Jak prawidłowo przyklejać płyty styropianowe do ściany?

Jak prawidłowo przyklejać płyty styropianowe do ściany?

Czytaj dalej

 Przygotowaną zaprawę klejącą należy układać na płycie styropianowej me­todą "pasmowo-punktową", czyli na obrzeżach pasami o szerokości 3-6 cm, a na pozostałej powierzchni "plackami" o średnicy około 8-10cm. Pasma nakładamy na obwodzie płyty w odległości około 3 cm od krawędzi tak, aby po przyklejeniu zaprawa nie wypływała poza krawędzie płyty. Dla płyt o wymiarach 50x100 cm, na jej środkowej części należy nałożyć około 8-10 "placków" zaprawy. Prawidłowo nałożona zaprawa klejąca powinna pokrywać min. 40% powierzchni płyty, a grubość warstwy kleju nie powinna przekraczać 10mm.

Po nałożeniu zaprawy klejącej, płytę należy niezwłocznie przyłożyć do ściany w przewidzianym dla niej miejscu i docisnąć przez uderzenie pacą, aż do uzy­skania równej płaszczyzny z sąsiednimi płytami. Jeżeli zaprawa klejąca wypłynie poza obrys płyty, to trzeba ją usunąć. Niedopuszczalne jest zarówno dociskanie przyklejonych płyt po raz drugi, jak również korekta płyt po upły­wie kilkunastu minut.
Płyty styropianowe należy przyklejać w układzie poziomym dłuższych kra­wędzi, z zachowaniem mijankowego układu spoin pionowych.
Źródło: BOLIX / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Sztukateria gipsowa, styropianowa, aranzacja wnętr... Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Kolega zapomniał dodać o tym, że sztukateria styropianowa, jest o wiele tańsza od gipsowej co dla wielu osób może być szalenie istotne.
 • magazyn Liczba postów: 93 Grupa: Firmy budow... Sprawdźcie ofertę wyposażenia magazynów - www.log-system.pl/3,regaly-polkowe.html . Firma oferuje profesjonalne wyposażenie sklepów oraz magazynów. Polecam.
 • Jaki materiał na schody zewnętrzne Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Czy cokolwiek w trendach odnośnie typu drewna i formy schodów się zmieniło? Jeśli tak, to podzielcie się proszę konkretnymi informacjami - jakie zaszły zmiany?
 • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 89 Grupa: Moja budowa koszty wybudowania i wyposażenia hali magazynowej na pewno są duże. Halę trzeba odpowiednio wyposażyć między innymi w systemy ważące i wagi najazdowe które będą...
 • Wentylacja Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Ja ostatnio mam problem z wentylacją, pewnie nie obejdzie się z "odświeżeniem" instalacji, bo jednak ma już kilkanaście lat.

Ostatnio na forum

 • Biało-czerwona łazienka i kuchnia Liczba postów: 60 Grupa: Ciekawe pom... To raczej oczywiste. Bez sensem było by aranżowanie pomieszczenia na raty.
 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 66 Grupa: Nowości ara... Użytkownik Szalonymax napisał: Zależy czy mówimy o aranżacji pokoju dla dziewczynki czy dla chłopca, bo zarówno dla jednego jak i drugiego musimy wybrac inne me...
 • Ogrody Liczba postów: 28 Grupa: Ogrody W ogrodzie powinna się również znaleźć altana z drewna z Drewnolandii. Świetnie w takim miejscu można spędzić czas po pracy.
 • Polecam sklep internetowy z materiałami budowlanym... Liczba postów: 58 Grupa: Firmy budow... Sklepów internetowych z materiałami budowlanymi jest naprawdę wiele, ja wolę kupować poszczególne elementy u producentów, raz, że taniej dwa, że wiem, że akurat...
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 27 Grupa: Firmy budow... Warszawie moim sprawdzonym składem kruszywa budowlanego jest www.phu-leszczynski.pl kupowaliśmy u nich kruszywo do wysypania drogi. mogliśmy liczyć na sprawną r...
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 35 Grupa: Ogrodzenia... myślę,że dobrym adresem w sprawie ogrodzeń jest firma www.stalex-czaplinek.pl mam od nich ogrodzenie metalowe ze zdobieniami,osadzone na murku. firma sprawnie p...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18850 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 370

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >