Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Alergik w zdrowym i bezpiecznym środowisku domowym. Jak rekuperacja pomaga zwalczać alergeny?

W dzisiejszym świecie, pędzącym do przodu na złamanie karku, niewielu z nas ma okazję do refleksji związanej z otoczeniem w jakim się znajdujemy. Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dla wielu z nas cieplejsze miesiące oznaczają wybudzenie się z zimowego letargu. Niestety dla osób cierpiących na alergię, wiosna wiąże się ze zwiększonym występowaniem alergenów w powietrzu. Znaczenie mają nie tylko pyłki roślin, które silnie uczulają, szczególnie w marcu i kwietniu, ale także ogólny spadek jakości otaczającego nas powietrza. Nie wszyscy wiemy, że z pomocą może przyjść zastosowanie rekuperacji w domu.

5 najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu klimatyzatora

Nowoczesne klimatyzatory ścienne mają dużo szerszy zakres działania niż tylko chłodzenie. Właśnie dlatego są coraz częściej montowane nie tylko w biurach czy sklepach, ale także w domach i mieszkaniach. Jakie urządzenie wybrać, by korzystać z jego efektywnej pracy nie tylko latem?

Na jakiej zasadzie działa klimatyzator grzewczo-chłodzący, i jak kupić właściwy model?

W dzisiejszych czasach zmiany klimatyczne stały się już powszechnie znanym faktem. W strefie klimatycznej właściwej dla Polski meteorolodzy coraz częściej rejestrują rekordowo wysokie temperatury. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić, a co za tym idzie, klimatyzacja przestanie już być domeną krajów śródziemnomorskich i na stałe zadomowi się na naszym rodzimym podwórku.

Dlaczego warto zamontować klimatyzację przed sezonem letnim?

Coraz bardziej upalne lata to już nie prognozy, ale fakt, którego doświadczamy, nawet w naszym umiarkowanym klimacie. Postęp technologiczny doprowadził do sytuacji, w której montaż klimatyzacji u osób prywatnych zaczął stawać się coraz powszechniejszą praktyką. Dawniej takie działanie było głównie kojarzone z poprawieniem komfortu życia w biurowcach, hotelach i restauracjach. Obecnie coraz częściej decydują się na to również mieszkańcy bloków mieszkalnych i domów.

Nowe przepisy budowlane a rekuperacja w domu

W tym roku wchodzą w życie restrykcyjne przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków. Nowe prawo w sposób szczególny zwraca się w kierunku inwestorów indywidualnych. Zdaniem wielu może dojść do sytuacji, w której rekuperacja w domu będzie wręcz konieczna, jeśli dom ma być wybudowany zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Jak się steruje wentylacją mechaniczną w smart home

XXI wiek to epoka technologii z najwyżej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których można zautomatyzować prawie wszystko – od ogrzewania poprzez rolety okienne, podlewanie ogrodu czy sterowanie wentylacją mechaniczną. Ta ostatnia instalacja może działać całkowicie automatycznie, bez angażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Nowoczesny system klimatyzacji, w którym urządzenia mogą pracować w pięciu różnych trybach

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które coraz częściej spełniają wiele funkcji – nie służą tylko chłodzeniu, ale także ogrzewaniu pomieszczeń, podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nawilżaniu i osuszaniu powietrza. Czy są tym, czego potrzebujesz?

Jakie rozwiązania klimatyzatorów są obecnie na rynku i jakie są ich koszty?

Instalacje klimatyzatorów w budynkach mieszkalnych powoli przestają być luksusem dla wybranych. Dostawcy i firmy montażowe oferują szereg rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wśród nich są klimatyzatory przenośne, split i multisplit. Czym się różnią?

Montaż klimatyzacji w domu – co musisz wiedzieć?

Klimatyzacja przestała już być kojarzona z niezwykłym luksusem, który gościł jedynie w zamożnych domach i sklepach, stając się już poniekąd standardem. Niewątpliwym plusem klimatyzacji w domu jest również jej pozytywny wpływ na mikroklimat we wnętrzach, nie tylko podczas wielkich upałów. Sprzęt ten coraz częściej wykorzystujemy również jako urządzenie grzewcze.

Czy domowa rekuperacja może być niesłyszalna i niewidoczna?

Oszczędność energii grzewczej i komfort świeżego powietrza to niepodważalne korzyści, jakie zyskujemy instalując w domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dlaczego więc wielu inwestorów wciąż jeszcze waha się przed podjęciem decyzji o zakupie rekuperatora? Powodem może być przekonanie, że wentylacja mechaniczna w domu wiąże się z uciążliwym hałasem. Nic bardziej mylnego! Rekuperacja może być nie tylko cicha i zupełnie niesłyszalna, ale również niewidoczna.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16557 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 352

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >