Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?

Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?

Wszystkie balustrady wewnętrzne, które zamontujesz w swoim domu, mają jedno podstawowe zadanie - chronić twoich domowników przed groźnym wypadkiem. Żyjemy jednak w fantastycznych czasach, kiedy mamy ogromny wybór ich modeli, przez co ich estetyka nie staje się już sprawą drugorzędną lub wręcz nieważną. Z ich wybieraniem jednak nie ma co się spieszyć - można zostawić to sobie na sam koniec, gdy dom jest niemal gotowy, a twoja koncepcja na jego aranżację pełna. Pozwalają na to balustrady systemowe, które można zamontować na samym końcu wykańczania. Dzięki temu wszystkie elementy balustrady doskonale do siebie pasują i uzupełniają twój pomysł na własne cztery kąty. Czytaj dalej

W jaki sposób dobrać balustradę wewnętrzną?

Do aranżacji wnętrza

Warunkiem dobrego samopoczucia we własnym domu jest urządzenie go zgodnie ze swoimi gustami oraz tak, by wszystko się wzajemnie uzupełniało. Schody nie mogą zatem stanowić zupełnie oderwanego od reszty elementu - także balustrada wewnętrzna może pełnić funkcję dekoracyjną. Gdy tego nie dopilnujesz, w przyszłości może stać się twoim przekleństwem, które będzie rozpraszało cię zawsze wtedy, gdy będziesz potrzebował odpoczynku i wyciszenia.

 

Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?

 

Czytaj również: Jak wybrać schody do wnętrza - przedstawiamy najmodniejsze trendy

 

Dlatego właśnie elementy balustrad wybieraj rozsądnie - zdecyduj się na jeden konkretny styl i staraj się możliwie jak najmniej mieszać. Na szczęście dzisiaj dostęp do dodatków jest tak duży, że bez trudu znajdziesz coś zgodnego ze swoimi preferencjami. Podpowiadamy jednak, by postawić na ponadczasowość - zawsze sprawdzają się elementy do balustrady ze stali nierdzewnej. Warto sprawdzić i przekonać się, że ten materiał nie poddaje się ograniczeniom. Wykonane z niego elementy balustrad mogą mieć naprawdę różne kształty czy zdobienia. 

 

Do balustrady zewnętrznej

Nie zawsze możesz sobie na to pozwolić, ale zwróć uwagę, jak efektownie wygląda trzymanie jednego stylu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Najczęściej można to zauważyć na współczesnych budynkach, które obecnie wykańcza się w prosty, wręcz klasyczny sposób - najczęściej wybierane są balustrady aluminiowe lub ze stali nierdzewnej. Jeśli ty również masz taką możliwość i zależy ci na tym, by cały projekt ze sobą idealnie współgrał, warto postawić na elementy do balustrad ze stali nierdzewnej. Bez trudu dopasujesz je zarówno stylem, jak i kolorem. A najważniejszy jest efekt - dom utrzymany w twoim guście.

 

Do potrzeb - swoich i domowników

Aby balustrady wewnętrzne mogły spełniać swoje podstawowe zadanie, czyli chronić twoją rodzinę, muszą być dobrane do potrzeb jej członków. Wybierając elementy balustrad systemowych zwróć uwagę na to, jaki mają wzrost osoby mieszkające z tobą i na jakiej wysokości warto zamontować wsparcie dla nich. Najbardziej funkcjonalne okazują się montowane na wysokości ok. 90-100 cm - zapewniają bowiem wygodę użytkowania.

 

Wybrać gotowe rozwiązania czy elementy do balustrad?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aby określić, co sprawdzi się w danym domu, trzeba wziąć pod uwagę preferencje właścicieli. Warto wiedzieć, że balustrady systemowe doskonale odnajdują się w wielu aranżacjach. Dodatkową zaletą jest to, że elementy do balustrad najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej, przez co wyróżniają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i obciążenia. Jeśli jednak marzysz o ciężkich kutych balustradach, nie spełnią one twoich oczekiwań. Musisz mieć świadomość, że tego rodzaju pomysły należy uwzględnić podczas rysowania pierwszych projektów. Wymagają one mocowania w konstrukcji schodów.

 

Jak prawidłowo dobrać balustrady wewnętrzne?

Czytaj również: Jak dobrać stopnie do stylu wnętrza? Kiedy postawić na tradycyjne, a kiedy na nowoczesne rozwiązania?

 

Elementy do balustrad doskonale sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie planowane są nowoczesne aranżacje. Możesz śmiało postawić na nie, gdy chcesz zamontować tzw. lewitujące schody. Ich fenomen natomiast kryje się w tym, że nie musisz planować ich dużo wcześniej, natomiast koszty montażu przesuwasz na później. Docenia to każdy, kto kiedykolwiek wykańczał dom i pamięta, jak ważna jest każda złotówka, by móc już się wprowadzić.

 

Pamiętaj, że chociaż elementy do balustrad nie są trudne do zamontowania, ostatecznie wcale nie musisz robić tego sam. Wykona to za ciebie niemal każda firma wykończeniowa. Co więcej, w wielu możesz zamówić kompleksową usługę.  Firma AVIS specjalizuje się w produkcji, sprzedaży oraz montażu każdego rodzaju balustrad. Zajmą się wszystkim, od pomiarów, przez zamówienie aż do montażu. Tobie pozostanie jedynie cieszyć się efektem, jaki dadzą wybrane elementy do balustrad.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16324 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >