Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Dlaczego wentylacja i rekuperacja jest tak bardzo ważna w pomieszczaniach

We właściwie wentylowanych pomieszczeniach nie tylko lepiej się pracuje, ale też odpoczywa. Stworzony w ten sposób mikroklimat sprzyja dobremu zdrowiu. Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego lub zaostrzenia już istniejących schorzeń, m.in. astmy czy alergii. Niestety, w większości urządzeń wraz z użytym powietrzem generowane są straty ciepła. Rozwiązano jednak ten problem. Specjalnie opracowany system zastosowany w nowych urządzeniach wentylacyjnych pozwala na wtórne wykorzystanie ciepła powietrza zużytego. To gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne.

Jak uniknąć skraplania się pary wodnej w instalacjach niskotemperaturowych?

Kanały wentylacyjne transportujące chłodne powietrze w budynkach przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej pełnią bardzo istotną rolę, zapewniając odpowiednie warunki do pracy i komfort bytowy, a także chroniąc zdrowie osób przebywających we wnętrzach. Owe systemy często jednak borykają się z problemem pary wodnej, która poprzez kondensację na zewnętrznych powierzchniach przewodów prowadzi do szeregu niekorzystnych konsekwencji. Aby zapobiec negatywnemu zjawisku, przeanalizujmy dokładnie jego naturę i zastanówmy się nad możliwym rozwiązaniem.

Odpowiedni wybór klimatyzatora na poddasze

Najszybszym sposobem na zwiększenie metrażu domu jest adaptacja poddasza. Możemy tam urządzić przytulny pokój dzienny lub stworzyć klimatyczną sypialnię. Z racji swojego położenia jest miejscem najbardziej narażonym na wysoką temperaturę oraz zaduch – szczególnie podczas gorącego lata. Jak więc polepszyć mikroklimat panujący na poddaszu, tak by stworzyć funkcjonalną i komfortową przestrzeń?

Jaką klimatyzację zamontować w pomieszczeniach biurowych?

Odpowiednio zaprojektowana instalacja klimatyzacyjna decyduje o jakości i klasie budynku. Poza aspektem ekonomicznym, w postaci oszczędności, ułatwia codzienne użytkowanie powierzchni biurowych – podnosi komfort pracy i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Dobrze dobrane i regularnie czyszczone urządzenia są inwestycją na lata. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, decydując się na montaż.

Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją - czy to się opłaca?

Klimatyzatory zamontowane w budynkach mieszkalnych to komfort nie tylko w upalne dni. Jesienią i zimą możemy za ich pomocą skutecznie dogrzewać pomieszczenia, przy okazji oczyszczając powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Zakup komina - jakie gwarancje ma konsument?

Słowa gwarancja i reklamacja budzą najczęściej niepokój. Każdy z nas ma bowiem, co najmniej jedno doświadczenie z trudnym i czasochłonnym procesem zwrotu lub naprawienia wadliwego produktu. Defekt butów czy zegarka to nieduży problem, biorąc pod uwagę awarie produktów, od których prawidłowej pracy może zależeć nasze zdrowie bądź życie. Warto wiedzieć, co oznacza, że producent udziela gwarancji i jakie prawa przysługują nam przy zakupie systemu kominowego.

Klimatyzacja – na co zwrócić uwagę przy zakupie i montażu?

Wybór klimatyzatora nie jest łatwą kwestią, zwłaszcza wtedy, kiedy nie do końca znamy się na rzeczy. Dobrze jest znaleźć osobę, która pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt i doradzi w jaki sposób odpowiednio go zamontować. Równie pomocni mogą okazać się pracownicy sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu. Jeśli jednak jesteśmy zdani sami na siebie, warto wcześniej poznać kilka wskazówek, które uchronią nas od wyrzucenia pieniędzy w błoto. Na co zwrócić uwagę przy doborze takiego sprzętu?

Nowoczesne urządzenia wentylacyjne dla obiektów wielkopowierzchniowych

Odpowiedni system wentylacji w obiektach wielkopowierzchniowych ma istotne znaczenie dla zdrowia osób w nich pracujących oraz przebywających. Składa się na niego odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ilość świeżego powietrza, jakie powinno znaleźć się w budynku. Nie bez znaczenia jest także jakość tego powietrza. Każdy obiekt jest inny, tak więc każdy wymaga indywidualnie dobranych rozwiązań w zakresie systemu wentylacji, które spełnią jego specyficzne potrzeby.

Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej wentylacji grawitacyjnej budynków

Budując dom, powinniśmy zadbać nie tylko o jego walory estetyczne, ale przede wszystkim o odpowiednie wykończenie. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie bezpiecznych i naturalnych warunków wentylacji, która ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Wentylacja grawitacyjna, nazywana także naturalną, działa na zasadzie zjawiska konwekcji, czyli ruchu powietrza wywołanego różnicą jego gęstości i ciśnienia. Jest bezgłośna, tania w wykonaniu i nie potrzebuje zasilania, co daje jej przewagę nad wentylacją mechaniczną.

Nasady kominowe - kiedy trzeba je stosować i jaki rodzaj wybrać?

Wspomagają wentylację grawitacyjną wywiewną oraz ciąg w kominach spalinowych i dymowych. Stosowanie nasad kominowych, bo o nich mowa, nakazuje w określonych przypadkach Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18438 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 353

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >