Instalacje grzewcze – lista artykułów

Czy obecnie można skorzystać z dofinansowania na zakup pompy ciepła

Wzrost kosztów życia, w tym tych związanych z ogrzewaniem, dotyczy każdego z nas. Warto więc postawić na ekologiczne źródła ciepła, dzięki którym w dłuższej perspektywie nie tylko zmniejszymy wydatki związane z ogrzewaniem, ale również będziemy chronić środowisko. Stojąc przed wyborem systemu grzewczego, rozważmy inwestycję w pompę ciepła. Szczególnie teraz, kiedy można skorzystać z opłacalnych programów dofinansowań.

Grzejniki elektryczne - komu się to opłaca?

Grzejniki elektryczne to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które zdecydują się na innowacyjne, zdrowe oraz oszczędne ogrzewanie wnętrz. Zamiast inwestować w przestarzałą i mało wydajną kotłownię, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dzisiaj jest zakup funkcjonalnych, praktycznych oraz energooszczędnych grzejników elektrycznych. Pozwoli to na stworzenie nowoczesnej, ekologicznej przestrzeni, emanującej naturalnym i zdrowym powietrzem.

Jak dobrać odpowiedni kaloryfer do swojego domu

Wybór kaloryfera to coś to dotyczy praktycznie nas wszystkich. Ciekawe jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki kaloryfer odpowiednio wybrać do swojego domu. Większość ludzi, gdyby usłyszało takie pytanie od swojego znajomego rozważałoby z pewnością nad jego aspektami wizualnymi oraz tym, jak wkomponować go w obecne elementy domu. Jednak okazuję się, że przy wyborze kaloryfera istnieje mnóstwo czynników niezależnych z aspektami wizualnymi, które należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu grzejnika.

Czym się różni pompa ciepła typu monoblock od tradycyjnej split?

Segment powietrznych pomp ciepła rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te są jednymi z częściej wybieranych w nowych inwestycjach, ale zdobywają coraz większą popularność także w przypadku modernizacji instalacji grzewczej. Stosowane w nich nowoczesne technologie sprawiają się, że są wciąż bardziej ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. W ostatnim czasie popularność zdobywają powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Czym różnią się od pomp split? Dlaczego warto przyjrzeć się temu nowoczesnemu rozwiązaniu?

Dlaczego przy instalacji centralnego ogrzewania potrzebny jest zmiękczacz wody i chemia kotłowa?

Zakup wysokiej jakości urządzenia, montaż przez autoryzowanego instalatora, odpowiednia regulacja i okresowe przeglądy - to wszystko ma sprawić, że instalacja grzewcza będzie pracować wydajnie i ekonomicznie, a domownicy będą cieszyć się komfortem cieplnym i korzystać bez przeszkód z odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej. Aby tak było, są sytuacje, że trzeba w szczególny sposób zadbać o instalację - pomoże w tym chemia kotłowa i zmiękczacz wody.

Kotły kondensacyjne – najlepszy sposób, by dobrze ogrzać i zaoszczędzić

Sezon grzewczy już właściwie nadszedł także to ostatni dzwonek, żeby znaleźć skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli ogrzać wodę i poszczególne pomieszczenia w domu. Nasza propozycja to kocioł kondensacyjny – doskonała alternatywa dla klasycznych kotłów. Podpowiemy również, w jakich warunkach lepiej sprawdza się kocioł jednofunkcyjny, a w jakich dwufunkcyjny.

Nowoczesna technika grzewcza - pompa ciepła nie tylko jest energooszczędna ale również zmniejsza ślad węglowy

Wybierając nowe urządzenie grzewcze, warto zadbać o to, aby miało jak najwyższą efektywność energetyczną. W zależności od dostępności infrastruktury polecanym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego lub powietrznej pompy ciepła. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto się zdecydować na nowoczesne urządzenie grzewcze.

Poznaj zalety i wady pomp ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, wykorzystujące energię cieplną zawartą w naturalnych pokładach gruntu, wody lub powietrza, zastępujące np. kocioł zasypowy. Zasada działania jest podobna jak w przypadku lodówki, ale zamiast chłodzić- grzeje. Najważniejszymi elementami pompy ciepła są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Oddawanie lub pobieranie energii jest efektem zmiany stanu skupienia czynnika chłodzącego, za którego pośrednictwem przekazywane jest ciepło.

Dlaczego warto duże domy ogrzewać pompą ciepła?

Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów dostępnych na rynku. Najniższe rachunki oraz najdłuższą żywotność urządzenia grzewczego uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy jednostkę dla danej inwestycji. Na jaki model pompy ciepła postawić więc przy ogrzewaniu dużych powierzchni? Podpowiadamy!

Powietrzna pompa ciepła - czy warto instalować?

Powietrzne pompy ciepła z powodzeniem zastępują tradycyjne formy ogrzewania. Nowoczesne budownictwo coraz bardziej docenia możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii. Sporo mówi się ponadto o opłacalności powietrznych pomp ciepła. Poniżej kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację takiego urządzenia.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >