Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją - czy to się opłaca?

Klimatyzatory zamontowane w budynkach mieszkalnych to komfort nie tylko w upalne dni. Jesienią i zimą możemy za ich pomocą skutecznie dogrzewać pomieszczenia, przy okazji oczyszczając powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Zakup komina - jakie gwarancje ma konsument?

Słowa gwarancja i reklamacja budzą najczęściej niepokój. Każdy z nas ma bowiem, co najmniej jedno doświadczenie z trudnym i czasochłonnym procesem zwrotu lub naprawienia wadliwego produktu. Defekt butów czy zegarka to nieduży problem, biorąc pod uwagę awarie produktów, od których prawidłowej pracy może zależeć nasze zdrowie bądź życie. Warto wiedzieć, co oznacza, że producent udziela gwarancji i jakie prawa przysługują nam przy zakupie systemu kominowego.

Klimatyzacja – na co zwrócić uwagę przy zakupie i montażu?

Wybór klimatyzatora nie jest łatwą kwestią, zwłaszcza wtedy, kiedy nie do końca znamy się na rzeczy. Dobrze jest znaleźć osobę, która pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt i doradzi w jaki sposób odpowiednio go zamontować. Równie pomocni mogą okazać się pracownicy sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu. Jeśli jednak jesteśmy zdani sami na siebie, warto wcześniej poznać kilka wskazówek, które uchronią nas od wyrzucenia pieniędzy w błoto. Na co zwrócić uwagę przy doborze takiego sprzętu?

Nowoczesne urządzenia wentylacyjne dla obiektów wielkopowierzchniowych

Odpowiedni system wentylacji w obiektach wielkopowierzchniowych ma istotne znaczenie dla zdrowia osób w nich pracujących oraz przebywających. Składa się na niego odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ilość świeżego powietrza, jakie powinno znaleźć się w budynku. Nie bez znaczenia jest także jakość tego powietrza. Każdy obiekt jest inny, tak więc każdy wymaga indywidualnie dobranych rozwiązań w zakresie systemu wentylacji, które spełnią jego specyficzne potrzeby.

Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej wentylacji grawitacyjnej budynków

Budując dom, powinniśmy zadbać nie tylko o jego walory estetyczne, ale przede wszystkim o odpowiednie wykończenie. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie bezpiecznych i naturalnych warunków wentylacji, która ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Wentylacja grawitacyjna, nazywana także naturalną, działa na zasadzie zjawiska konwekcji, czyli ruchu powietrza wywołanego różnicą jego gęstości i ciśnienia. Jest bezgłośna, tania w wykonaniu i nie potrzebuje zasilania, co daje jej przewagę nad wentylacją mechaniczną.

Nasady kominowe - kiedy trzeba je stosować i jaki rodzaj wybrać?

Wspomagają wentylację grawitacyjną wywiewną oraz ciąg w kominach spalinowych i dymowych. Stosowanie nasad kominowych, bo o nich mowa, nakazuje w określonych przypadkach Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Sprawdzamy komin po zimie - dlaczego nie można tego lekceważyć?

Wzrost temperatury powietrza oznacza rychłe zakończenie sezonu grzewczego. To najlepszy moment na spełnienie obowiązku każdego posiadacza domu, czyli przeprowadzenia przeglądu i oczyszczenia układu wentylacji. Niestety, zdecydowana większość posiadaczy domów jednorodzinnych lekceważy ten przepis i naraża siebie, i swoje rodziny na niebezpieczeństwo.

Wejście dla Świętego Mikołaja - z jakiego materiału wykonać komin

Każde dziecko wie, że w okresie zimowym komin odgrywa w domu rolę kluczową – w końcu to przez niego dostaje się do mieszkania Święty Mikołaj z prezentami. Podobno szczególnie ceni on sobie instalacje wykonane z pełnych cegieł klinkierowych...

Jak poprawić ciąg kominowy?

Na rynku dostępnych jest wiele nasad kominowych, które mają m. in. za zadanie poprawę efektywności spalania. Stając przed wyborem tego typu produktu warto więc sięgnąć po urządzenie, o skuteczności którego świadczą nie tylko zapewnienia producenta, ale i badania niezależnych ośrodków. Dodatkowym plusem powinna zaś być bezobsługowość i łatwość montażu takiej nasady.

Konserwacja instalacji klimatyzacyjnej po sezonie letnim

Lato to dla urządzeń klimatyzacyjnych i solarnych okres intensywnej eksploatacji. Po kilku miesiącach wzmożonej pracy warto więc przyjrzeć się stanowi izolacji chroniącej rury i przygotować instalacje na następny sezon. Jak to zrobić podpowiada specjalista firmy Armacell.


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17731 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 480

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >