Jakie rodzaje schodów są odpowiednie do nowoczesnych mieszkań w loftach?

Jakie rodzaje schodów są odpowiednie do nowoczesnych mieszkań w loftach?

Mieszkania zaaranżowane w dawnych budynkach fabrycznych są wymarzonym miejscem do stworzenia antresoli lub dwóch poziomów mieszkalnych. Do tego celu niezbędne jest zainwestowanie w solidne i praktyczne schody, które zajmą niewiele przestrzeni i umożliwią wykorzystywanie wyższych partii mieszkania. Jakie schody wybrać do małych i dużych loftów?

 

Lofty do 40 m2 - ograniczona przestrzeń i antresola jako sypialnia

W wielu dużych miastach powstają lofty o niewielkiej powierzchni. Są to zarówno aranżowane budynki pofabryczne, jak i nowo powstające kompleksy, stylizowane na podobieństwo wielkich hal. Ze względu na wysokie ceny za metr kwadratowy w Warszawie czy we Wrocławiu, sporym zainteresowaniem cieszą się lofty o metrażu do 40 m2. Mieszkania tego typu dają wiele możliwości stworzenia funkcjonalnej i ciekawej aranżacji wnętrza.

 

Lofty są znacznie wyższe niż tradycyjne lokale mieszkalne. Jeżeli mieszkanie ma powyżej 3,5 metrów wysokości, z powodzeniem można w nim stworzyć przytulną i wygodną sypialnię na antresoli. W lofcie można zamontować antresolę wykonaną ze stali, która współgra z industrialnym charakterem wnętrza, bądź postawić na fantazyjne elementy, takie jak choćby podłoga antresoli ze szkła hartowanego lub stali nierdzewnej. W przypadku, gdy na antresoli ma znaleźć się sypialnia, warto postawić na dodatkową ściankę ze szkła w kolorze mlecznym. Dzięki niej stworzy się intymną przestrzeń bez ograniczania dostępu światła i optycznego pomniejszania przestrzeni całego loftu.

 

 Jakie rodzaje schodów są odpowiednie do nowoczesnych mieszkań w loftach?

 

Czytaj również: Rodzaje schodów drewnianych

 

Aby możliwe było korzystanie z sypialni na antresoli, niezbędne są schody. W najmniejszych loftach sprawdzą się schody spiralne. Montaż tego typu schodów w Warszawie i innych miastach jest możliwy nawet, gdy mieszkanie ma metraż poniżej 40 m2 - wąskie schody zajmą niewiele miejsca, jednocześnie znacznie powiększając powierzchnię użytkową w lofcie. Powinno się pamiętać, że schody spiralne wymagają sporo ostrożności w użytkowaniu, jednak są rozwiązaniem pośrednim miedzy wielkością schodów a wygodą chodzenia po stopniach w górę i w dół.

 

Nieco więcej miejsca zajmują schody policzkowe, jednak i one są odpowiednie do loftów o małej powierzchni. Stopnie są umieszczane we wgłębieniach w bokach desek. Równie dobrym wyborem są schody siodłowe.

 

Lofty powyżej 80 m2 - industrialne wnętrze z duszą

Gdy powierzchnia loftu przekracza 80 m2, z powodzeniem można stworzyć w nim industrialną aranżację, w której schody będą miały funkcję użytkową i dekoracyjną. Przestrzeń na dolnym poziomi mieszkania może być przeznaczona na kuchnię, jadalnię i otwarty salon. Na antresoli można natomiast stworzyć sypialnię, odrębny kącik telewizyjny lub domowy gabinet. Duża powierzchnia sprawia, że przy wyborze schodów praktycznie nie ma się ograniczeń. Warto pamiętać jednak o tym, by schody pasowały do industrialnej estetyki wnętrza.

 

Ciekawym wyborem do dużego loftu mogą być schody modułowe, które wykonuje się z prefabrykowanych stopni z żelbetu. Poszczególne moduły mocuje się do ściany, dzięki czemu podkreślają pofabryczny charakter wnętrza i związany z nim wdzięk.

 

W przestrzennych mieszkaniach loftowych można zamontować schody każdego typu, jednak warto wybierać modele wykonane z metalu, szkła i innych dość surowych materiałów. Ciepłe, jasne drewniane schody w loftach prezentują się niezbyt dobrze, gdyż nie współgrają z ceglanymi ścianami, wysokimi oknami i pofabrycznymi elementami. Industrialne materiały lepiej współgrają z całą aranżacją, dzięki czemu schody wykonane z metalu czy szkła sprawiają, że wnętrze loftu nabiera duszy.

 

Czytaj również: Schody, jak dopasować kształt, konstrukcję i wymiary do wnętrza?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Klimatyzacja w mieszkaniu Liczba postów: 106 Grupa: Budowa i re... Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Ja również posiadam klimatyzator w salonie. Używam go przez większą część roku. Jest wydajny, cichy i prosty w obsłudze....
  • Usługi budowlane Liczba postów: 188 Grupa: Firmy budow... Kilka tygodni temu korzystałem z usług firmy www.fudal.eu . Wykonali u mnie elewację oraz hydroizolacje balkonu. Zajęli się także montażem stolarki okiennej. Sw...
  • Piasek, ziemia, kliniec, zwiry, tluczen uslugi kop... Liczba postów: 54 Grupa: Firmy budow... Ja na przykład ziemię ogrodową przesiewaną zamawiałem na https://pwmax.pl/cennik/materialy-sypkie Dobrej jakości ziemia, czysta, świetnie się z nią pracuje w og...
  • wesele w plenerze Liczba postów: 47 Grupa: Firmy budow... Piękne wesele i ślub to początek nowej drogi. Ważne jest aby wszystko poszło zgodnie z konkretnymi oczekiwaniami i pomysłami. Dlatego też warto przygotować całą...
  • Budowa maszyn Liczba postów: 301 Grupa: Firmy budow... Niedawno szukałem łożysk, pasów klinowych oraz uszczelnień do swoich maszyn. Wszystkie potrzebne części zamówiłem od firmy www.bamart.pl . Otrzymane produkty po...

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15977 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >