sezonu grzewczego - w trzech krokach.

O tym, czy domowe urządzenia grzewcze będą działać bez zarzutu w chłodne, zimowe dni, w dużej mierze decyduje to, czy odpowiednio przygotujemy je do pracy na początku sezonu. Jak krok po kroku przeprowadzić samodzielną weryfikację stanu technicznego instalacji?

Zapowietrzone grzejniki - jak uniknąć problemu?

Niemal każdy z nas doświadczył kiedyś sytuacji, w której grzejnik zaczyna nierównomiernie oddawać ciepło lub nawet robi się całkowicie zimny. Często towarzyszą temu szumy, gwizdy, czy odgłosy bulgotania wody. To typowe objawy zapowietrzenia. Musimy wtedy odpowietrzyć grzejnik, co nie każdy potrafi zrobić samodzielnie. Problem ten nie będzie nas dotyczył, jeśli zamontujemy skuteczne i niedrogie automatyczne odpowietrzniki.

Grzejniki podtynkowe - czy to dobry wybór?

Dokonując wyboru systemu ogrzewania, czynnikami jakie brane są pod uwagę to koszt montażu oraz koszty związane z wydatkami poniesionymi w trakcie sezonu grzewczego. Systemy ogrzewania płaszczyznowego są najbardziej efektywne i dają wymierne korzyści prozdrowotne.


Stron: 60 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21997 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 367

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >