Instalacje grzewcze – lista artykułów

Czy kocioł kondensacyjny do ogrzewania wody to dobry wybór?

Współczesne budynki są budowane z coraz większym naciskiem na oszczędność energii potrzebnej do ich ogrzania. Dla przeciętnego domu zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi mniej niż 10 kW. Ogrzewanie domu trwa jednak tylko kilka miesięcy w skali roku, natomiast przez cały rok potrzebujemy dostępu do ciepłej wody użytkowej, której podgrzanie wymaga więcej energii niż ogrzanie domu. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób robić to oszczędnie. Ekspert mówi o tym, czy opłaca się podgrzewać wodę użytkową za pomocą kotła kondensacyjnego.

Grzejniki w kolorach roku 2021 Ultimate Grey i Illuminating

Modne aranżacje to przede wszystkim wnętrza bazujące na nowatorskim designie i wpisującym się w obecne trendy stylu naszego domowego azylu. Trzeba jednak przyznać, że podążanie za popularnymi wizjami architektonicznymi może być tyleż kosztowne, co męczące. Na szczęście jednak istnieje satysfakcjonujące rozwiązanie – dodatki. Podpowiemy, jak cieszyć się wpisującym się w aktualny kanon piękna mieszkaniem bez konieczności regularnego przeprowadzania w nim gruntownego remontu.

Jakie ogrzewanie wybrać, by było ciepło i energooszczędnie? Pompa ciepła, instalacja gazowa czy miejskie ogrzewanie?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań mających zapewnić odpowiednią temperaturę. Ich efektywność w dużej mierze zależy od materiału zastosowanego na ściany zewnętrzne budynku oraz jakości izolacji cieplnej – przekonują eksperci kampanii Nie trać energii.

Pompa ciepła woda-powietrze generacji J

Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.

Dlaczego warto wybrać podgrzewacz wody z wysoko wydajną pompą ciepła

Nowa pompa ciepła do podgrzewania wody jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu. Dostępne w wariantach 200 lub 270 litrów, pompy zapewniają wysoką wydajność na poziomie A+ i zmniejszony o 75% pobór energii w porównaniu z tradycyjnymi elektrycznymi urządzeniami do ogrzewania wody.

Pompy ciepła. Jaka firma najlepsza?

Liczba producentów pomp ciepła jest duża. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto sprawdzić ranking, który z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.

Wybór grzejnika łazienkowego, który nadaje styl pomieszczeniu

Nowoczesne grzejniki stają się coraz częściej elementem aranżacji wnętrza. Obecne dostępne na rynku grzejniki łazienkowe znacznie różnią się od tradycyjnego żeliwnego kaloryfera, zarówno pod względem kolorystyki, wzoru jak i rozmiarów. To one sprawiają, że zwykła łazienka staje się salonem kąpielowym, w którym domownicy z przyjemnością spędzają czas.

Wymiana starych kotłów węglowych na nowe kotły kondensacyjne

W dzisiejszych czasach instalacja gazowego kotła kondensacyjnego stanowi już standard wynikający przede wszystkim z zapisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. W przypadku nowych budynków kotły kondensacyjne są już nie tyle wyborem, co koniecznością. Nadal jednak w naszym kraju w wielu gospodarstwach działają tradycyjne kotły niekondensacyjne – atmosferyczne oraz tzw. kotły turbo. Ich użytkownicy, z obawy przed zmianami, często poszukują podobnych urządzeń na wymianę na rynku wtórnym, aby nadal korzystać z dotychczasowego rozwiązania. Czy jednak wymiana starego kotła na nowy nie będzie lepszym pomysłem?

Jaki system ogrzewania będzie najlepszym wyborem w domku letniskowym

Z racji sezonowego korzystania w domkach letniskowych nie ma konieczności montowania pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Jednak, jeśli chcesz wypoczywać w nim komfortowo, zwłaszcza podczas chłodniejszych nocy, zaopatrz się w elektryczny grzejnik konwekcyjny, który jest tani i łatwy w obsłudze.

Wymiana urządzenia grzewczego na nowszy model - kocioł kondensacyjny

W Polsce ze względu na warunki klimatyczne sezon grzewczy stanowi aż 2/3 roku. Okres od września do kwietnia to osiem miesięcy, podczas których optymalna temperatura w budynku zależy od kondycji i rodzaju posiadanego urządzenia grzewczego. Z tego powodu niebagatelnym zadaniem jest kontrola i ocena systemu grzewczego, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów w momencie, gdy na reakcję będzie już zbyt późno.


Stron: 67 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16543 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >