Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Filtr antysmogowy montowany w wentylacji mechanicznej - nie tylko oczyszcza powietrze, ale również je ujemnie jonizuje

Innowacyjny elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy CLEAN R z opatentowaną technologią Stopfield®, to urządzenie, które pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek dużych miast – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza domu powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie aż 99,98% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, gwarantując świeże i czyste powietrze zarówno we wnętrzach domowych, jak i publicznych.

Wentylacja domu: jak zadbać o prawidłowy przepływ powietrza w budynku zeroenergetycznym

Sposób wentylacji pomieszczeń w domu jest sprawą niezwykle istotną, ponieważ w bardzo dużym stopniu wpływa na jakość powietrza, a także na straty lub oszczędność energii. Zupełnie inaczej do kwestii wentylacji powinni jednak podejść właściciele domów zasilanych energią elektryczną z sieci, a inaczej osoby, które decydują się na dom zeroenergetyczny. Jeśli planujesz montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych, koniecznie dowiedz się, na jakie urządzenie się zdecydować, aby wentylacja w nowoczesnym budynku działała bez zarzutu.

Klimatyzator typu Split – komfort użytkowania na co dzień

Ciężko dzisiaj znaleźć biuro czy sklep bez klimatyzacji. Coraz więcej osób decyduje się również na zainstalowane jej w swoim domu. Przyjemne chłodne powietrze, kiedy za oknem temperatura osiąga najwyższą skalę na termometrze, to prawdziwe dobrodziejstwo.

Najczęstsze pytania dotyczące systemów kominowych

Budowa komina systemowego to względnie prosty proces, przez który można przebrnąć samodzielnie. Mimo to takie rozwiązanie wciąż wzbudza wątpliwości u niektórych klientów. Jakie pytania w kontekście funkcjonowania i zakupu systemu pojawiają się najczęściej?

Czy warto zainstalować w domu klimatyzator ścienny

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu jest podstawowym warunkiem komfortu życia domowników. To aspekt ważny o każdej porze roku. Jednym z najciekawszych obecnie rozwiązań, które zarówno latem, jak i zimą gwarantują osiągnięcie optymalnego poziomu ciepła, jest zamontowanie klimatyzatora ściennego. Poznaj 5 jego największych zalet!

Izolacja instalacji HVAC i instalacji chłodniczych zapobiegająca namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów

Nadmierna wilgoć w połączeniu z kurzem i brudem, zazwyczaj występującymi w większości pomieszczeń, stanowią wystarczającą pożywkę dla obfitego rozwoju mikroorganizmów. Wśród drobnoustrojów znajdujących się w i na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) znajdują się bakterie wydzielające zarodniki, komórki i inne lotne elementy organiczne. Konsekwencją ekspozycji na powyższe zanieczyszczenia jest wzrastająca liczba chorób układu oddechowego, alergie, astma oraz zaburzenia systemu odpornościowego. Dodatkowo pleśń zapoczątkowuje biologiczną lub chemiczną degradację materiałów budowlanych.

Do czego dostosowane są różne rodzaje klimatyzacji?

Nie jest żadną tajemnicą, że optymalnie dostosowana temperatura w pomieszczeniu może dobroczynnie wpłynąć na koncentrację, wydajność podczas pracy czy zdrowy sen. W jej ustawieniu zarówno latem, jak i zimą pomagają klimatyzatory. Istnieją jednak różne rodzaje urządzeń. Najpopularniejszymi, które można znaleźć na rynku, są klimatyzatory ścienne, klimatyzatory przypodłogowe, klimatyzatory kanałowe oraz klimatyzatory kasetonowe. Które z nich wybrać i do czego są one dostosowane? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Kominy stalowe odporne na korozję wżerową i korozję szczelinową

Zakup odpowiedniego komina zwykle wiąże się z wieloma dylematami. Nic dziwnego – to w końcu inwestycja, która ma służyć przez lata i być odporna na wilgoć czy zmiany temperatury. Udowadniamy, że kominy stalowe bez problemu im się oprą.

Jak zabezpieczyć komin przed zapaleniem sadzy?

Sezon grzewczy w Polsce trwa przez wiele miesięcy. Nic więc dziwnego, że przypadki zapalenia się sadzy zdarzają się bardzo często.

Czym się charakteryzuje syndrom chorego budynku – jak go uniknąć?

Na komfort przebywania w pomieszczeniu mieszkalnym wpływa nie tylko temperatura w jego wnętrzu, ale też stan powietrza. Częste wietrzenie budynku pozwala zachować odpowiednie parametry powietrza we wnętrzu. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na otwieranie okien – np. w okresie zimowym, kiedy do domu może przedostać się mroźne powietrze oraz smog. Niewietrzenie pomieszczenia może z kolei prowadzić do syndromu chorego budynku – gdy dom staje się miejscem, w którym panują warunki niekorzystne dla zdrowia. Jak sobie z tym poradzić i ulepszyć stan powietrza w domu?


Stron: 25 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18023 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >