Jak ochronić drewniane elementy?

Jak ochronić drewniane elementy?

Bardzo ważne jest, by z nastaniem cieplejszych dni zabezpieczyć i zaimpregnować drewniane elementy wystawione na czynniki zewnętrzne, takie jak dachy, altany czy płoty. W tym celu można skorzystać z propozycji impregnatu do drewna Drewnokolor firmy Lakma.

 

Drewniane elementy takie jak np. płoty, parkany, czy ogrodowe meble są bardzo chętnie wykorzystywane do dekoracji przydomowych ogrodów. Niestety często zdarza się, że tego typu elementy są źle zabezpieczone i bardzo szybko niszczeją. Aby tego uniknąć, wystarczy raz na kilka lat zabezpieczyć drewno wysokiej jakości impregnatem.

 

 

Dla drewna największym zagrożeniem jest woda, promienie UV i biologiczne szkodniki drewna jakimi są grzyby i glony. Pod wpływem wilgoci drewno pracuje, co w rezultacie przyczynia się do powstawania w nim szczelin. W nich zaś po pewnym czasie pojawiają się grzyby i glony, które dopełniają dzieła zniszczenia. Dlatego też Drewnokolor ma w swoim składzie nanocząsteczki i specjalne woski, chroniące drewno przed wpływem wilgoci i rozwojem mikroorganizmów. Dodatkowo dzięki pigmentom nieorganicznym powierzchnia chroniona jest przed równie destrukcyjnym promieniowaniem UV.

 

 

Impregnat Drewnokolor wpływa także na walory estetyczne chronionego drewna. Po jego nałożeniu jego kolor zostaje pogłębiony, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego rysunku słoi, charakterystycznego dla danego gatunku. Produkt Lakmy najlepiej sprawdza się przy zabezpieczaniu surowych elementów stolarki drewnianej, a także altan, pergoli, parkanów, konstrukcji stropów i dachów.

 

 

 

Źródło: SFERA PR/budnet.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >