Instalacje grzewcze – lista artykułów

Kotły kondensacyjne – najlepszy sposób, by dobrze ogrzać i zaoszczędzić

Sezon grzewczy już właściwie nadszedł także to ostatni dzwonek, żeby znaleźć skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli ogrzać wodę i poszczególne pomieszczenia w domu. Nasza propozycja to kocioł kondensacyjny – doskonała alternatywa dla klasycznych kotłów. Podpowiemy również, w jakich warunkach lepiej sprawdza się kocioł jednofunkcyjny, a w jakich dwufunkcyjny.

Nowoczesna technika grzewcza - pompa ciepła nie tylko jest energooszczędna ale również zmniejsza ślad węglowy

Wybierając nowe urządzenie grzewcze, warto zadbać o to, aby miało jak najwyższą efektywność energetyczną. W zależności od dostępności infrastruktury polecanym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego lub powietrznej pompy ciepła. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto się zdecydować na nowoczesne urządzenie grzewcze.

Poznaj zalety i wady pomp ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, wykorzystujące energię cieplną zawartą w naturalnych pokładach gruntu, wody lub powietrza, zastępujące np. kocioł zasypowy. Zasada działania jest podobna jak w przypadku lodówki, ale zamiast chłodzić- grzeje. Najważniejszymi elementami pompy ciepła są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Oddawanie lub pobieranie energii jest efektem zmiany stanu skupienia czynnika chłodzącego, za którego pośrednictwem przekazywane jest ciepło.

Dlaczego warto duże domy ogrzewać pompą ciepła?

Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów dostępnych na rynku. Najniższe rachunki oraz najdłuższą żywotność urządzenia grzewczego uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy jednostkę dla danej inwestycji. Na jaki model pompy ciepła postawić więc przy ogrzewaniu dużych powierzchni? Podpowiadamy!

Powietrzna pompa ciepła - czy warto instalować?

Powietrzne pompy ciepła z powodzeniem zastępują tradycyjne formy ogrzewania. Nowoczesne budownictwo coraz bardziej docenia możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii. Sporo mówi się ponadto o opłacalności powietrznych pomp ciepła. Poniżej kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację takiego urządzenia.

Jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

Szukasz systemu grzewczego, który pozwoli Ci zadbać o odpowiedni komfort cieplny w domu oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej, a przy okazji będzie ekologiczny i energooszczędny? Nowoczesne, kompaktowe kotły kondensacyjne mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sprawdź infografikę oraz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety instalacji grzewczej z gazowym kotłem kondensacyjnym.

Kiedy brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik, warto wybrać pionowy

Zdarza się, że trudno nam rozmieścić meble i grzejniki (szczególnie w małych pomieszczeniach). Warto sięgnąć wówczas po grzejniki pionowe, których szerokość jest mniejsza niż 0,5 metra. Są tak wąskie, że zainstalujesz je niemal w dowolnym miejscu.

Czy kocioł kondensacyjny do ogrzewania wody to dobry wybór?

Współczesne budynki są budowane z coraz większym naciskiem na oszczędność energii potrzebnej do ich ogrzania. Dla przeciętnego domu zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi mniej niż 10 kW. Ogrzewanie domu trwa jednak tylko kilka miesięcy w skali roku, natomiast przez cały rok potrzebujemy dostępu do ciepłej wody użytkowej, której podgrzanie wymaga więcej energii niż ogrzanie domu. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób robić to oszczędnie. Ekspert mówi o tym, czy opłaca się podgrzewać wodę użytkową za pomocą kotła kondensacyjnego.

Grzejniki w kolorach roku 2021 Ultimate Grey i Illuminating

Modne aranżacje to przede wszystkim wnętrza bazujące na nowatorskim designie i wpisującym się w obecne trendy stylu naszego domowego azylu. Trzeba jednak przyznać, że podążanie za popularnymi wizjami architektonicznymi może być tyleż kosztowne, co męczące. Na szczęście jednak istnieje satysfakcjonujące rozwiązanie – dodatki. Podpowiemy, jak cieszyć się wpisującym się w aktualny kanon piękna mieszkaniem bez konieczności regularnego przeprowadzania w nim gruntownego remontu.

Jakie ogrzewanie wybrać, by było ciepło i energooszczędnie? Pompa ciepła, instalacja gazowa czy miejskie ogrzewanie?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań mających zapewnić odpowiednią temperaturę. Ich efektywność w dużej mierze zależy od materiału zastosowanego na ściany zewnętrzne budynku oraz jakości izolacji cieplnej – przekonują eksperci kampanii Nie trać energii.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >