Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Jak zadbać o swoje zdrowie? Rekuperator zapobiegający alergii - to inwestycja w zdrowie

Zdrowie to rzec cenna. Cenniejsza niż wszystkie pieniądze tego świata. Alergia na pyłki, kurz czy grzyby może skutecznie uprzykrzyć życie. Osoby borykające się z tym problemem powinny w szczególny sposób zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają. Jak stworzyć wnętrze przyjazne alergikom, a czego unikać? Rekuperacja, wybór farby czy zabezpieczenie przed wilgocią. Oto kilka prostych rozwiązań.

Dobrze przemyślany montaż wentylacji mechanicznej nie wpływa na estetykę pomieszczeń

Montaż wentylacji mechanicznej bez uszczerbku dla estetyki wnętrza Przed podjęciem decyzji o montażu wentylacji mechanicznej pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jedną z nich jest obawa przed nieestetycznym wyglądem elementów składowych instalacji, które zakłócą aranżację pomieszczeń. Nic bardziej mylnego! Sekret tkwi w profesjonalnym projekcie i niewidocznych kanałach wentylacyjnych.

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania

Jak zgodnie twierdzą eksperci – bez systemu wentylacyjnego opartego na rekuperatorze, budynku nie można nazwać energooszczędnym. Odpowiednie wentylowanie budynków jest bardzo ważne z uwagi na komfort przebywających w nim osób. Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd.

Klimatyzacja w nowoczesnym mieszkaniu nie jest tylko zbędnym gadżetem

Z klimatyzacją coraz częściej stykamy się w pracy, samochodzie, ale też w domu. Wokół jej działania i montażu krąży jednak wiele mitów. Bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich i wyjaśniamy, dlaczego mają niewiele wspólnego z prawdą.

Czy montaż klimatyzacji w budynku wielorodzinnym jest możliwy? - Tak, ale zasady ustala wspólnota mieszkaniowa

Ze zbyt wysoką temperaturą we własnym domu możemy sobie poradzić, montując klimatyzator. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze m.in. dzięki stosunkowo niewysokim kosztom – wartość inwestycji nie przekracza bowiem kilku tysięcy złotych. Czy jednak możemy pozwolić sobie na takie udogodnienie, jeśli nasze mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię?

Wentylacja mechaniczna z czujnikami dwutlenku węgla i wilgotności

O zdrowym mikroklimacie wewnątrz budynku marzy każdy z nas. Prostym sposobem na utrzymanie świeżego powietrza w domu jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Jednak zdecydowanie bardziej skutecznym rozwiązaniem będzie montaż systemu wentylacji mechanicznej, który działa przez całą dobę, a dzięki odpowiednim czujnikom stale monitoruje poziom CO2 i wilgotności w pomieszczeniach.

Fakty i mity na temat klimatyzacji

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Perspektywa odpoczynku w komfortowym chłodzie, podczas gdy na zewnątrz temperatura osiąga niebotyczny poziom, wydaje się bardzo kusząca. Wiele osób neguje jednak sens montażu klimatyzacji w domu, sugerując, że może być ona szkodliwa dla zdrowia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku mitom dotyczącym klimatyzacji.

Wentylacja mechaniczna energooszczędna i ekologiczna

Chociaż wydaje nam się, że do zadań wentylacji należy jedynie sprawna wymiana powietrza – nowoczesna technologia pozwala nam wprowadzić do domu ulubiony zapach, usunąć z powietrza szkodliwe cząsteczki smogu czy umożliwia oszczędne gospodarowanie energią dzięki odzyskowi ciepła. Na jakie dodatki do wentylacji mechanicznej warto postawić, żeby zyskać?

Dlaczego warto zamontować w domu system wentylacji mechanicznej?

Stały dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien, mniej smogu i alergenów, oszczędność na ogrzewaniu – oto kilka prostych korzyści, które znacząco wpływają na wygodę i zdrowie mieszkańców domów jednorodzinnych. Aby cieszyć się nimi na co dzień, wystarczy zamontować w naszych domach zrównoważony system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który jest nie tylko niezawodny, ale również niewidoczny i niesłyszalny.

Jak można walczyć ze smogiem w domowych warunkach? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

W sezonie grzewczym smog przedostaje się do naszych domów, wpływając negatywnie na nasze zdrowie. Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej. Smog ma negatywny wpływ na nasze zdrowie – częste i długotrwałe wdychanie pyłów PM10 i PM2,5 może powodować bóle i zawroty głowy, alergie, choroby oczu lub układu oddechowego. Istnieje szereg sposobów, które w mniejszym lub większym stopniu pozwalają na minimalizowanie jego szkodliwego działania. Co zrobić, by zminimalizować jego negatywne konsekwencje?


Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15813 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 247

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >