Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowy jest nie wystarczający. Jest to narzędzie pożądane i potrzebne we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie w wyniku pracy powstaje dużo trudnego do usunięcia pyłu, ścinków i innych odpadów. Są to także maszyny do zadań specjalnych oraz odkurzania zanieczyszczeń niebezpiecznych dla zdrowia - wystarczy że wybierzemy odpowiedni rodzaj odkurzacza. Jak zatem dobrze go dobrać do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Co oznaczają kolejne klasy odkurzaczy przemysłowych?

 

Czym są odkurzacze przemysłowe?

Odkurzacz przemysłowy jest w zasadzie profeskonalna wersją tego urządzenia, które każdy z nas ma w domu. W przypadku wersji przemysłowej mamy jednak do czynienia z maszynami mocniejszymi, bardziej wydajnymi i zdolnymi do zapewnienia o wiele większego poziomu czystości, niż odkurzacz domowy. W zależności od tego, do czego przeznaczone jest urządzenie, wyróżniamy kilka wariantów filtracji:

  • klasa L, służąca do usuwania pyłów oraz drobnego kruszywa;
  • klasa M, będąca rozszerzeniem wersji L o możliwość uprzątnięcia pozostałości po farbach i gipsie;
  • klasa H, dedykowana najtrudniejszym zadaniom, przeznaczona do pochłaniania substancji niebezpiecznych jak ołów, kadm, azbest czy pleśń. Aby korzystanie z urządzenia było bezpieczne dla operatora, ten rodzaj odkurzaczy wyposażony jest w odpowiednie filtry.

 

Czytaj również: Jakiego doświetlenia do precyzyjnych prac potrzebuje majsterkowicz?

 

 Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Dla kogo przeznaczone są odkurzacze przemysłowe?

Maszyny te są niezbędne wszędzie tam, gdzie w wyniku pracy ludzi i maszyn pojawiają się pyły, kurz i inne odpady. Odkurzacze przemysłowe wykorzystuje się w fabrykach, firmach produkcyjnych, zakładach stolarskich oraz obróbki tworzyw sztucznych, a ich obecność ma na celu likwidację z powietrza i otoczenia substancji utrudniających pracę ludzi lub wręcz szkodliwych dla naszego układu oddechowego. Wiele modeli posiada na przykład możliwość wyposażenia w filtr HEPA, cechujący się bardzo wysokim poziomem wychwytywania zanieczyszczeń o niewielkich rozmiarach cząsteczki.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W pierwszej kolejności musimy oczywiście wybrać klasę odkurzacza, jaki nas interesuje. Dobrze jest sprawdzić również, czy firma dystrybuująca maszyny dba o ich serwis. W niektórych przypadkach możliwa jest także instalacja odkurzacza centralnego w ramach zakupu, co warto sprawdzić. To wszystko jest jednak dodatkiem do samego urządzenia, dla którego powinniśmy przede wszystkim sprawdzić specyfikację i możliwe zastosowania - dzięki temu dobierzemy odkurzacz idealnie do naszych potrzeb.

 

Czytaj również: Frezarki – rodzaje oraz zastosowania

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17995 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >