Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Nowe przepisy budowlane a rekuperacja w domu

W tym roku wchodzą w życie restrykcyjne przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków. Nowe prawo w sposób szczególny zwraca się w kierunku inwestorów indywidualnych. Zdaniem wielu może dojść do sytuacji, w której rekuperacja w domu będzie wręcz konieczna, jeśli dom ma być wybudowany zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Jak się steruje wentylacją mechaniczną w smart home

XXI wiek to epoka technologii z najwyżej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których można zautomatyzować prawie wszystko – od ogrzewania poprzez rolety okienne, podlewanie ogrodu czy sterowanie wentylacją mechaniczną. Ta ostatnia instalacja może działać całkowicie automatycznie, bez angażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Nowoczesny system klimatyzacji, w którym urządzenia mogą pracować w pięciu różnych trybach

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które coraz częściej spełniają wiele funkcji – nie służą tylko chłodzeniu, ale także ogrzewaniu pomieszczeń, podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nawilżaniu i osuszaniu powietrza. Czy są tym, czego potrzebujesz?

Jakie rozwiązania klimatyzatorów są obecnie na rynku i jakie są ich koszty?

Instalacje klimatyzatorów w budynkach mieszkalnych powoli przestają być luksusem dla wybranych. Dostawcy i firmy montażowe oferują szereg rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wśród nich są klimatyzatory przenośne, split i multisplit. Czym się różnią?

Montaż klimatyzacji w domu – co musisz wiedzieć?

Klimatyzacja przestała już być kojarzona z niezwykłym luksusem, który gościł jedynie w zamożnych domach i sklepach, stając się już poniekąd standardem. Niewątpliwym plusem klimatyzacji w domu jest również jej pozytywny wpływ na mikroklimat we wnętrzach, nie tylko podczas wielkich upałów. Sprzęt ten coraz częściej wykorzystujemy również jako urządzenie grzewcze.

Czy domowa rekuperacja może być niesłyszalna i niewidoczna?

Oszczędność energii grzewczej i komfort świeżego powietrza to niepodważalne korzyści, jakie zyskujemy instalując w domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dlaczego więc wielu inwestorów wciąż jeszcze waha się przed podjęciem decyzji o zakupie rekuperatora? Powodem może być przekonanie, że wentylacja mechaniczna w domu wiąże się z uciążliwym hałasem. Nic bardziej mylnego! Rekuperacja może być nie tylko cicha i zupełnie niesłyszalna, ale również niewidoczna.

Wady i zalety wentylacji grawitacyjnej

Wentylacja grawitacyjna to bezsprzecznie najczęściej stosowany rodzaj wentylacji w domach jednorodzinnych. Jej sprawność wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się na komfort życia domowników. Dowiedz się, co wpływa na efektywność wentylacji oraz co jest najistotniejsze w kanale wentylacyjnym.

Naturalna wentylacja gwarancją niezbędnej wymiany powietrza w czasach pandemii

W okresie jesienno-zimowym zdecydowanie więcej czasu spędzamy w zamkniętych przestrzeniach. W nadchodzących miesiącach w biurach, szkołach, przedszkolach, restauracjach czy w obiektach sportowych będzie przebywać znacznie więcej osób jednocześnie. Na szczęście nawet w sytuacjach nadzwyczajnych – jaką jest obecnie ogłoszona pandemia – naturalna wentylacja zapewniania bezpieczny i zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Dlaczego warto wyposażyć pomieszczenia w klimatyzację?

Wyposażając nowe pomieszczenia warto wziąć pod uwagę swój komfort oraz zapotrzebowanie na konkretne urządzenia. Jedną z niezbędnych propozycji staje się klimatyzacja – zarówno w mieszkaniach i domach rodzinnych, jak i biurach. Klimatyzatory to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają regulować temperaturę, dostosowywać ją do potrzeb mieszkańców i dbać o ich zdrowie oraz czyste powietrze.

Sposób na dobry klimat w domu z nowoczesną wentylacją mechaniczną

Problemy z koncentracją, bóle i zawroty głowy, problemy ze snem czy nudności to najczęstsze objawy zbyt wysokiego stężenia CO2 w powietrzu, którym oddychamy. Dzieje się tak za sprawą niedostatecznego przepływu powietrza w naszych domach. Nowoczesna wentylacja mechaniczna rozwiązuje ten problem.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16329 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >