Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Klimatyzator przydatny również w zimie - podpowiadamy dlaczego warto go zamontować

Upalne lata w sposób szczególny wzmagają zainteresowanie systemami klimatyzacyjnymi. Co więcej, taki system znacząco podnosi komfort życia w naszym domu zarówno latem, jak i zimą. Razem z ekspertami wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator.

Czy opłaca się montować rekuperację w drewnianym domu?

Skutki sukcesywnego zanieczyszczania środowiska naturalnego, które postępują od rewolucji przemysłowej w XIX wieku, a swój najważniejszy zwrot miały wraz z rozpowszechnieniem wynalezionego przez Alexandra Parkersa plastiku, boleśnie odczuwamy do dziś. Bijące na alarm wyniki, ogłaszane przez naukowców, informują o stale pogarszającej się kondycji naszej planety, nie dają spokoju dużej części naszego społeczeństwa. Jak stworzyć przestrzeń bezpieczną, w której nie będziemy musieli martwić się o nasze zdrowie? Odpowiedzią może być rekuperacja.

Klimatyzator grzewczo-chłodzący – jak dobrać jego moc do powierzchni domu

Zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach klimatyzator może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego systemu grzewczego. Dzięki zastosowaniu klimatyzacji możemy zadbać o komfort cieplny w naszym domu zarówno latem, jak i zimą. Razem z ekspertami Vaillant wyjaśniamy, jak prawidłowo dobrać klimatyzator.

Zastosowanie wentylatorów wysokotemperaturowych – gdzie się sprawdzają?

Zadaniem wentylatorów jest transportowanie czystego powietrza lub innych gazów. Zdarza się jednak, że transportowane powietrze lub inne medium zawiera w sobie substancje szkodliwe. Co więcej, gaz taki może mieć bardzo wysoką temperaturę, która w połączeniu z agresywnymi oparami i wilgocią stanowi poważne zagrożenie dla materiału, z którego wykonany jest wirnik wentylatora. Do takich zadań stosuje się wyspecjalizowane wentylatory przemysłowe wysokotemperaturowe. Czym są, jak działają i gdzie można je znaleźć?

Upał nam nie sprzyja - jak domowa rekuperacja poprawia komfort życia?

Wysokie temperatury zagościły u nas na dobre. Nie tylko ciężko nam wytrzymać na zewnątrz, ale i w domu. Nie wszyscy wiedzą, że system rekuperacji to jedna ze skuteczniejszych dróg do poprawy komfortu cieplnego w budynku. Połączenie pracy rekuperatora z klimatyzatorem jest wręcz koniecznie, ponieważ rekuperacja wymienia powietrze, podczas gdy klimatyzator tylko schładza powietrze wewnątrz zamkniętej przestrzeni.

Jak można ulepszyć codzienne funkcjonowanie alergikom w okresie nasilonego pylenia?

W dniach 13-19 czerwca obchodzimy Światowy Tydzień Alergii, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat chorób alergicznych. W okresie wiosennym i letnim najczęściej występuje uczulenie wywoływane przez unoszące się w powietrzu pyłki kwitnących roślin, choć mogą być to także roztocza czy pleśń niezależnie od pory roku. Co ma z tym wspólnego naturalna wentylacja?

Jakie korzyści przyniesie montaż rekuperacji w domu poza wymianą powietrza?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością. Zapewnia zdrowie i świeże powietrze w domu, ale jej zalet jest znacznie więcej. Poznajmy je razem.

Alergik w zdrowym i bezpiecznym środowisku domowym. Jak rekuperacja pomaga zwalczać alergeny?

W dzisiejszym świecie, pędzącym do przodu na złamanie karku, niewielu z nas ma okazję do refleksji związanej z otoczeniem w jakim się znajdujemy. Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dla wielu z nas cieplejsze miesiące oznaczają wybudzenie się z zimowego letargu. Niestety dla osób cierpiących na alergię, wiosna wiąże się ze zwiększonym występowaniem alergenów w powietrzu. Znaczenie mają nie tylko pyłki roślin, które silnie uczulają, szczególnie w marcu i kwietniu, ale także ogólny spadek jakości otaczającego nas powietrza. Nie wszyscy wiemy, że z pomocą może przyjść zastosowanie rekuperacji w domu.

5 najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu klimatyzatora

Nowoczesne klimatyzatory ścienne mają dużo szerszy zakres działania niż tylko chłodzenie. Właśnie dlatego są coraz częściej montowane nie tylko w biurach czy sklepach, ale także w domach i mieszkaniach. Jakie urządzenie wybrać, by korzystać z jego efektywnej pracy nie tylko latem?

Na jakiej zasadzie działa klimatyzator grzewczo-chłodzący, i jak kupić właściwy model?

W dzisiejszych czasach zmiany klimatyczne stały się już powszechnie znanym faktem. W strefie klimatycznej właściwej dla Polski meteorolodzy coraz częściej rejestrują rekordowo wysokie temperatury. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić, a co za tym idzie, klimatyzacja przestanie już być domeną krajów śródziemnomorskich i na stałe zadomowi się na naszym rodzimym podwórku.


Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >