Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Wejście dla Świętego Mikołaja - z jakiego materiału wykonać komin

Każde dziecko wie, że w okresie zimowym komin odgrywa w domu rolę kluczową – w końcu to przez niego dostaje się do mieszkania Święty Mikołaj z prezentami. Podobno szczególnie ceni on sobie instalacje wykonane z pełnych cegieł klinkierowych...

Jak poprawić ciąg kominowy?

Na rynku dostępnych jest wiele nasad kominowych, które mają m. in. za zadanie poprawę efektywności spalania. Stając przed wyborem tego typu produktu warto więc sięgnąć po urządzenie, o skuteczności którego świadczą nie tylko zapewnienia producenta, ale i badania niezależnych ośrodków. Dodatkowym plusem powinna zaś być bezobsługowość i łatwość montażu takiej nasady.

Konserwacja instalacji klimatyzacyjnej po sezonie letnim

Lato to dla urządzeń klimatyzacyjnych i solarnych okres intensywnej eksploatacji. Po kilku miesiącach wzmożonej pracy warto więc przyjrzeć się stanowi izolacji chroniącej rury i przygotować instalacje na następny sezon. Jak to zrobić podpowiada specjalista firmy Armacell.

Paliwa płynne i stałe - jaki komin wybrać?

Komin spełnia jedną z najważniejszych funkcji w domu, tą drogą odprowadzane są spaliny z kotłów i kominków. Wybierając komin decydujemy o stopniu bezpieczeństwa mieszkańców budynku, koniecznością jest więc dobór takiego materiału, który będzie w stu procentach współdziałał z systemem ogrzewania.

Budowa kanałów wentylacyjnych z silikatów.

Prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach gwarantuje nie tylko właściwy klimat i komfort przebywającym wewnątrz osobom, ale również zapobiega powstawaniu wilgoci i zapewnia odpowiedni stan całego obiektu. Zastosowanie bloczków silikatowych to rozwiązanie pozwalające na budowę szczelnych i wytrzymałych kanałów wentylacyjnych.

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Nawiewane powietrze jest przefiltrowane - pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń. Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy (w Polsce najczęściej od września do maja, czyli przez 9 miesięcy w roku) zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Stąd odzysk ciepła z wentylacji i oszczędności na ogrzewaniu.

Jak zamontować klimatyzację w domu?

Nie daj się letnim upałom! Jeśli chcesz, żeby Twój dom był schronieniem nie tylko przed zimnem, lecz także upałem, nie odkładaj na później montażu klimatyzacji. Dzięki temu z przyjemnością schronisz się przed upałami w domowym zaciszu. Zainteresowany? Sprawdź, jaki rodzaj chłodzenia wybrać. Klimatyzacja. Rzadko o niej myślimy podczas wyboru projektu. Odczuwamy jednak jej brak, gdy temperatura za oknem wzrasta do 30°C lub nawet przekracza ten próg. Co wtedy robić?

Centrale wentylacyjne w budynkach przemysłowych - jakie normy powinny spełniać

Jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim ludzi. Odpowiednia ilość tlenu i optymalny poziom wilgotności mają szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, gdzie warunki często bywają trudne i nie do końca przyjazne dla ludzi. Jaką zatem wybrać centralę wentylacyjną, by była ona maksymalnie efektywna, a zarazem zgodna z najnowszymi normami? Kwestie te wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

10 kroków - jak dobrze wybrać system kominowy

Osoby, które budują lub przeprowadzają renowację domu doskonale wiedzą, że to ogromne wyzwanie, duży wydatek i jeszcze większy stres. Setki materiałów, stosy dokumentów, godziny spędzone z fachowcami. A czego najbardziej obawiają się w związku z zakupem systemu kominowego? Odpowiadamy na 10 pytań najczęściej zadawanych przez inwestorów.

Systemy centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania to ciekawe rozwiązanie dla osób budujących dom lub planujących jego gruntowny remont. Centralny odkurzacz pomoże nam posprzątać bez hałasu i konieczności noszenia sprzętu po całym domu.


Stron: 23 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22847 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >