Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Klimatyzator typu Split – komfort użytkowania na co dzień

Ciężko dzisiaj znaleźć biuro czy sklep bez klimatyzacji. Coraz więcej osób decyduje się również na zainstalowane jej w swoim domu. Przyjemne chłodne powietrze, kiedy za oknem temperatura osiąga najwyższą skalę na termometrze, to prawdziwe dobrodziejstwo.

Najczęstsze pytania dotyczące systemów kominowych

Budowa komina systemowego to względnie prosty proces, przez który można przebrnąć samodzielnie. Mimo to takie rozwiązanie wciąż wzbudza wątpliwości u niektórych klientów. Jakie pytania w kontekście funkcjonowania i zakupu systemu pojawiają się najczęściej?

Czy warto zainstalować w domu klimatyzator ścienny

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu jest podstawowym warunkiem komfortu życia domowników. To aspekt ważny o każdej porze roku. Jednym z najciekawszych obecnie rozwiązań, które zarówno latem, jak i zimą gwarantują osiągnięcie optymalnego poziomu ciepła, jest zamontowanie klimatyzatora ściennego. Poznaj 5 jego największych zalet!

Izolacja instalacji HVAC i instalacji chłodniczych zapobiegająca namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów

Nadmierna wilgoć w połączeniu z kurzem i brudem, zazwyczaj występującymi w większości pomieszczeń, stanowią wystarczającą pożywkę dla obfitego rozwoju mikroorganizmów. Wśród drobnoustrojów znajdujących się w i na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) znajdują się bakterie wydzielające zarodniki, komórki i inne lotne elementy organiczne. Konsekwencją ekspozycji na powyższe zanieczyszczenia jest wzrastająca liczba chorób układu oddechowego, alergie, astma oraz zaburzenia systemu odpornościowego. Dodatkowo pleśń zapoczątkowuje biologiczną lub chemiczną degradację materiałów budowlanych.

Do czego dostosowane są różne rodzaje klimatyzacji?

Nie jest żadną tajemnicą, że optymalnie dostosowana temperatura w pomieszczeniu może dobroczynnie wpłynąć na koncentrację, wydajność podczas pracy czy zdrowy sen. W jej ustawieniu zarówno latem, jak i zimą pomagają klimatyzatory. Istnieją jednak różne rodzaje urządzeń. Najpopularniejszymi, które można znaleźć na rynku, są klimatyzatory ścienne, klimatyzatory przypodłogowe, klimatyzatory kanałowe oraz klimatyzatory kasetonowe. Które z nich wybrać i do czego są one dostosowane? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Kominy stalowe odporne na korozję wżerową i korozję szczelinową

Zakup odpowiedniego komina zwykle wiąże się z wieloma dylematami. Nic dziwnego – to w końcu inwestycja, która ma służyć przez lata i być odporna na wilgoć czy zmiany temperatury. Udowadniamy, że kominy stalowe bez problemu im się oprą.

Jak zabezpieczyć komin przed zapaleniem sadzy?

Sezon grzewczy w Polsce trwa przez wiele miesięcy. Nic więc dziwnego, że przypadki zapalenia się sadzy zdarzają się bardzo często.

Czym się charakteryzuje syndrom chorego budynku – jak go uniknąć?

Na komfort przebywania w pomieszczeniu mieszkalnym wpływa nie tylko temperatura w jego wnętrzu, ale też stan powietrza. Częste wietrzenie budynku pozwala zachować odpowiednie parametry powietrza we wnętrzu. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na otwieranie okien – np. w okresie zimowym, kiedy do domu może przedostać się mroźne powietrze oraz smog. Niewietrzenie pomieszczenia może z kolei prowadzić do syndromu chorego budynku – gdy dom staje się miejscem, w którym panują warunki niekorzystne dla zdrowia. Jak sobie z tym poradzić i ulepszyć stan powietrza w domu?

Kompleksowa klimatyzacja przez cały rok - 5 zasad, jak z niej korzystać poprawnie

Kompleksowe systemy klimatyzacji coraz częściej pojawiają się w budownictwie mieszkaniowym, dbając o komfort i bezpieczeństwo domowników. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, żeby w pełni cieszyć się jej możliwościami przez cały rok.

Dlaczego wentylacja garażu jest konieczna i jak działa system automatycznej wentylacji

Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż wymaga optymalnego wietrzenia. To ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. O konieczności wentylowania garażu mówią też przepisy budowlane. Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła zapewnić może system automatycznej wentylacji garażu.


Stron: 25 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19290 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >