Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Fakty i mity na temat klimatyzacji

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Perspektywa odpoczynku w komfortowym chłodzie, podczas gdy na zewnątrz temperatura osiąga niebotyczny poziom, wydaje się bardzo kusząca. Wiele osób neguje jednak sens montażu klimatyzacji w domu, sugerując, że może być ona szkodliwa dla zdrowia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku mitom dotyczącym klimatyzacji.

Wentylacja mechaniczna energooszczędna i ekologiczna

Chociaż wydaje nam się, że do zadań wentylacji należy jedynie sprawna wymiana powietrza – nowoczesna technologia pozwala nam wprowadzić do domu ulubiony zapach, usunąć z powietrza szkodliwe cząsteczki smogu czy umożliwia oszczędne gospodarowanie energią dzięki odzyskowi ciepła. Na jakie dodatki do wentylacji mechanicznej warto postawić, żeby zyskać?

Dlaczego warto zamontować w domu system wentylacji mechanicznej?

Stały dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien, mniej smogu i alergenów, oszczędność na ogrzewaniu – oto kilka prostych korzyści, które znacząco wpływają na wygodę i zdrowie mieszkańców domów jednorodzinnych. Aby cieszyć się nimi na co dzień, wystarczy zamontować w naszych domach zrównoważony system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który jest nie tylko niezawodny, ale również niewidoczny i niesłyszalny.

Jak można walczyć ze smogiem w domowych warunkach? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

W sezonie grzewczym smog przedostaje się do naszych domów, wpływając negatywnie na nasze zdrowie. Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej. Smog ma negatywny wpływ na nasze zdrowie – częste i długotrwałe wdychanie pyłów PM10 i PM2,5 może powodować bóle i zawroty głowy, alergie, choroby oczu lub układu oddechowego. Istnieje szereg sposobów, które w mniejszym lub większym stopniu pozwalają na minimalizowanie jego szkodliwego działania. Co zrobić, by zminimalizować jego negatywne konsekwencje?

Regulator kominowy i jego wpływ na efektywność pracy kotłów

Józef Matejczuk swoim patentem – regulatorem Smartflow chce rzucić wyzwanie branży ciepłowniczej. Zainstalowanie tego urządzenia na kominie nie tylko oszczędza paliwo, ale przede wszystkim ogranicza niską emisję – nawet do 70 proc. Regulator docenili ostatnio fachowcy, którzy przyznali mu III miejsce podczas Targów „Instal-System 2019” w Bielsku-Białej. Jest to kolejne wyróżnienie targowe.

Przedstawiamy instrukcję montażu elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego na istniejącej instalacji wentylacyjnej

Antysmogowy filtr może zostać zamontowany wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna dowolnego typu: nawiewna, nawiewno-wywiewna lub rekuperacja.

Filtr antysmogowy montowany w wentylacji mechanicznej - nie tylko oczyszcza powietrze, ale również je ujemnie jonizuje

Innowacyjny elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy CLEAN R z opatentowaną technologią Stopfield®, to urządzenie, które pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek dużych miast – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza domu powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie aż 99,98% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, gwarantując świeże i czyste powietrze zarówno we wnętrzach domowych, jak i publicznych.

Wentylacja domu: jak zadbać o prawidłowy przepływ powietrza w budynku zeroenergetycznym

Sposób wentylacji pomieszczeń w domu jest sprawą niezwykle istotną, ponieważ w bardzo dużym stopniu wpływa na jakość powietrza, a także na straty lub oszczędność energii. Zupełnie inaczej do kwestii wentylacji powinni jednak podejść właściciele domów zasilanych energią elektryczną z sieci, a inaczej osoby, które decydują się na dom zeroenergetyczny. Jeśli planujesz montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych, koniecznie dowiedz się, na jakie urządzenie się zdecydować, aby wentylacja w nowoczesnym budynku działała bez zarzutu.

Klimatyzator typu Split – komfort użytkowania na co dzień

Ciężko dzisiaj znaleźć biuro czy sklep bez klimatyzacji. Coraz więcej osób decyduje się również na zainstalowane jej w swoim domu. Przyjemne chłodne powietrze, kiedy za oknem temperatura osiąga najwyższą skalę na termometrze, to prawdziwe dobrodziejstwo.

Najczęstsze pytania dotyczące systemów kominowych

Budowa komina systemowego to względnie prosty proces, przez który można przebrnąć samodzielnie. Mimo to takie rozwiązanie wciąż wzbudza wątpliwości u niektórych klientów. Jakie pytania w kontekście funkcjonowania i zakupu systemu pojawiają się najczęściej?


Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15708 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >