Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

Podczas, gdy panie wybierają piękny parkiet do salonu, mężczyźni zastanawiają się, jaka podłoga sprawdzi się w ich królestwie, czyli garażu. Przecież to musi być wykończenie do zadań specjalnych! Garaż jest pomieszczeniem intensywnie eksploatowanym, więc podłoga w nim powinna być przede wszystkim trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Czytaj dalej


 Dekorian Home, sieć salonów z wyposażeniem wnętrz ma w swojej ofercie produkt, który z pewnością zainteresuje panów. Nowy, znakomity materiał stworzony do wykończeń podłóg betonowych. To Floor Paint 1K farba szwedzkiej marki Hagmans.


Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

 

Floor Paint 1K to wodorozcieńczalna, jednoskładnikowa, poliuretanowo-akrylowa farba do podłóg. Tworzy bardzo trwałe, odporne na ścieranie, wilgoć, chemikalia, oleje i smary powierzchnie. Co istotne - produkt nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny zgodnie z regułami klasyfikacji o oznakowaniach substancji i mieszanin. Eksperci współpracujący z siecią salonów Dekorian Home polecają ją do renowacji podłóg betonowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Floor Pain 1K nadaje się również do wykańczania podłóg drewnianych wewnętrznych. Produkt szczególnie dobrze sprawdzi się przy odnawianiu podłogi w garażu, wiacie samochodowej czy w hali produkcyjnej przemysłu lekkiego. Farba jest wydajna. Średnie zużycie Floor Paint 1K to 1 litr na 8 do 10 metrów kwadratowych. Po dwukrotnym pomalowaniu podłogi preparatem powstaje gładka, jasna, lśniąca powierzchnia bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.


Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?
Do dzieła!

By nanieść farbę na podłoże należy wcześniej upewnić się czy betonowa posadzka jest zwarta, sucha, wolna od brudu, kurzu, plam oleju itp. Świeża wylewka nadaje się do malowania co najmniej po tygodniu, po uprzednim przeszlifowaniu, piaskowaniu lub przemyciu kwasem. Surowy beton należy przed malowaniem zagruntować środkiem Adhesive Primer EP. Jeśli Floor Paint 1K nanosimy na podłoże wcześniej pomalowane, istniejącą farbę również należy przeszlifować, tak by jej powierzchnia była matowa. Do malowania najlepiej użyć wałków z mikrofibry. Dla pożądanego efektu należy nałożyć dwie warstwy farby. Nie możemy również zapomnieć o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia.

 

Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

 

Czytaj również: Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?


- Po pomalowaniu powierzchni należy odczekać tydzień, by materiał wysechł i utwardził się. Jeśli chcesz zwiększyć odporność podłogi na zużycie mechaniczne i chemikalia, na farbę dodatkowo nanieść można warstwę lakieru Hagmans Thick Film Lacquer EP. Właściwości antypoślizgowe zapewni zastosowanie Hagmans Microperl Slip Grip, a ostateczny wygląd powierzchni narażonych na większe zużycie, przy jednoczesnym zabezpieczeniu, możemy urozmaicić preparatem Garage Wheel Tracks (Hjulspår) z efektem śladów opon. Sprzedawany w komplecie z Hagmans Coloured Sand, Hagmans Thick Film Lacquer EP, papierem ściernym oraz taśmą, zestaw wystarcza do przygotowania dwóch torów o szerokości 40 cm i długości 5 metrów doradzają eksperci z Dekorian Home. 


Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

 

Czytaj również: Farba do pielęgnacji i renowacji pokryć dachowych

 

Hagmans, to szwedzka firma, która od 1942 r. specjalizuje się w produktach do zabezpieczania podłóg, dachów, ścian, drewna i karoserii samochodowych. Podstawą działań firmy są pomysły oparte na nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska sposobach zabezpieczania, konserwacji i malowania różnych powierzchni użytkowych. Produkty marki Hagmans dostępne są w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.


Źródło: HSH PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16437 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >