Jak skutecznie pozbyć się gruzu po remoncie?

Jak skutecznie pozbyć się gruzu po remoncie?

Nieodłącznym elementem każdego większego remontu są pozostałości w postaci gruzu. Powstaje on po każdym zburzeniu ściany i większym wierceniu. Tego typu odpadów nie można wyrzucić do standardowego śmietnika z odpadami zmieszanymi. Jak zatem skutecznie je utylizować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zorganizować wywóz gruzu.

Gdzie wyrzucić odpady po remoncie?

Wykonawcy usług komunalnych odbierają z poszczególnych posesji wyłącznie ściśle określone kategorie śmieci – te zmieszane, plastiki i metale, szkło, papier, a także odpady bio. Każdy rodzaj śmieci ma specjalny, dedykowany mu pojemnik. Jeżeli spółdzielnia lub deweloper nie zapewniają zatem specjalnego, dodatkowego kontenera na odpady remontowe, wywozem tego typu śmieci muszą zająć się samodzielnie właściciele remontowanego domu lub mieszkania. Gruz, ziemia, śnieg, odpady przemysłowe, folia, wełna, papa, styropian, a także inne odpady pobudowlane – to wszystko może wymagać skorzystania z usług specjalistycznej firmy. Ona dostarczy odpowiednik pojemnik i zadba o wywóz gruzu.

 

Gruz a inne odpady

Dzisiaj większość osób segreguje śmieci. Niektórzy robią to z przekonania, ponieważ zależy im na dobru środowiska, inni z musu, ponieważ takie obowiązki nakładają na nich obowiązujące przepisy.  Chcąc żyć ekologicznie, należy zwrócić uwagę nie tylko na standardową segregację śmieci. Poza papierem, plastikami, metalami oraz szkłem istnieją bowiem inne kategorie odpadów. Najczęściej przekonujemy się o tym, przeprowadzając remont w swoim domu lub mieszkaniu. W ferworze walki z burzeniem ścian, wykonywaniem rozmaitych konstrukcji i wstawianiem mebli najczęściej zapominamy o tym, że powstające w ten sposób odpady również trzeba segregować. Taki gruz należy odseparować od innych odpadów i osobno go utylizować.

 

Czytaj również: Jak ustrzec się syndromu chorego budynku podczas budowy wymarzonego domu?

 

Jak skutecznie pozbyć się gruzu po remoncie?

 

Wywóz gruzu dopasowany do potrzeb

Do tej pory ta kwestia wywozu gruzu nie była szczególnie kontrolowana przez uprawnione do tego organy administracji. 1 stycznia 2021 r. wchodzą jednak w życie przepisy, nakładające na niesolidnych właścicieli określone sankcje. Aby skutecznie pozbyć się zalegającego gruzu po remoncie, należy zatem w szczególności zaplanować zakres przeprowadzanych prac. Firmy, oferujące wywóz tego typu odpadów dysponują bowiem różnymi kontenerami. Zapewniają one dużą rozpiętość pojemności – 3,5 m3, 5,5 m3, 7 m3, a nawet 36 m3. Oczywiście im większy pojemnik, tym wyższa cena, dlatego tym bardziej wybór odpowiedniego pojemnika jest taki istotny. Kontenery można zamówić najczęściej na prosty wywóz, zaraz po dostarczeniu pojemnika, a także z możliwością korzystania z niego przez kilka dni lub tygodni.

 

Jak działają firmy oferujące wywóz odpadów?

Firmy oferujące wywóz odpadów świadczą usługi zarówno dla przedsiębiorstw budowlanych i produkcyjnych, jak i dla osób prywatnych. Tego typu usługobiorcy oferują solidną flotę niezawodnych aut ciężarowych, które bezproblemowo realizują wszelkie wywozowe zlecenia. A to oczywiście z zachowaniem dbałości o stan środowiska naturalnego. Wszystkie odpady poremontowe, w tym gruz, są starannie segregowane, selekcjonowane oraz utylizowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa oraz obowiązujących standardów. Wywóz gruzu i innych odpadów może być zatem szybki i bezproblemowy. Należy tylko sięgnąć po pomoc specjalistów.

 

Czytaj również: Enrgia odnawialna w domu - dlaczego warto brać ją pod uwagę budując dom

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16452 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 588

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >