Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Klimatyzacja – na co zwrócić uwagę przy zakupie i montażu?

Wybór klimatyzatora nie jest łatwą kwestią, zwłaszcza wtedy, kiedy nie do końca znamy się na rzeczy. Dobrze jest znaleźć osobę, która pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt i doradzi w jaki sposób odpowiednio go zamontować. Równie pomocni mogą okazać się pracownicy sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu. Jeśli jednak jesteśmy zdani sami na siebie, warto wcześniej poznać kilka wskazówek, które uchronią nas od wyrzucenia pieniędzy w błoto. Na co zwrócić uwagę przy doborze takiego sprzętu?

Nowoczesne urządzenia wentylacyjne dla obiektów wielkopowierzchniowych

Odpowiedni system wentylacji w obiektach wielkopowierzchniowych ma istotne znaczenie dla zdrowia osób w nich pracujących oraz przebywających. Składa się na niego odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ilość świeżego powietrza, jakie powinno znaleźć się w budynku. Nie bez znaczenia jest także jakość tego powietrza. Każdy obiekt jest inny, tak więc każdy wymaga indywidualnie dobranych rozwiązań w zakresie systemu wentylacji, które spełnią jego specyficzne potrzeby.

Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej wentylacji grawitacyjnej budynków

Budując dom, powinniśmy zadbać nie tylko o jego walory estetyczne, ale przede wszystkim o odpowiednie wykończenie. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie bezpiecznych i naturalnych warunków wentylacji, która ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Wentylacja grawitacyjna, nazywana także naturalną, działa na zasadzie zjawiska konwekcji, czyli ruchu powietrza wywołanego różnicą jego gęstości i ciśnienia. Jest bezgłośna, tania w wykonaniu i nie potrzebuje zasilania, co daje jej przewagę nad wentylacją mechaniczną.

Nasady kominowe - kiedy trzeba je stosować i jaki rodzaj wybrać?

Wspomagają wentylację grawitacyjną wywiewną oraz ciąg w kominach spalinowych i dymowych. Stosowanie nasad kominowych, bo o nich mowa, nakazuje w określonych przypadkach Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Sprawdzamy komin po zimie - dlaczego nie można tego lekceważyć?

Wzrost temperatury powietrza oznacza rychłe zakończenie sezonu grzewczego. To najlepszy moment na spełnienie obowiązku każdego posiadacza domu, czyli przeprowadzenia przeglądu i oczyszczenia układu wentylacji. Niestety, zdecydowana większość posiadaczy domów jednorodzinnych lekceważy ten przepis i naraża siebie, i swoje rodziny na niebezpieczeństwo.

Wejście dla Świętego Mikołaja - z jakiego materiału wykonać komin

Każde dziecko wie, że w okresie zimowym komin odgrywa w domu rolę kluczową – w końcu to przez niego dostaje się do mieszkania Święty Mikołaj z prezentami. Podobno szczególnie ceni on sobie instalacje wykonane z pełnych cegieł klinkierowych...

Jak poprawić ciąg kominowy?

Na rynku dostępnych jest wiele nasad kominowych, które mają m. in. za zadanie poprawę efektywności spalania. Stając przed wyborem tego typu produktu warto więc sięgnąć po urządzenie, o skuteczności którego świadczą nie tylko zapewnienia producenta, ale i badania niezależnych ośrodków. Dodatkowym plusem powinna zaś być bezobsługowość i łatwość montażu takiej nasady.

Konserwacja instalacji klimatyzacyjnej po sezonie letnim

Lato to dla urządzeń klimatyzacyjnych i solarnych okres intensywnej eksploatacji. Po kilku miesiącach wzmożonej pracy warto więc przyjrzeć się stanowi izolacji chroniącej rury i przygotować instalacje na następny sezon. Jak to zrobić podpowiada specjalista firmy Armacell.

Paliwa płynne i stałe - jaki komin wybrać?

Komin spełnia jedną z najważniejszych funkcji w domu, tą drogą odprowadzane są spaliny z kotłów i kominków. Wybierając komin decydujemy o stopniu bezpieczeństwa mieszkańców budynku, koniecznością jest więc dobór takiego materiału, który będzie w stu procentach współdziałał z systemem ogrzewania.

Budowa kanałów wentylacyjnych z silikatów.

Prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach gwarantuje nie tylko właściwy klimat i komfort przebywającym wewnątrz osobom, ale również zapobiega powstawaniu wilgoci i zapewnia odpowiedni stan całego obiektu. Zastosowanie bloczków silikatowych to rozwiązanie pozwalające na budowę szczelnych i wytrzymałych kanałów wentylacyjnych.


Stron: 23 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17517 użytkowników

Użytkownicy online (7)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >